HOROSKOP SPECIÁL: Zdraví – Jak na tom budeme v roce 2018

29.12.2017 00:00   |   Ezoterika - ROČNÍ HOROSKOP
V našem prvním speciálu k Velkému horoskopu portálu ŽenyproŽeny na rok 2018 jsme probírali lásku a vztahy partnerské, nyní se zaměříme na to, jak bude jednotlivým znamením zvěrokruhu sloužit zdraví.

horoskop zdraví

Základní část - Velký horoskop portálu ŽenyproŽeny: Co nás čeká v roce 2018 - najdete ZDE.

BERAN (21. 3. – 20. 4.)

Pro vaše zdraví je letošní rok značně příznivý. Vaše akčnost si vyžádá větší nároky na vaši kondici. Jen ale nepřeceňte své síly a občas se trochu zklidněte. Mohlo by se to negativně podepsat nejen na stavu vašeho srdce, ale i na vaší imunitě.

Což může vést k opakovaným stavům únavy, bolestem hlavy a chronickým nachlazením. Připravte se na trochu intenzivnější jarní únavu, ale nijak se neděste.

Klidně vsaďte při řešení těchto potíží na alternativní přístup, bude vám po něm lépe. Sundejte ze svých ramen přebytečnou zátěž zodpovědnosti a starostí za druhé, jinak hrozí, že se pod ní rozstonáte.

Delegujte řadu zbytných povinností na druhé. Rozhodně si zajděte na preventivní prohlídky, zejména zubní a zkontrolujte si platnost očkování.

Uděláte dobře, když se začnete pravidelně hýbat a stravovat se, aby se vaše hmotnost nevydala neblahým směrem. Na propojení mysli s tělem pak zkuste jógu, můžete tím předcházet případným psychickým potížím.

BÝK (21. 4. – 21. 5.)

Vaše zdraví vás donutí přehodnotit váš dosavadní životní styl. Marná sláva, co jste léta zanedbávali, to budete letos muset dohnat.

Přitom nejde o žádné diety na zhubnutí, ale o to sestavit si vyvážený jídelníček. Nezapomeňte, že jídlo může být lékem! Zejména v období končícího léta a začátku podzimu tuto změnu doceníte.

Vaše sluneční znamení Býka miluje kvalitu, neodpírejte si ji tedy pro sebe. Na sebe si toho nakládáte příliš moc, víc se věnujete druhým než sobě, měli byste si ubrat zátěž, jinak to pocítíte na svých ledvinách či vás potrápí vaše krční páteř a pohybový aparát vůbec.

Uvidíte, jak začnete pookřávat, a dokonce i zdánlivě urputné potíže by měly začít ustupovat a vaše tělo nastartuje ozdravný proces. Pozor si dejte na své pověstné požitkářství, které vám může pěkně potrápit žaludek a narušit zažívání.

Vaše psychika se celým tímto řízeným procesem bude vylepšovat a hned tak něco vás nerozhází, kromě konce roku, kdy se občas objeví vaše nenálada a pesimismus.

Také vás mohou potrápit smysly jako je sluch a zrak, neměli byste v tomto směru zanedbávat prevenci.

BLÍŽENCI (22. 5. – 21. 6.)

Zdraví se vás nechystá letos zradit, pokud se vy svému tělu nechystáte ubližovat nějakými nečekanými a nepředloženými kousky jako jsou např. nestandardní sportovní výkony či drastické diety.

Spíše byste měli udržovat nastavený trend a ten pravidelně dodržovat. Ani na svou psychiku byste neměli zapomínat, jelikož vás mohou potrápit výkyvy nálad. Bude stačit, když zmírníte tempo, budete se věnovat chvíli jen a jen sobě a vyvarujete se nadměrnému stresu.

Šetřete energií a učte se oddělovat podstatné povinnosti od banalit. Nejlepší doba na změnu svých zdraví nežádoucích aktivit je počátek března. Změny, které v této době nastartujete, půjdou lehce, výsledky se brzy dostaví a o motivaci tedy nebude nouze.

V létě se zbytečně nerozčilujte, užívejte radostí léta, jinak začnete mít potíže s krevním tlakem. Vaši pozornost také zasluhuje gynekologicko-urologická oblast.

Neměli byste podcenit žádné příznaky, které budou věstit možný problém a ani nemávejte rukou nad radami svého lékaře.

Tajemství kamenů

Pro zdraví i peníze
Moc křišťálu
Jak a čím působí
Jak působí na čakry
Suiseki – střežený poklad
Posvátné megality

RAK (22. 6. – 22. 7.)

Váš račí pesimismus a přecitlivělost se promítají do stavu vašeho žaludku a potažmo zažívání, nejinak tomu bude i letos.

Při velkých stresech se může přidat slinivka, slezina a žlučník. Je tedy jasné, že strava se musí stát pro vás lékem. Jde o stravu odlehčenou a také rozmanitou s ohledem na roční období.

Hned v lednu vás mohou potrápit dietní prohřešky z vánočních svátků. Řešit vše pastilkami na zažívání není letos dobrá volba!

Přistupte ke svému zdraví komplexně, pracujte se svou psychikou, naučte se rozdýchávat stres a napětí, cvičte se svým tělem, zamezíte i přibývání na váze, a na vše si pořiďte odbornou radu a dohled.

Nenechte na sebe nakládat starosti druhých a jasně se vymezte proti tlaku svého okolí. A to učiňte jak doma, kde rozdělte úkoly, tak v práci, kde se držte svého popisu práce.

Jestliže toto vše zvládnete do jara, můžete se těšit na uspokojivý průběh další části roku. Zejména léto slibuje regeneraci těla i ducha.

Teprve až koncem roku nepodceňujte možné příznaky choroby, nic nepřecházejte, jinak se neduhy s vámi povlečou až do dalšího roku.

LEV (23. 7. – 22. 8.)

Navenek působíte královsky nad věcí, ale uvnitř jste citlivé znamení. Lvi, potřebujete pociťovat pohodu všude tam, kam napřete své úsilí a vliv. Proto také rychle somatizujete svou nepohodu a rychle chřadnete na těle i na duchu.

Ale navíc lehce přehlížíte, když vás něco zraní. Jenže letos už to takhle nepůjde. Už od února vás zdravotní situace přinutí věnovat se zlepšování svého zdraví.

Nejvíce je ohroženo vaše srdce a krevní tlak, ale letos k tomu i váš pohybový aparát, zejména velké klouby a také oblast hlavy, dutiny. Jim všem udělá dobře nejen teplo, ale i zdravý pohyb.

Proto jeďte relaxovat nejlépe do termálních lázní nebo k moři. Dobře vám udělá i jarní detoxikační kúra. Nezapomínejte nosit na hlavě čepici a nepodceňujte kvalitu obuvi.

Nejlepší rada pro vaši dobrou kondici je dělat všechno s mírou a nic nepřehánět. Tohoto hesla se držte především v první polovině roku.

Aby se vám lépe vedlo, bude dobré, zamyslet se nad svými hodnotami, které vyznáváte, a je pravděpodobné, že dojde ve vašem hodnotovém žebříčku k mnoha až radikálním změnám, které se ukážou v dlouhodobém horizontu jako velmi šťastné.

100 KŘESTNÍCH JMEN

Vybíráte jméno pro miminko?
Nebo se jen chcete dozvědět,
jestli vám vaše jméno pomáhá
či naopak něčím škodí?

ČTĚTE NÁŠ SERIÁL

PANNA (23. 8. – 22. 9.)

Vaše analytická mysl, která vše rozebírá na prvočinitele, takto zachází i se zdravím svým i svých blízkých.

Nebude se vám zdravotně dít nic hrozného, přesto pocítíte, že se svému tělu i psýché budete muset cíleně věnovat, a to zcela jinak než doposud. Staré metody, od kterých jste si toho tolik slibovali, nezaberou.

Vnímáte totiž, že vám obavy a pesimismus berou energii a že únavu budete muset zahnat jen odpočinkem. Toto mějte na paměti hned při vstupu do roku 2018, ale také na to nezapomeňte v posledním kvartálu.

Bude dobré, když si uděláte jasnou koncepci, jak se chcete o své zdraví starat, jaké změny potřebujete udělat, jinak snadno sklouznete do chaotického nakupování podpůrných přípravků a stanete se štvanci vlastních hypochondrických strachů.

Každý extrém, do kterého letos spadnete nebude končit žádným triumfem! Naopak fyzická práce, arteterapie, očistné kůry, fyzioterapie, duchovní obroda vašemu zdraví jednoznačně prospěje.

Základem všeho by se měla pro vás stát kvalitní a vyvážená strava, zejména bez konzervantů, žádné polotovary, klid při jídle a pravidelnost.

VÁHY (23. 9. – 23. 10.)

I když své zdraví příliš nepodceňujete a patří k vašim pravidelným starostem stejně jako kvalita šatníku, přesto se letos objeví něco, co jste trestuhodně zanedbali.

Spíš půjde o neduh, který jste považovali za vyléčený, ale potíže se znovu objeví. Budete nuceni sáhnout k radikálnějším řešením.

Ani prevenci byste neměli zanedbávat a oběhnout si kolečko odborníků, přičemž začněte zubařem! Zřejmě z vícero stran zaslechnete pokárání, že se přepínáte a že nemůžete vyřešit všechny neduhy světa.

Je to naznačení, abyste ubrali ze své zátěže a naučili se víc odpočívat. K tomu vás ostatně vybídnou hned první měsíce roku, které vás nasměrují přezkoumat svůj způsob nazírání na svět a donutí vás odložit melancholii, řádně očistit svou psychiku od nánosů nevybitých lítostí, k tomu vás může potrápit s psychikou propojené zažívání.

A jestliže na něco zapomenete, podzim vám dané téma znovu vrátí k dořešení. Mezitím ale proběhne léto, během něhož znovu načerpáte sil.

Bude to období blahodárně působící na váš krevní oběh a také na klouby, které byste neměli přestat úměrně zatěžovat zdravým pohybem na čerstvém vzduchu i přesto, že vás občas potrápí svou bolestí.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Barvy nemluví a přece jsou slyšet
Pro všední dny: Jak si udržet krásu
Třetí život máme všichni. A kdy?
Versailles má unikátní muzeum vůní

ŠTÍR (24. 10. – 22. 11.)

Milí Štíři, jste především uhonění a žijete v neustálém výkonnostním stresu. Letos to bude chtít polevit. Důsledkem vašeho životního stylu je totiž snížená imunita, kdy na sebe lehce natáhnete kdejaký bacil.

To se ostatně potvrdí na jaře a na podzim. A když se k tomu přidají i dýchací obtíže, především alergického rázu, měli byste sáhnout nejen po účinném léku, ale i po pár dnech volna.

Podzim vám zase připraví nepříjemné chvilky melancholie a vy budete muset zapracovat na změně svého postoje k životu. Především si musíte uvědomit, že má smysl vydávat energii jen tam, kde máte možnost něco skutečně změnit.

Budete se ale spíš učit přijímat život takový, jaký je. Ač žijete v představě o svém železném zdraví, ve chvíli, kdy dojde na rozbolavělý žlučník, i vy znejistíte. Pochopíte, že úprava stravy bude nutná.

Odlehčete jídelníček a zaveďte do něj zdravé potraviny, žádné polotovary a fastfoodová jídla! Jinak vám ale nehrozí žádné zásadní onemocnění. Koncem roku se budete cítit jako nevyčerpatelná zásobárna energie.

STŘELEC (23. 11. – 21. 12.)

Je konec odkladů a nezájmu o své zdraví. Letos se budete muset nad sebou pozastavit. Ono to navíc ani jinak nepůjde, protože vás jinak zastaví nedostatek sil a tím malá výkonnost a radostnost.

Hodně vám pomůže cestování a s tím spojené poznávání. Celkově bude pro vás nutné začít s duševní hygienou.

Pobývejte v přírodě, zdravě se stravujte, odstraňujte zlozvyky, detoxikujte se očistnými kúrami, které pomáhají zlepšit imunitu, a předcházejte zánětlivým onemocněním. Ta by vás mohla potrápit zejména v zimních měsících a předjaří.

Rozhodně žádné nachlazení nepřecházejte, stalo by se z toho vleklé onemocnění, které by vás potrápilo daleko víc než v jiných letech.

Zkrátka vás letošek bude učit zodpovědnému přístupu ke svému zdraví, ať se vám to líbí nebo ne. Nepříznivý dopad by taková zanedbaná angína mohla mít na srdce potažmo krevní oběh, ale i na váš sluch.

V létě je zase ohrožen váš gynekologický/urologický systém. Proto je lepší, když zajdete dopředu na preventivní prohlídky. Zkrátka budete se muset učit promptně reagovat na příznaky onemocnění a nic nezanedbat.

JAK BÝT KRÁSNÁ
PODLE MĚSÍCE

KOZOROH (22. 12. – 20. 1.)

Pro vás, Kozorohy, je typický trochu zkostnatělý přístup ke světu a stejné je to i s vaším zdravím. Jako první u vás trpí kolena a kyčle a vaše zdraví vás zajímá jako nutná potřeba k plnění povinností a vydělávání peněz.

Letos vás kupodivu nejvíc skolí vaše pochybnosti o sobě samých. Nejste tu pro to, abyste dělali, co řeknou druzí, ale abyste se postavili sami za sebe a své potřeby.

Když to totiž neuděláte, bude na tom vaše psychika a potažmo fyzička dost bledě. A to i když vás první měsíce roku budou přesvědčovat o vaší neporazitelnosti a pevném zdraví.

Jarní slunko vytáhne na povrch vaše potíže se zažíváním, nestabilitu vašeho krevního cukru a možná vás pozlobí i ledviny. Dá se říct, že ani letní slunce vás ještě nezastihne v plné formě, jelikož můžete doléčovat potíže s dýchacími cestami z kraje června.

I když se dostanete zase do formy, jakékoli zanedbání vlastních pocitů ohledně zdraví vás mohou zase zpátky vrátit do postele. Budete muset upravit své zlozvyky, začít se vymezovat tomu, co je pro vás opravdu stresující, a do svého diáře zařadit pravidelné preventivní prohlídky.

Jestliže se poučíte z náročného jara, pak vás zbytek roku zastihne v dobré formě a s vyladěnou psychikou.

ČAKRATAJEMSTVÍ KAMENŮ

JAK PŮSOBÍ NA ČAKRY

VODNÁŘ (21. 1. – 20. 2.)

Letos budete celkem v kondici, nic podstatného by vás nemělo ohrozit. Jestli vás něco může trápit, pak to budou výkyvy hladiny cukru v krvi či zhoršené zažívání vlivem nahromaděného stresu.

Ten také snižuje množství minerálů v těle, hlavně hořčíku, což vede ke křečím v lýtkách. Nejvíc nebezpeční budete pro sebe vy sami. Vaše vodnářské myšlení totiž stále vyhledává novinky a zajímavosti, toužíte zkoušet a experimentovat.

A to se týká i vaší zdravotní stránky. Budete mít tendenci v rámci upevňování svého jinak docela pevného zdraví, skočit na kdejakou novinku či ochotně na sobě testovat další právě objevenou superpotravinu.

Místo toho, abyste se naladili na sebe a své skutečné potřeby, budete ochotně naslouchat jen radám druhých. Zcela netypicky pro vás, budete propadat pocitu, že jste nemocní, dokonce vážně.

Jednoduše zcela bezdůvodně propadnete strachu o svůj život a ztratíte selský rozum. Ochotně vám u toho budou asistovat vaši blízcí. Rozhodně byste neměli svou fantazii ohledně svých nemocí pustit na špacír!

Naštěstí toto období potrvá jen v květnu a červnu. A přitom vězte, že se letos musíte držet jediné zásady, která vám pomůže – a sice všeho s mírou!

RYBY (21. 2. – 20. 3. )

Start do nového roku se povede a vy do něj vstoupíte plni sil. Nicméně s plynutím roku se budete dostávat do řady napěťových situací, protože rozhodně nečekejte poklidný rok plný splněných přání.

Nebudete vždy v pohodě, což se může odrazit na stavu vašeho imunitního systému, který nezvládne vybalancovat nápor řady infekcí. Na druhou stranu ale bude stačit trocha dobré vůle, abyste se mohli zase dostat do stavu zdravých.

Součástí takových opatření je posilování imunity pohybem na čerstvém vzduchu, otužováním, veselou myslí, masážemi. Zejména byste se měli starat o pohodu své duše, která je křehká a snadno zranitelná.

Únavu rozhodně nezahánějte povzbuzovacími prostředky, vsaďte na odpočinek, dobrou životosprávu. V ohrožení je váš oběhový systém a srdce. Rozhodně se nenechte zmanipulovat svým okolí, abyste všem zase bez oddechu sloužili. Bylo by to na váš úkor, a to si letos nemůžete dovolit.

Nejexponovanějším obdobím je čas od května do srpna a druhý od září do listopadu. Pozor si dejte na tok své lymfy a otoky nohou, které se dají řešit lymfatickými masážemi.

Jana Tamchynová

Další horoskopické SPECIÁLY:


Diskuse: HOROSKOP SPECIÁL: Zdraví – Jak na tom budeme v roce 2018

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci