Jak být krásná podle Měsíce

24.10.2009 00:00   |   Styl - KRÁSNÁ PODLE MĚSÍCE
Láskou a partnerstvím počínaje, přes plánování dovolené, až po práci na zahradě – vše závisí na tom, v jaké fázi je Měsíc a také na znamení zvěrokruhu, v němž se Měsíc právě nachází. Krásu a zdraví nevyjímaje.

Jak být krásná podle Měsíce

„Prastará moudrost o lunárních rytmech a jejich vlivu na člověka upadla téměř v zapomnění,“ píše německá astroložka Ute York ve své knize Měsíční znamení. A jako nápravu tohoto stavu předkládá staleté zkušenosti o působení Měsíce v nejdůležitějších obdobích našeho života.

Pojďme nahlédnout do jedné z kapitol knihy od Ute York – nese název Měsíc a krása. Průvodkyní nám bude mnichovská kosmetička a léčitelka Carmen Wallstein, která s Ute York spolupracuje na vydávání odborných publikací.

Vliv Luny na zdraví a krásu

Carmen Wallstein je přesvědčena, že ženy mohou kosmetickou péči plně vychutnat a využít jen tehdy, když je brán zřetel na jejich zcela individuální zvláštnosti. Pouze v takovém případě je pak ošetření efektivní a splní svůj účel.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT:

Skořice pomáhá lépe se soustředit –
– uklidňuje a snižuje podrážděnost

VŮNĚ ZLEPŠUJÍ MYŠLENÍ I SEX
A TAKÉ ŘIDIČSKÝ UM

„Jaké jsou ony specifické zvláštnosti každého jedince, to se dá poměrně snadno zjistit především z jeho horoskopu – pokud samozřejmě toto umění člověk ovládá,“ vysvětluje na úvod Carmen Wallstein a dodává:

„Při výkladu charakteru stojí na prvním místě zejména sluneční znamení a ascendent. Ovšem při tak výjimečně ženské problematice, jakými jsou krása a kosmetika, je postavení Měsíce při narození zákaznice mnohem důležitější, než znamení sluneční.“

Jaké jsou měsíční ženy?

A zde již přinášíme vtipnou a milou typologii měsíčních žen z hlediska pěstění krásy, kterou nás provede kosmetička a léčitelka Carmen Wallstein:

Jedná se většinou o ženy, které kosmetickou péči nevyhledávají. Nikdy nepřijdou jen pro to, aby si nechaly „udělat dobře“, ale přicházejí pouze v neodbytném případě, mají-li nějaký problém s pletí, který neumějí samy dost rychle odstranit.

A přirozeně, že nejsou pravidelnými zákaznicemi. Nedá-li se ošetření nijak obejít, pak sedí v pohodlném kosmetickém křesle jako na jehlách – rychle, rychle, mají přece málo času! Jen žádnou masku a už vůbec ne masáž... to je už skutečně jen promarněný čas!

Krátké ošetření problémového místa je to jediné, co si nechají udělat. A pak? Rychle pryč!

Ženy s Měsícem v Býku jsou veskrze poživačné. Přicházejí k ošetření pravidelně, jestliže si to ovšem mohou dovolit.

Kosmetika pro ně znamená luxus, který si prostě jednoduše a rády dopřávají.

Mají požitek ze všech procedur: ať už se jedná o vonné masky, které nechávají klidně působit o něco déle, nebo o důkladnou masáž či nový make-up.

Pěstění krásy je ně dobré a příjemné jen tehdy, když si zároveň mohou s kosmetičkou také dobře popovídat. Pro tyto ženy je kosmetický salon místem ke komunikaci, při níž beze všeho může jít zároveň i o krásu.

Přirozeně, že ani jednu novinku nenechají bez komentáře: nejdříve chtějí úplně přesně vědět, co se s nimi bude dít a proč. A když konečně salon opouštějí, je pro ně pocit, že se dobře pobavily, stejně důležitý, jako hladká pleť a krásný make-up.

To jsou pravé měsíční ženy – Rakovi totiž panuje Měsíc. Přirozeně mají zcela zvláštní požitek z toho, když je jejich pleť ošetřována a hýčkána. Ovšem přinejmenším stejně důležitá jako hýčkání je pro ně i atmosféra v kosmetickém salonu.

Pro tyto ženy je absolutně nutné, aby se u své kosmetičky cítily dobře. Ostatně, měsíční ženy mají často nashromážděnou vodu v tkáni, proto se jim obzvlášť doporučují lymfatické masáže.

V tomto případě se jedná o zákaznice, které vyžadují, aby je člověk doslova obdivoval a plně se jim věnoval. Jejich kosmetička tam musí být jen pro ně. Dají najevo svou nelibost, když během ošetřování třeba jen zazvoní telefon!

Na styl a na to, jak vypadají, kladou velký důraz. Nikdy by po ošetření neopustily salon bez perfektního make-upu!

Z míry je vyvede, když na pleti objeví sebemenší drobnou vrásku. Jsou pak schopny si obstarat každý nový výrobek proti vráskám a i jinak udělají vše, aby byly vzhledově dobře vyzbrojené na konkurenční boj s ostatními ženami.

Zákaznice s Měsícem v Panně jsou obzvlášť milé, avšak silně nedůvěřivé. V duchu musí přezkoušet správnost každého pohybu ruky. Když jim nabídneme přípravek v ampulce a ony se přesvědčí o jeho užitečnosti, pak ještě pro jistotu bedlivě sledují, zda kosmetička otevírá novou ampulku, anebo jestli náhodou nebere do ruky nějakou již načatou.

Kromě toho jsou tyto zákaznice většinou velmi malicherné. Stěžují si na akné a nečistou pleť, kterou člověk ani při nejlepší vůli nevidí. Po ošetření musí být každý kousíček pokožky naprosto čistý, ale oproti tomu přitom make-up považují takřka za zbytečnost.

Když má přijít do salonu zákaznice s Měsícem ve Váhách, musí se nejdřív upravit a nalíčit kosmetička, která ji bude ošetřovat.

Kdo totiž nevypadá doslova tip-top, nemá u takové zákaznice šanci, neboť i pro ni samotnou je pěstěný, elegantní vzhled naprostou samozřejmostí. Sice toto platí v první řadě pro ni samotnou, ale rovněž ostatní musejí vypadat atraktivně a pěstěně, jinak jí nestojí za pozornost.

Tyto ženy patří k zákaznicím, které si potrpí na pravidelné ošetření a které přicházejí tak často, jak jen si to mohou dovolit. Co se s nimi při ošetřování vlastně děje, je jim lhostejné – hlavně, že potom vypadají bezvadně!

Ženy s Měsícem ve Štíru jsou zaměřeny na ekologii a přírodu. Nejraději si přinesou vlastnoručně vyrobené nebo z bylinkářského obchodu pocházející krémy a masky, které takřka vždycky krásně voní přírodními přísadami a bez výjimky mají dobrou kvalitu.

Ostatně, to není žádný zázrak: ženy s Měsícem ve Štíru jsou většinou reinkarnacemi „dávných čarodějnic“, které si své koření a směsi vždy míchaly samy – a většinou velmi dobře.

Na krásu nekladou tyto ženy tak velký důraz, jako na čistý zevnějšek. A když už make-up, tak prosím přirozený, jak jen to jde!

To jsou ženy s velmi velkým očekáváním. Navštíví-li salon krásy, tak to také musí být vidět.

Zřídkakdy přijdou jen proto, aby se uvolnily nebo aby se cítily dobře. Ony prostě chtějí vidět výsledky, a sice okamžitou pozitivní změnu. Jakým způsobem k tomu dojde a kolik to bude stát, je jim poněkud lhostejné.

Až když se po ošetření dozví, jak výborně vypadá, pak se teprve taková žena začne cítit opravdu spokojeně.

Jsou to ženy, které mají s pletí skutečné problémy, neboť pleť je jejich téma. Proto se samy často stávají kosmetičkami nebo kožními lékařkami.

Jsou to spolehlivé a velmi příjemné zákaznice. K ošetření se dostavují pravidelně, jsou vděčné za pomoc i za porozumění. Ale nepřicházejí proto, aby si péči vychutnaly. Přicházejí výlučně z rozumu – kvůli problematické pleti to, bohužel, tak musí být!

Ženám s Měsícem ve Vodnáři se musí při každém ošetření nabídnout něco nového. Velmi rády experimentují a nejraději by vypadaly pokaždé úplně jinak.

Zpravidla jsou o kosmetice dobře informované: v jednom ženském časopise se například dočtou o nové masce, v druhém zase o nové ošetřovací metodě nebo technice, kterou by ihned rády vyzkoušely.

A co je na nich sympatické? Netváří se kysele, když jim pak toto vyžadované nové ošetření na kráse zrovna nepřidá...

Ženy s Měsícem v Rybách mají sklon ke kožním problémům podobně jako ženy s Měsícem v Kozorohu. Ale na rozdíl od nich se rády nechávají pěstit.

Když si jednou na kosmetický salon a na kosmetičku zvyknou, jsou milé, věrné, přátelské a patří k pravidelným zákaznicím nejen kvůli své citlivé pleti.

Ošetření pleti? Podle Měsíce

Poznaly jste se? Pokud nikoliv, může to být i tím, že u vás dominuje znamení Slunce.

Ať je to tak či onak, jedno je podle Carmen Wallstein pro všechny ženy stejné: „Způsob ošetření pleti závisí na Měsíci.“

TAJEMSTVÍ KAMENŮ

Suiseki – střežený poklad
Jak působí na čakry
Pro zdraví, štěstí i peníze
Moc křišťálu
Jak a čím působí?

Je dobré vědět, že nikoliv všechny fáze Měsíce se hodí pro každou kosmetickou proceduru.

„Určitá ošetření jako je čištění a mytí, nanášení pleťové masky a make-upu či masáž jsou pro pleť (i duši) vhodné při každém postavení Měsíce,“ vysvětluje Carmen Wallstein.

Přibývající Měsíc je pak vhodný pro peeling, hloubkové čištění a odstraňování vyrážek, akné a jiných nečistot pleti. V tomto měsíčním období je totiž pokožka vlhká, napjatá a dobře prokrvená.

Nejlepší dobou je však samozřejmě úplněk, kdy je pleť nejpřístupnější k absorpci. Přirozeně, že potom vyjdou na povrch i vnitřní nečistoty, které se dají výraznějším tlakem odstranit, vymáčknout, aniž by přitom bylo na pleti cokoliv zřetelněji znát.

CHIROMANTIE

Ukaž mi svou ruku a já ti řeknu,
co tě v životě čeká...

LÁSKA I SMRT
VEPSANÁ V DLANÍCH

Při ubývajícím Měsíci je naopak pokožka mnohem sušší a musíme počítat s tím, že chceme-li zbavit pleť nečistot vymačkáváním, tak i při nejvyšší pečlivosti tato místa pak zarudnou, někdy i zanítí a vytvoří se jizvy.

Nejtěžší je to při novém Měsíci, kdy vyrážku ani akné doslova nelze dostat ven! Avšak, na druhou stranu, je nový Měsíc (a celá fáze ubývajícího Měsíce) vhodný nejen k tomu, aby se pokožka účinně zbavila jedů, ale i k absolvování procedur, které mohou být bolestivé (biofacelifting, permanentní make-up, menší zákroky). V té době je pleť méně prokrvovaná, a proto není tak citlivá.

Měsíc a nehty

Také nehty jsou, podle magie, ovládané Měsícem. Tradičně se mají stříhat a pilovat při novém nebo ubývajícím Měsíci, potom nerostou tak rychle.

„Ideální příklad představuje Měsíc ve Střelci, Býku, Raku nebo Lvu. Rohovinu nejlépe odstraníme v době, kdy se Měsíc nalézá ve druhé nebo třetí čtvrti,“ vysvětluje Ute York.

A na závěr přinášíme jeden z jejích receptů pro posílení nehtů:

Koprový odvar

Minerální soli a vysoký obsah kyseliny v kopru jsou výbornými prostředky k posílení nehtů. Nálev připravíme ze dvou kávových lžiček rozmačkaných koprových semen, dvou kávových lžiček nasekané přesličky a jednoho šálku vody. Necháme vařit tak dlouho, až se obsah tekutiny zmenší na polovinu.

V tomto odvaru, ohřátém na tělesnou teplotu, ponecháme nehty třikrát týdně vždy deset až patnáct minut, nejlépe za přibývajícího Měsíce. Proceduru opakujeme do té doby, až budou nehty silnější a pevnější. Odvar lze v chladničce uchovávat jeden týden.

dp

Přečtěte si také

Diskuse: Jak být krásná podle Měsíce

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci