Tajemné kameny I.: Pro zdraví i štěstí

11.9.2009 00:00   |   Ezoterika - KAMENY
Kámen. Po tisíciletí součást rituálů. Odjakživa materiál k výrobě posvátných a magických předmětů. A dnes pro mnohé prostředek k udržení zdraví, štěstí, peněz a dobré kondice... Jaký máte vztah ke kamenům vy?

Tajemné kameny I.: Pro zdraví i štěstí

Někdo tvrdí, že ho jejich energie nabíjí, stejně, jako například energie stromů. Někdo s nimi rozmlouvá. Někdo má zase ten „svůj“ kamínek neustále u sebe a věří, že ho chrání a léčí.

Příroda s duší

Kamínky často přivážíme z dovolené jako drobné upomínkové dárečky, kterými chceme svým blízkým připomenout, že jsme na ně mysleli.

Vztah lidí ke kamenům může být různý. I v současnosti někteří věří v duchovní hodnotu kamene. „Co je to kámen?“ ptá se ve své knize Svět posvátných kamenů autor Václav Vokolek. Na první pohled jednoduchá otázka, ale odpovědět na ni už tak snadné není.

„Kámen v mineralogii je každý pevný a tvrdý nerost, neroztavitelný a nehořící, který ani ve vodě, ani v oleji se nerozpouští, aniž jako kovy pod kladivem protahuje,“ nalézá český spisovatel odpověď v Riegrově Slovníku naučném z roku 1865.

„Řada současných encyklopedií kámen nezná, nehlásí se k němu a ani ho nedefinuje,“ uvádí trochu zklamaně Vokolek.

Kámen mudrců

Existuje jeden specifický kámen. Kámen mudrců. „Ten není možno spatřit v mineralogických sbírkách ani v atlasech. Do žádné „kamenné“ definice nezapadá. Ale v mnoha starých učených knihách býval skloňován v mnoha pádech,“ dodává Vokolek.

Tajemný kámen prý podle mudrců dokázal z těla vyhnat nezdravé látky, organismus omlazovat a snad ho i učinit nesmrtelným. A jako vedlejší produkt uměl obyčejné kovy měnit ve zlato.

A toto vědomí považuje Vokolek za základ posvátné úcty ke kamenu. Je přesvědčený, že v každém kameni se ukrývá nepředstavitelné množství energie. I v tom, kterýse vejde do naší dlaně.

 

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT:

Skořice pomáhá řidičům lépe se soustředit,
uklidňuje a snižuje podrážděnost.

Vůně zlepšují řidičský um, myšlení i sex

Kameny kryjí záda

Také tisíce let stará čínská filozofie feng-šuej s kameny pracuje. Řadí je k elementu Země. Symbolizují klid, stabilitu a záštitu.

„Větší kameny, balvany nebo skály ve formě kopce nebo hory za domem v podstatě „kryjí záda“. Obydlí tím získá pevný a solidní charakter, což slibuje úspěch,“ tvrdí v knize Feng šuej lexikon od A do Z autorka Christine M. Breadler.

„Při zařizování vodní plochy na zahradě (rybníček, tůňka či jezírko) nebo větší pokojové fontánky, bychom si měli uvědomit, že viditelný kámen v rámci vodní plochy vede k harmonii,“ dává praktické rady.

„V každém případě se kameny používají k tomu, aby poskytly dojem pokoje a bezpečí. Navíc, pokud je to nutné, dokážou ovlivňovat energetický tok, tedy brzdit ho, vést,, soustředit či zvyšovat.

A jako symbol klidu a bezpečí pak prý postačí dekorativně rozprostřít několik kamenů v bytě či v domě.

Drahé kameny a naše zdraví

V různých kamenných i virtuálních obchodech dnes nabízejí drahé kameny , které prý umějí léčit. Prodavač vám určitě poradí, který kámen je vhodný na konkrétní zdravotní potíže. Dokonce jsou kameny rozdělené i podle znamení zvěrokruhu. Pak stačí jen mít stále u sebe ten „správný“ kámen a on už prý se sám postará o to, aby vás chránil i léčil zároveň.

Na výběr máte krásné leštěné exponáty, ale také surové neopracované kameny. Ty leštěné jsou často mnohem krásnější, ale „odborníci na kameny“ tvrdí, že ty neopracované vyzařují mnohem více energie.

Nabíjet, nejlépe na sluníčku

Kameny si svou energii mohou také „dobít“. „Když si domů přinesete nový kamínek, nechejte si ho přes noc očistit ve skleněné misce se studenou vodou. Misku používejte jen pro čištění kamenů, nepřipravujte v ní jídlo. Jedenkrát týdně kamínek propláchněte pět minut pod studenou tekoucí vodou, či opět nechejte v misce přes noc,“ radí prodejci kamenů.

Kamínky lze nabít také na sluníčku. Některé. Doporučuje se vystavit je paprskům přímého dopoledního sluníčka , a to maximálně na deset minut. Pozor. Informujte se při koupi, některé kamínky prý totiž přímé slunce nesnášejí a pak se „nabíjejí“ v polostínu.

TAJEMSTVÍ KAMENŮ

Moc křišťálu
Jak a čím působí
Jak působí na čakry
Suiseki – střežený poklad
Posvátné megality

Neuduste je

Kameny také potřebují „dýchat“. Proto pokud máte kamínků více, nenechávejte je naházené na sobě v jedné krabici, ale rozestavte je na plochu. Přitom by měly mít přístup k dennímu světlu.

„Obecně platí, že není dobré kameny míchat v jedné nádobě. Obzvláště modré a fialové kamínky to nemají rády,“ dodávají ezoterici.

A ještě jednu radu: „Jakmile kamínky popraskají či zmléční, je to signál, že ze sebe vydaly co mohly. Nevyhazujte je do koše, ale za jejich práci se jim odměňte. Můžete je dát ke kytkám do květináče, či vrátit do země.“

Kameny podle znamení zvěrokruhu

Beran 21. 3. – 20. 4. chalcedon, karneol, ametyst, hematit, unakit, červený jaspis,mechové acháty
Býk 21. 4. – 21. 5. zelený avanturin, růženín, karneol, malachit, růženín, obrázkový jaspis
Blíženci

22. 5. – 21. 6.

sardonyx, tygří oko, citrín, křišťál, modrý chalcedon, karneol
Lev 23. 7. – 23. 8. křišťál, granát, onyx, tygří oko
Rak 22. 6.– 22. 7. zelený avanturin, karneol, achát, amazonit, brekciový jaspis, perleť, rodonit
Panna 24. 8.– 23. 9. sardonyx, citrin, jaspis, ametyst, karneol, lapis lazuli, tygří oko, sodalit, ametyst
Váhy 24. 9. – 23. 10. záhněda, citrín, achát, nefrit, rodonit, růženín, serpentin, unakit
Štír 24. 10.– 23.11. karneol, červený jaspis, opál, achát, hematit, malachit, červený avanturín
Střelec 24. 11.– 21.12. modrý chalcedon, sodalit, granát, ametyst, dumortierit, lapis lazuli
Kozoroh 22. 12. – 19. 1. ametyst, onyx, křišťál, brekciový jaspis, obrázkový jaspis
Vodnář 20. 1 – 18. 2. sokolí oko, fluorit, tyrkys
Ryby 19. 2. – 20. 3. ametyst, jaspis, opál, fluorit, nefrit, perleť, tyrkys

dp

Příští díl: O tajemné moci křišťálu

Přečtěte si také


Diskuse: Tajemné kameny I.: Pro zdraví i štěstí

kamene

18.9.2009   |   20:24   |   od: littlewitch
Od detstva milujem kamene a zbieram ich. Chránia a uzemňujú mnohé časti môjho domu. Majú svoj život a sú pevnou súčasťou môjho života :)

Nie je všetko zlato, čo sa blyští

18.9.2009   |   14:10   |   od: mirka
Chcela by som len v kratkosti upozorniť na nebezpečné okultné pozadie akýchkoľvek ezoterických praktik, ktoré vlastne patria k bielej magii.
Prečítajte si svedectvá akehokoľvek exorcistu a rozšírte si obzor aj v tomto smere.

Kamene

17.9.2009   |   11:14   |   od: sakurifa
Veľmi rada si pozriem a prečítam všetko o kameňoch, veľmi ma to zaujíma - je to také tajomné a zároveň veľmi povzbudzujúce...
Zobrazeny poslední 3 příspěvky, celkový počet 3 příspěvky.
poslední příspěvek: 18. 9. 2009 20:24
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci