Jiří, Ivana, Marcela v sobě skrývají bojovnost i šarm

12.4.2011 00:00   |   Ezoterika - 100 JMEN
Výklad jmen Jiří, Ivana a Marcela přináší tento díl našeho numerologického seriálu. Připomeňme, že Jiří – za všechny uveďme například Sv.Jiří – patří jednoznačně mezi přední česká jména.

jména numerologie duben

Jak charakterizovat Jiřího, Ivanu a Marcelu? Z předcházejících pokračování víme, že každé jméno nese v sobě určitý druh energie, kterou působí na svého nositele. Do tajemství jmen a energie písmen tedy podrobně nahlédneme i v tomto díle našeho numerologického seriálu.

Jestliže jste na naše stránky zavítali poprvé, nebo si chcete třeba jen osvěžit zásady, podle kterých každé jméno ovlivňuje svého nositele, pak doporučujeme číst nejdříve zde.

4. 4. IVANA

Celkové číslo 2 (20)
Klíčová iniciála 9
Duševní číslo 11
Realizační číslo 9
Duševní číslo oslovení: Ivano 7 (16)

Jméno je to silné a nese energii smiřování, schopnosti nadhledu, porozumění a hledání pravdy. Posiluje vysoké cíle a sociální cítění. Jde o ženskou podobu mužského jména Ivan, což je staroslovanská varianta jména Jan.

Velká síla osobnosti

Jméno trochu klame, protože své nositelce přináší na první pohled vstřícnost a jakousi poddajnost, ochotu naslouchat, komunikovat a vést dialog, trochu i klevetit. Jenže v jádru duše rozvibruje toto jméno velkou sílu osobnosti. Vytváří v nositelce napětí mezi jejím dobrým a horším „já“. Záleží opět na tom, jaká je energie daná datem narození.


Ivana Andrlová, herečka

Může proto jméno Ivana na jedné straně podporovat radostnost a tvořivost své nositelky, která laskavost a pochopení pak rozdává kolem sebe. Ale také může brnknout na problematickou strunu povahy a pak bývá složité s takovou ženou vyjít.

Obecně jméno své nositelce zvyšuje schopnost smiřovat konflikty, jednat intuitivně a s cílem hledat řešení problémů a zjišťovat informace ovšem, co je k problému nutné pochopit. Pozvedá ženskost a šarmantnost. Dodává schopnost pomáhat druhým, pečovat, poradit, být klidným přístavem plným porozumění.

TAJEMSTVÍ KAMENŮ

Pro zdraví i peníze
Moc křišťálu
Jak a čím působí
Jak působí na čakry
Suiseki – střežený poklad
Posvátné megality

Negativa

Energie jména může svádět k sarkastickému poštuchování, které druhé znejišťuje, kritizuje, radí, soudí, nic není vhod a nic není správně. Ivana pak pomlouvá a klevetí, žije životy druhých, protože sama ani neví, že nějaký má. Aniž to tuší, riskuje ztrátu přátel či rodiny, pak se ale zalekne a začne se chovat podbízivě, aby byla přijata, a omlouvá se, točí se v kruhu emocí. Může se tak dostat do izolace neporozumění se sebou samou a s druhými a uzavírat se před světem.

Je-li zvoleno jméno nevhodně vzhledem k datu narození, může energie Ivanu činit závislou na druhých a neschopnou se rozhodnout, chaoticky se ztrácet v přemíře fakt a údajů a vlivem vnitřního zmatku pak jednat jen pod vlivem emocí a náhlých impulzů. Navíc může jméno podporovat pasivní jednání, neschopné zodpovědně se postavit k realitě.

CO PROZRADÍ DATUM NAROZENÍ?

Zjistěte si z data narození povahu člověka,
jeho schopnosti a dovednosti. Odhalíte, jak
je vášnivý a jestli je citlivý. Čísla napoví, zda
je praktický či naopak „věčně létá v oblacích“,
jestli je vytrvalý a trpělivý nebo nedočkavý.

SLEDUJTE NAŠI ŠKOLU NUMEROLOGIE

Doporučení

Pro Ivanu platí, že je třeba naučit se přijímat sama sebe i se svými chybami, vyjasnit si vlastní přání a potřeby, oddělit se od druhých a nezahlcovat se jen informacemi. Jméno Ivana je plné smírčí a citlivé energie, proto je nutné ho tímto směrem aktivně využívat a nenechat se strhnout pasivitou, protože pak lze s tímto jménem i trpět.

Nedoporučuji dávat děvčátkům narozeným ve dvojkové dny tj. 2., 11., 20., 29. v měsíci, či jsou-li v datu narození výrazné kombinace 2, 9 a 7. Vzniká tak možnost negativních projevů vlivem energie jména.

Vhodné je tu poradit se s numerologem.

20. 4. MARCELA

Celkové číslo 8 (26)
Klíčová iniciála 4
Duševní číslo 7
Realizační číslo 1 (19)
Duševní číslo oslovení: Marcelo 3 (12)

Marcela je ženská podoba mužského jména odvozeného ob boha Marta, což v původním významu znamená „bojovný“. Jméno skutečně přináší své nositelce dynamiku, samostatnost, bojovnost. Dodává jí organizační talent, psychickou i fyzickou odolnost, smysl pro obchodování, praktičnost, cílevědomou pracovitost. Jméno posiluje volní vlastnosti a dodává smysl pro spravedlnost. Umožňuje úspěšný profesní život, plný výzev, práce a skvělých výsledků.

Bojovná, ale i citlivá

Marcela se snaží dávat do rovnováhy aktivní postoj k životu se svou citlivostí k pocitům druhých a touhou podporovat a vést druhé. Vnímá často svou razanci vůči druhým a neodpustí si i kritické poznámky. Přitom tento aktivní postoj jí nic neubírá na soucitnosti a přátelskosti.


Marcela Augustová, moderátorka ČT

Nebude ale tou, která se bude rozplývat v slzách nad neštěstím druhých, ale naopak bude hledat aktivně řešení, východiska a možnost podpory dotyčnému trpícímu. Uplatní tak svůj rozhled, praktičnost a bystrý postřeh. Dynamika jejího jednání a zároveň z Marcely čišící vyrovnanost a jednoznačnost postoje polarizuje její okolí na ty, kteří ji vnímají jako útočiště a jistotu a ty, kteří s ní chtějí porovnávat síly a zkouší s ní bojovat.

Negativa

Marcela příliš netouží po změnách iniciovaných druhými, potřebuje své tempo a svůj rytmus a dovede si ho vynutit. Což může vést ke stagnaci a konzervativnímu postoji, byť prosazovanému s velkou aktivitou. Má také tendenci vše řešit podle své hlavy a příliš nedat na názor druhého. Snaží se ovládnout okolí a druhé, byť jde o dobrý úmysl pomoci a podpořit druhé, které vnímá jako slabší či pomalejší.

Proto se její ochota pomáhat může zvrtnout v opak. Marcela dovede být zatvrzelá, příliš uspěchaná, vzhledem ke své aktivnosti neumí „vydržet“ potřebný čas nechat věci opravdu uzrát a pak sklízí kyselé hrozny, je obviňovaná ze sobectví či nevšímavosti k potřebám druhých, což samozřejmě vnímá jako křivdu.

100 KŘESTNÍCH JMEN

Vybíráte jméno pro miminko?
Nebo se jen chcete dozvědět,
jestli vám vaše jméno pomáhá
či naopak něčím škodí?

ČTĚTE NÁŠ SERIÁL

Doporučení

Marcela se musí učit oddělit svou zodpovědnost od zodpovědnosti těch druhých, vydržet nejasnosti, nesystematičnost či pocit nezdaru o něco déle, protože někdy se věci opravdu vyřeší přirozeným vývojem a často lépe, když to nikam netlačí. Musí si připustit, že pro vztah je nutné vzdát se kontroly a moci a vylaďovat své tempo s okolím.

Nedoporučuji dávat jméno děvčátkům, které mají v datu narození kombinace 4 a 8. Vzniká tak možnost negativních projevů vlivem energie jména. Dobré je se pak poradit s numerologem.

24. 4. JIŘÍ

Celkové číslo 1 (28)
Klíčová iniciála 1
Duševní číslo 9 (18)
Realizační číslo 1 (10)
Duševní číslo oslovení: Jiří 9 (18) , Jirko 6 (15)

Celosvětově oblíbené jméno v původním významu znamená zemědělec, ve smyslu zušlechťovatel země. Česká podoba jména má výraznou vůdčí a dominantní energii, dává nositeli náboj jedinečnosti, silné osobnosti, hledající svou seberealizaci. Často svým osobitým přístupem, nebo tvořivostí, někdy dost rozporuplně.

Rve se a nevzdává

Přesto jméno nese schopnost rvát se promyšleně a cílevědomě s překážkami, hledat v životě „to správné“, klidně chybovat, jen se nevzdávat. Přináší bystrost, intelekt, hrdost a vytrvalou nezlomnost, stálé ideály, potřebu někam směřovat. Posiluje čestnost a zodpovědnost, tvořivé sebevyjádření. Tvoří kolem svého nositele jakousi „auru“ přirozené autority a respektu.


Jiří Bartoška, herec

Podporuje nezávislost, soběstačnost a přitom nechává dost empatie na podporu druhých, zejména soucítění se slabšími a těmi, kdo potřebují pomoct. Tato rytířskost bez ohledu na vlastní nepohodlí dělá z Jiřího přirozeného vůdce, který ví, kam směřuje a bývá proto následován.

Negativa

Díky energii jména bývá Jiří s vůdcovskými schopnostmi, často přehnaný perfekcionista, navíc stále o sobě pochybující. Vnitřní napětí, které v něm z toho vzniká, snižuje sebevědomí, zvyšuje potřebu kontroly, dělá z Jiřího pedantského mluvku se spoustou nápadů, ale bez realizační koncovky.

Má ale na sebe tvrdá kritéria hodnocení, ještě tvrdší, než na druhé. Bývá sžíravým kritikem či manipulátorem. Může propadnout představě, že jedině on má pravdu. Hodně záleží, jak je tato tenze podporována energiemi ze dne narození.

Jiří je vlivem silné energie jména hrdý a nezlomný. Ve výsledku to znamená, že dělá i to špatné vytrvale a urputně. Může mít blok v upřímné komunikaci, trpět obavami z vlastních chyb, uzavírat se do sebe. Může být vztahovačný, neurotický, asketický, pochybovačný, se sklonem k značně neobjektivnímu a zkreslenému pohledu na realitu.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Barvy nemluví a přece jsou slyšet
Pro všední dny: Jak si udržet krásu
Třetí život máme všichni. A kdy?
Versailles má unikátní muzeum vůní

Jiří si těžko odpouští svá selhání a přestane-li si věřit, začne se obávat svých emocí, agrese a hněvu a obrací vše spíš do sebe a proti sobě.

Doporučení

Jiří je silné a skvělé jméno, které může mnohým pomoci najít své místo v životě a podpořit sebevědomí. Je nutné, aby se Jiří naučil zdravě si věřit, podporovat sám sebe a objektivně se hodnotit, spolehnout se na svou tvořivost, originalitu a jménem podporované rytířské vlastnosti. To ho vyvede spolehlivě z jakékoli stresové situace.

Hlavním úkolem energie jména Jiří je dávat všemu obyčejnému punc jedinečnosti, tedy stačí často jen prostě být. Nelze všechno zvládnout sám, také nelze druhým vnutit svou vůli a přitom to není selhání. Teprve nedokonalost motivuje k růstu a vývoji.

Nedoporučuji jméno dávat chlapcům narozeným v jedničkové dny tj. 1., 10., 19. a 28. dne v měsíci. Vzniká tak možnost negativních projevů vlivem energie jména. Dobré je se pak poradit s numerologem.

Jana Tamchynová

Adam, Adéla, Alena, Alice, Alžběta, Andrea, Aneta, Anežka, Anna, Antonín, Barbora, Bohumil, Dana, Daniel, Daniela, David, Eliška, Eva, Filip, František, Františka, Gabriela, Hana, Helena, Ilona, Irena, Ivana, Iveta, Ivo, Jakub, Jan, Jana, Jarmila, Jaroslav, Jaroslava, Jindřiška, Jiřina, Jiří, Jitka, Josef, Kamila, Karel, Karolína, Kateřina, Klára, Kristýna, Ladislav, Lenka, Libuše, Lucie, Ludmila, Lukáš, Marcela, Marek, Marie, Markéta, Marta, Martin, Martina, Matěj, Michaela, Michal, Milan, Milena, Miloš, Miroslav, Miroslava, Monika, Natálie, Nela, Nikola, Olga, Ondřej, Patrik, Pavel, Pavla, Petr, Petra, Radka, Renáta, Roman, Romana, Růžena, Soňa, Stanislav, Šárka, Štěpán, Štěpánka, Tereza, Tomáš, Václav, Veronika, Věra, Viktorie, Vít, Vlasta, Vojtěch, Zdeněk, Zdeňka, Zuzana.

Přečtěte si také


Diskuse: Jiří, Ivana, Marcela v sobě skrývají bojovnost i šarm

Jiří... diskuse ke jménu

24.11.2013   |   15:00   |   od: Jiří
Ano, je to dlouhá cesta!
Zobrazen poslední příspěvek, celkový počet 1 příspěvek.
poslední příspěvek: 24. 11. 2013 15:00
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci