Magická čísla: S devítkou se nežertuje!

24.7.2009 00:00   |   Ezoterika
I lidé, kteří nevěří na numerologii, si datum svatby často vybírají podle čísel. Nejinak je tomu i letos, kdy některým učarovaly „magické“ devítky a matriky na radnicích úpí. Jsou ale opravdu dobrou volbou pro sňatek?

Magická čísla: S devítkou se nežertuje!

Datum 9. 9. 2009 připadá letos na středu. Ale i přesto, že se nejedná o typický svatební den, mnoho matrik eviduje velké množství žádostí o uzavření sňatku právě na tento termín. Numerologové však příliš optimističtí nejsou.

Velkou roli hraje součet

„Je sice pravda, že devítka je číslem moudrosti a celistvosti, ale u numerologie se musí brát v úvahu součet čísel. A ten už v dlouhodobém významu, jaký se od sňatku očekává, tak dobrý není,“ vzkazuje numerolog Jan Michal Čoltko.

„Sečteme-li totiž všechny číslice dohromady, dostáváme číslo jedenáct a nakonec jeho součtem dvojku. Pokud sečteme číslice jen u letopočtu, je to úplně stejné – jedenáct a dvě. To znamená, že energie dne i roku jsou si velmi podobné,“ vysvětluje Čoltko.

Nic jednoznačného

„Obě přinášejí hodně jemné a citlivé číslo, které s sebou nese originalitu a činorodost, ale na druhou stranu samostatné jedničky i dvojka značí dualitu – jsou dvojznačné a vyjadřují číslo protikladu,“ dodává numerolog. Proto prý se nedá s jistotou určit, zda je toto datum dobré nebo špatné.

„Na jednu stranu přináší velkou tvořivost, na druhou však i její protipól - destrukci. Takže buď může být soužití těch dvou úžasné, ale to pouze tehdy, když na něm budou oba aktivně pracovat. Pokud však nebudou dělat nic, může to být velký problém,“ uzavírá svůj rozbor Čoltko.

Období zkoušek a silných emocí

Pražská numeroložka Maria Jurů vzpomíná na datum 9. 9. 1999. „To bylo velmi silné období, ale lidem tehdy naopak vztahy ničilo,“ varuje. „Na druhou stranu je to však do budoucna posilovalo. Bylo to období zkoušek a nových začátků.“

Tenkrát to prý bylo také období umocněné přírodními katastrofami přinášejícími neštěstí. „Ale tehdy nebyly propady na burzách, nebyla finanční krize... tohle všechno signalizuje, že letos nastanou nové začátky i pro celý ekonomický svět,“ říká numeroložka.

Raději ne, devítky jsou silné

„Pokud bych se měla rozhodovat sama za sebe, nikdy bych si toto datum za svůj svatební den nevybrala, nešla bych do toho,“ kroutí záporně hlavou. Proč? „Devítky jsou hodně silné, emotivní,“ vysvětluje.

Tak podle ní budou lidé, kteří v ten den uzavřou manželství, zažívat vysoce emotivní vztahy a čeká je nadstandardně více životních zkoušek.

O 11 dnů později lépe

Jiným datem, které snoubence přitahuje, je neděle 20. 9. 2009. „Fascinuje mě to spojení dva nula nula devět, dva nula nula devět,“ svěřila se redakci Alena Suchá z Ostravy.

„Tohle je mnohem pozitivnější datum,“ tvrdí Maria Jurů. „Dvojka spojuje, takže cokoli ten den uzavřete – nejen sňatek, ale jakoukoli smlouvu – bude to jen o těch dvou lidech, a dlouhodobě je bude spojovat přátelství, nebo i podnikatelksá činnosti, cokoli.“

Čísla nás provázejí od narození

Někdo si možná pomyslí, jak vůbec můžeme věřit na čísla. „Ale numerologie opravdu funguje,“ je přesvědčena Maria Jurů. „Už v den narození je nám dáno, který životní cyklus pro nás bude zkouškově náročnější a ve kterém naopak zažijeme odlehčení,“ tvrdí.

„I filosof a matematik Pythagoras začínal numerologií a síla čísel jej posunula dál, až k Pythagorově větě, která ho proslavila. Už astrologie říká, že pokud znáte minutu a vteřinu narození, můžete získat velmi průhledný výklad své budoucnosti. A dobrý numerolog umí ještě mnohem více – například z čísel „vyčte“, zda se vdáte, jestli ovdovíte a další důležité etapy vašeho života,“ dodává na závěr numeroložka.

dp

Přečtěte si také


Diskuse: Magická čísla: S devítkou se nežertuje!

RE: pro Kateřinu

20.12.2016   |   11:09   |   od: maja
A co třeba 29.9.1999? Myslím, že víme kdo je tu pánem devítek :)

devítka

4.10.2014   |   11:23   |   od: Kateřina
Narodila jsem se 9.12.1999. Skoro každý mi říká, že když je tolik devítek, tak že to není dobré.

Numerologie a život

28.5.2010   |   01:15   |   od: angelmar
Dobrý den, ano je pravdou, že numerologie je magie čísel.
Protože tyto věci také ovládám - jsem vědma a pracuji s čísly i s kartami a vidím lidské osudy do budoucnosti, tak vím, že lidské osudy opravdu proplétají čísla a data zvláště.
O numerologii by se dalo hovořit celé hodiny. Tak alespoň tyto dva příklady za všechny:
Měla jsem dva zákazníky na numerologii. I když měli odlišné datum narození, tak v numerologické mřížce to bylo naprosto stejné. Přesto však jejich osudy byly různé, protože v dětství toho jednoho se mu nikdo nevěnoval a tak nemohl rozvinout to, co mu dáno bylo.
Druhý příklad - dvě ženy narozené ve stejný den a měsíc, ale každá v jiném roce. A světe, div se, velmi podobný život jim osud přichystal.
Chci tím říci, že numerologie je dobrá například k určení data svatby nebo jako pomoc ve výchově dítěte. Ale už nikoliv ke stanovení data podepsání smlouvy atd. Člověk by se měl řídit především intuicí a pak je všechno v pořádku.
Zobrazeny poslední 3 příspěvky, celkový počet 3 příspěvky.
poslední příspěvek: 20. 12. 2016 11:09
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci