Barva aury určuje povahu. Jací jste vy?

29.5.2009 00:00   |   Ezoterika
Ty jsi zlatá!!! Už jste tuhle větu z úst vašich známých či přátel slyšela? A víte, že možná mají pravdu? Možná jste opravdu zlatá – tedy ne přímo vy, ale barva vaší aury. Co to znamená?

Barva aury určuje povahu. Jací jste vy?
AnketaVěříte na auru a na to, že se podle ní pozná osobnost člověka?

Můžeme vyzařovat barvu? Americká učitelka ezoteriky a spisovatelka Pamala Oslie je o tom přesvědčena stejně jako řada dalších ezoteriků.

Aura má mnoho pruhů

Pamala tvrdí, že naše aura – což je podle mystiků energetické pole, které vyzařuje nejen z nás, ale z veškeré hmoty – obsahuje mnoho různě zbarvených pruhů.

„Jeden či dva, které jsou nejblíž u našeho těla, odhalují hlavní smysl naší existence na této planetě,“ uvádí ve své knize Barvy života. „Tyto pruhy nejblíže našeho těla se obvykle nemění, ale vnější pruhy naší aury mění barvy a velikost často, protože odrážejí to, co se s námi v určitém okamžiku děje,“ dodává.

Rozdělení do skupin

„Zakladatelkou aurické typologie je Barbara Bowers,“ říká známý český ezoterik Milan Calábek. „Ta díky svému jedinečnému vidění aury a zhruba 50 tisíc barevných odstínů, určila všechny aurické barvy, které se objevují těsně okolo našeho těla, a zároveň si uvědomila, že věrně zrcadlí naši osobnost.“

„Barbara Bowers stanovila 14 základních aurických typů. Ty převzala i její žačka Pamala Oslie a pro zjednodušení je rozdělila do tří skupin,“ dodává Milan Calábek.

barvy tělesné (červená, oranžová, magenta a žlutá)
barvy mentální (mentálně zlatá, tělesně zlatá, citlivě zlatá,
milující zlatá a zelená)
barvy emocionální (modrá, fialová, indigová, levandulová a krystal)

Pocit, analýza nebo smysly?

Pamala Oslie popisuje rozdíl mezi jednotlivými „barevnými“ skupinami takto:

  1. Lidé s tělesnými barvami zpracovávají informace převážně smysly svého těla, a to prostřednictvím hmatu.
  2. Lidé s mentálními barvami berou život intelektuálně – nejprve shromažďují informace, pak je analyzují.
  3. Lidé s emocionálními barvami prožívají život především na rovině svých pocitů, emocí a intuice

Řídí vás srdce nebo mozek?

Jiný aurický typolog, autor knihy Život podle barev, americký psycholog Tom Maddron rozdělení lidí podle barevné aury ještě zúžil. Využívá pouze čtyři základní kategorie - zlatou, modrou, oranžovou a zelenou.

„Je důležité si zapamatovat, že „čisté barvy“ nikdy nikdo ve své auře nemá, prostě neexistují,“ dodává shodně s Pamalou Oslie. Povaha člověka se tak prý dá určit podle barvy, která v auře převažuje.

Lidé, u nichž převládá „zlatá“, se podle Toma Maddrona řídí úsudkem a stanovenými standardy, pro „modré“ je řídícím centrem srdce. „oranžoví“ zase spoléhají na svou obratnost, fyzické dovednosti a smysly. Mezi „zelené“ řadí Tom Maddron jedince, u nichž největší roli hraje analytické myšlení.


Provázejí nás na každém kroku

Proč je dobré pochopit barvy života? „Znalost barev vás bude provázet na každém kroku,“ je přesvědčený Tom Maddron. „Pokud vás pak budou ´zlatí´ dohánět k šílenství, budete už vědět, jak těžké břemeno nesou ve svém životě, a spíše než vztek s nimi budete mít soucit.“

Rozčiluje vás u někoho sentimentalita a nekonečné řeči o vztazích a pocitech? Možná zapadne do Maddronova „šuplíku“ modrých. „Snažte se u něj ocenit jeho citlivost, kterou projevuje ostatním a s níž uhlazuje spory a vnáší do všeho lidský rozměr,“ radí tento americký psycholog zabývající se osobnostní typologií. „Pomozte mu, aby se cítil v bezpečí a potřebný.“

Objevte okolí v jiném světle

Oranžové popisuje jako lidi s bouřlivou nespoutaností, kteří se na první pohled jeví jako lehkovážní. Opak je však podle něj pravdou.

Zelení zase prý mohou ostatní rozčilovat svou studenou odtažitostí a povýšenou intelektuálností. A co ostatním mají přinést? „Naučit se učit,“ říká autor knihy Život podle barev.

Ať už tomu, že máme kolem svého těla barevné pruhy, věříme či nikoli, nauka o aurické typologii nám může pomoci alesoň v jednom – ukázat, že je možné naučit se být tolerantním ke svým kolegům, nadřízeným i nejbližší rodině. S její pomocí se nám možná lidé kolem nás objeví ve zcela jiném světle. Nebo je možná budeme lépe chápat a více jim rozumět.

dp

Přečtěte si také


Diskuse: Barva aury určuje povahu. Jací jste vy?

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci