Vysávají vás upíři? Víme, jak na ně

15.5.2009 00:00   |   Ezoterika
Upíři? V dnešní době? Zajisté! Jsou všude kolem nás a dovedou pěkně potrápit. Jak je poznat a jak se proti nim bránit? Určitě ne česnekem...

Vysávají vás upíři? Víme, jak na ně
AnketaUž jste zažili pocit, jako by vám někdo či něco bralo energii?
ANO
50 %
NEVÍM
26 %
NE
25 %

Také se vám stává, že se vedle nějakého člověka necítíte dobře? Jste unavení, malátní, vyčerpaní a jakoby "bez šťávy"? Pravděpodobně jde o vašeho energetického upíra – tvora, který z vás saje energii. On si ovšem vůbec nemusí uvědomovat, jak vás ničí. Jisté ale je, že se ve vaší přítomnosti cítí velmi dobře. Zato vy jste pak slabí a je pro vás obtížné vymanit se z vlivu takového člověka, oddělit se od něj.

Téma energetického vampýrismu je poměrně široké a věnuje se mu mnoho badatelů. Od šarlatánů takříkajíc na hraně až po vědce, psychology, byť ti většinou používají jiné metody bádání i terminologii. Nicméně, také zkoumají schopnosti jedinců ovlivnit své okolí. Pojďme se s těmito zvláštními upíry seznámit blíže.

Přátelství předstírají, ale zlí být nemusí

Energetický upír – tedy člověk, který z nás vysává energii, a to i nevědomky – nemusí být nutně zlý. Pravděpodobně si je jen napůl vědom toho, co dělá. Kromě toho, může být upírem dočasně, po nějaké době jej zlá energie opustí.

CHIROMANTIE

Ukaž mi svou ruku a já ti
řeknu, co tě v životě čeká...

Láska i smrt vepsaná v dlaních

Jak takové upíří "vysávání" může vypadat? Literatura uvádí příklad: Upír nejdříve předstírá, že je náš přítel, vyhledává však stále jen chyby v naší práci, ve vztazích k jiným, ve všem, co děláme, a tím podkopává naši sebedůvěru. Tak dlouho nám nahlodává sebevědomí, až začneme věřit, že chyba je v nás. A upír má vyhráno! Může začít úspěšně „vysávat“ naši energii ve svůj prospěch. Je pravděpodobné, že se snaží vyhledávat naši přítomnost co nejčastěji a na rozdíl od nás kvete a prospívá.

Tohle je ale jen jedna z mnoha strategií. Jsou i takové, které dokonce vyžadují přímý kontakt. Upíři si potřebují na nás sáhnout, třeba jakoby nechtěně, nebo často vstupují do takové blízkosti, jež už nám není příjemná. Jak známo, každého, kdo přistoupí blíž než zhruba na půl metru, už považujeme za narušitele soukromí.

Bez bubliny ani na krok

Jak se chránit? Úplně nejlepší je se s člověkem, v jehož blízkosti se necítíme dobře, vůbec nestýkat. Což vždycky není možné. Vždyť nebezpečí číhá nejen v práci, u známých, přátel a v rodině, ale často také v přeplněných dopravních prostředcích, v čekárnách u lékaře, na koncertech... Tady všude jsou energie, jež nemusejí být jen dobré.

Ti, kdož se tímto druhem vampýrismu zabývají, nám jako jeden z účinných způsobů ochrany nabízejí takzvanou energetickou bublinu. Jednoduše si představme, že kolem sebe nafoukneme neprodyšný balón, do kterého se schováme a který nás chrání.

100 KŘESTNÍCH JMEN

Vybíráte jméno pro miminko?
Nebo se jen chcete dozvědět,
jestli vám vaše jméno pomáhá
či naopak něčím škodí?

ČTĚTE NÁŠ SERIÁL

Při vytváření takzvané energetické bubliny nezapomeňme na "princip zrcadla". Náš virtuální ochranný obal musíme zvnějšku vybavit tak, aby se veškeré útoky odrazily zpět. Bez energetického obalu se vůbec nepokoušejte s vaším upírem o něčem domlouvat, natož se hádat.

Podivný tlak v břiše

Citliví jedinci už mají na působení energetického upíra vypěstovanou reakci. Když na něj narazí na úřadě, v autobuse nebo v obchodě, obvykle pociťují podivný tlak v krajině břišní, špatně se jim dýchá, jako by jim někdo ubíral kyslík.

V takovém případě je nejlepší z uvedeného prostoru co nejdříve odejít. Pokud to lze. Jestliže to možné není, pak odborníci z magie radí chránit se, kromě zmíněné bubliny, rovněž zkřížením čehokoli – nejjednodušší je překřížit ukazováček s prostředníčkem, anebo třeba dát nohu přes nohu.

Nevědomky se údajně takto „brání“ i ti, kteří o energetických upírech nikdy neslyšeli. Všimněte si, jak často mají lidé založené ruce na prsou. Je to prý nonverbální vyjádření naší obranné pozice při pocitu ohrožení.

Nádech a výdech

Vhodnou technikou proti energetickým upírům je i vědomý hluboký nádech a výdech. Při nádechu si představujme, jak do nás proudí čerstvá, čistá energie z vesmíru, při výdechu zase „vylijme“ z těla všechno špatné, zkažené a negativní.

Existují i další ochranné reakce. Pokud to není nevyhnutelně nutné, nenavazujme s upírem oční kontakt. Nedávejme se zbytečně do hovoru. Neotevírejme se citově – lítost, pláč, radost a srdečný smích jsou otevřenou branou do našeho nitra.

dap
Zdroj: Wahlgrenis.cz, James Redfield: Celestinské proroctví

Přečtěte si také

Diskuse: Vysávají vás upíři? Víme, jak na ně

Upír

30.5.2017   |   19:54   |   od: Aurelia
Upír - naozaj sa v poslednej dobe venujeme riešeniu aj tejto otázky. A potom máme menej pacientov, lebo im vieme pomocť. Predtým to boli elektrošoky, antidepresíva a veľa iných liekov. Ano, existujú takí ludia.

nejlepší kámoš

17.1.2013   |   10:47   |   od: Elijah
Já si nedávno uvědomil, že energetický upír je můj nejlepší kámoš. Občas zajdeme ven, tomu se vyhnout nejde. Když se vymlouvám, tak to pozná. A když jsem v blízkosti toho kámoše, začnu být naštvaný a mám chuť ho něčím přetáhnout, ale nevím proč. Je to kámoš.

Nevím, kudy kam

18.8.2011   |   16:08   |   od: Veronika
Udělala jsem velkou chybu. V posledních pár letech jsem své matce, se kterou bydlím sama (sourozenci se odstěhovali), otevírala hodně svoje nitro a vlastně úplně se vším jsem se jí svěřovala. Teď, když cítím její přítomnost v druhém pokoji, tak se mi okamžitě vrhnou slzy do očí. Ono totiž to, s čím jsem se jí svěřovala, nebyly jen tak nějaké blbiny. Navíc nejsem moc dobrý člověk, kradla jsem jí peníze a brala drogy.
Teď se chci stát novým člověkem, ale nemám, kam od matky odejít. Asi mi v tomto případě nepomůže bránit se pomyslnou bublinou, že? Děkuji za odpovědi.

vampíři

21.10.2010   |   18:39   |   od: sangare
já bych to nenazýval vysáváním. využít či zneužít se dají pouze lidé, kteří jsou nevědomí - jsou to lidé, kterým jejich ego brání žít spokojený život.
mě, když se to stane, tak odejdu, ale přitom si ještě radši uvědomím svou přirozenost.

Není to žádný nesmysl

20.7.2009   |   15:28   |   od: Xena
Samozřejmě, že nadpis článku je trochu nadnesený, ale cítím to tak také. Jenže, co s tím, když mi energii bere snad i nevědomky vlastní manžel. Ono totiž když má můj muž problém, tak jsem tu pro něho, vyprávím mu zážitky a zajímavosti. Ale nazpátek od něho toho, bohužel, moc nedostávám. A hodně mě to oslabuje...
Zobrazeno posledních 5 příspěvků, celkový počet 6 příspěvků.
poslední příspěvek: 30. 5. 2017 19:54
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci