Proč jste dnes nemohly spát

8.5.2009 02:00   |   Ezoterika
Nemohly jste dnes v noci spát? Jste mrzuté, podrážděné a náladu vám nespraví ani vycházející rozzářené sluníčko? Nedivte se! V noci už zase nastane úplněk.

Proč jste dnes nemohly spát

Paní noci, světa temnot a tajemna...to je Luna. Její stříbrný svit je pro lidi velmi magický a ať si to připouštíme nebo ne, s měnícími se tvářemi Měsíce se také mění naše nálady a dokonce i fyzično.

Kdo by nevěřil, že Luna ovlivňuje lidský organismus, když všichni víme, že dokáže pohnout oceány! Stejně tak, jako vyvolává příliv a odliv, přitahuje i vodu v našich tělech a ovládá tím naši náladu, spánek, zdraví.

Je to opravdu tak. Vliv cyklů Měsíce působí na téměř všechny důležité oblasti lidského života – na výživu, péči o zdraví, dokonce i na péči o domácnost a zahrádku.

• Jak zjistíte, v jaké fázi je Měsíc? Klikněte sem.

Doba náměsíčnictví

Vůbec nejmocnější vliv má Měsíc tři dny před úplňkem a v den úplňku. Úplněk je také znám jako doba náměsíčnictví. Mocná měsíční energie dokonce zvyšuje pravděpodobnost nehod. Pod vlivem Měsíce jsme zranitelní, citlivější a neklidní.

„Vědecky je potvrzeno, že úplněk a novoluní působí na lidi tak, že se více hádají. Statisticky je prokázáno, že i vysoce postavení vědci se o úplňku a novoluní důrazněji dohadují o svých teoriích,“ tvrdí psycholog a expert na krizové situace Karel Bláha.

Naštěstí však, podle Bláhy, funguje účinná pomoc, která spočívá ve třech zásadních bodech. „Nejprve si musím uvědomit, že na úplněk reaguji citlivěji. Když o tom vím, nesmím to tajit před svým okolím. A do třetice, mohu si vytvořit řadu pomůcek, jimiž svou negativní náladu zlikviduji, přetvořím v jinou a zpracuji,“ vyjmenoval.

Vzorce jednání, které člověka z negativní nálady, ovlivněné úplňkem, vytáhnou, mohou být různé. Záleží na každém jednotlivci, co mu bude lépe vyhovovat. „Mohu sám sobě svou náladu zesměšnit, odlehčit, zasmát se svým výbuchům, což opravdu funguje. Pokud mají manželé tendenci se hádat, měli by si k hádce třeba kleknout – sami pak uvidí, jak je hádka přejde,“ doporučuje některé zvládací mechanismy a techniky Karel Bláha.

Co při úplňku udělat a co naopak vynechat?

Před úplňkem se často dostavují potíže s trávicím ústrojím. Nechcete-li mít žlučníkový záchvat, vyřaďte dnes ze svého jídelníčku česnek.
O úplňku nikdy neřešte rodinné spory. Vy a vaše okolí se většinou budete chovat neklidně a iracionálně. Každý, i ten sebemenší problém budete zveličovat a myslet hned na nejhorší.
Dnes je ten nejvhodnější den k tomu, abyste si naplánovali, že skoncujete se svými zlozvyky. Pokud se jich chcete opravdu zbavit, máte takřka stoprocentní šanci, že se vám to podaří.
Přestože je volno, zapamatujte si pro příště: budete-li chtít nastoupit do nového zaměstnání, nikdy tak nečiňte za úplňku, ale ani ve fázi ubývajicího Měsíce.

Jak Lunu využít ke svému dobru

NOVOLUNÍ je opakem úplňku. Nesmíme zapomenout, že temná doba novoluní je dobou depresí. Ty se ale dají překonat nějakou zajímavou činností.

 • V novoluní se zamysleme nad budoucností.
 • Novoluní je vhodnou dobou na plánování, na tvorbu něčeho nového, malování, modelování atd. Pro děti například plánujeme, jaké zajímavé kroužky jim vybereme.
 • Pozor však na to, že období novoluní je ideální dobou rovněž pro lháře!

PŘIBÝVAJÍCÍ MĚSÍC je fáze od novoluní k úplňku, Měsíc se zvětšuje (dorůstá). Toto období si můžeme představit jako velký nádech. Je optimální pro konání obřadů k vytvoření něčeho nového nebo k upevnění toho současného.

 • Za dorůstajícího Měsíce je nejvhodnější období pro sklizeň nadzemních plodin (veškerá síla je soustředěna nahoře).
 • Těsta skvěle kynou v období dorůstajícího Měsíce. Koláče, buchty, chléb budou výborně vláčné – takové se vám jindy nepovedou.
 • Nejplodnější je žena za úplňku a chuť na sex se stupňuje spolu s dorůstajícím Měsícem. Dva dny před úplňkem vám milování přinese fantastické zážitky. Pokud toužíte po svatbě, zasnubte se za přibývajícího Měsíce. Váš velký den pak nastane zanedlouho.
 • Chcete-li mít vlasy krásné a husté, nebo toužíte po tom, aby vám rychleji rostly, pak si je nechte ostříhat za přibývajícího Měsíce.
 • Rostliny, zasazené za přibývajícího Měsíce, lépe rostou a prospívají.

UBÝVAJÍCÍ MĚSÍC je fáze od úplňku k novoluní. Měsíc se zmenšuje (couvá). Toto období si můžeme představit jako velký výdech. Ubývající Měsíc je dobou odhalení a pronikání do podstaty. Je to mocný čas uzdravování. Za ubývajícího Měsíce budeme žádat o zničení, oddělení nebo rozklad – například chcete-li se zbavit nějakého zlozvyku.

 • Fáze ubývajícího Měsíce je nejlepší pro chirurgické výkony. Pokud můžete, naplánujte si operaci na tuto dobu. Rány se vám budou lépe hojit a jizvy budou nepatrné.
 • Při ubývajícím Měsíci pociťujeme nový příval energie a budeme mít síly na rozdávání. Můžeme dělat všechno, čeho se potřebujeme zbavit, naplánujme si například velký úklid.
 • Při ubývajicím Měsíci je vhodné setí rostlin s plody pod zemí, mrkve, brambor atd., rovněž tak stříhání, řezání a rozmnožování rostlin. Při ubývajícím Měsíci se vhodné hnojit, ničit škůdce a hubit plevel.
 • Návštěvy je nejvhodnější plánovat na ubývající fázi Měsíce. V tu dobu se scházejte se svými kamarádkami a známými, určitě se nepohádáte a budete se těšit na další setkání.
 • Budete-li zavařovat ovoce a zeleninu, vyrábět marmeládu či džem, moštovat nebo kvasit víno, tak jen za ubývajícího Měsíce. Všechno, co zpracujete, bude mít větší trvanlivost, ovoce nekvasí tak rychle. Hlavně krouhání a nakládání kysaného zelí se má dělat za ubývajícího Měsíce, protože při dorůstajícím Měsíci bude kvasit příliš rychle.
 • Za ubývajicího Měsíce se zbavujte chloupků, vytrhejte si obočí, upravujte si nehty. Dělejte vše, čeho se chcete na delší dobu zbavit. Ideální je také obarvit si v tomto období vlasy – na odrosty si déle počkáte.

dap
Zdroj: Panna.cz, Tajemná moc Luny

Přečtěte si také


Diskuse: Proč jste dnes nemohly spát

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci