Tajemno, výklad karet, čarodějnictví a další

30.4.2009 00:00   |   Ezoterika
Zajímat se o tajemno a být čarodějnicí… To je dnes pro mnohé tak atraktivní představa, že se do těchto hlubin pouštějí. Domnívám se, že být čarodějnicí nebylo vlastně nic příjemného, píše exkluzivně pro náš internetový portál kartářka Maya.

Tajemno, výklad karet, čarodějnictví a další

Ve středověku stačilo pouhé nařknutí, že je někdo čarodějnice, a zkouška vodou byla naprosto k ničemu. Když se žena utopila, byla čarodějnice. Pokud se náhodou - svázaná v kozelci - přesto neutopila, tak to byl jasný důkaz čarodějnictví. A proto byla upálena.


• čtěte:  Vědmy a kouzelnice mají svátek

Opravdu smutné... a proto, i když karty vykládám a s manželem pracujeme s léčivými bylinami, nejsme ani čaroděj ani čarodějnice a na oheň se rádi díváme pouze zpovzdálí.

Nepřinese kouzlo víc škody než užitku?

Málokdo si uvědomí, že se mu různými kouzly může sice jeho cíl vyplnit, ale že to nemusí být to pravé, protože to bylo uděláno proti vůli druhého, a také že to může přinést ve finále více škody než užitku. Těžko vás bude milovat někdo doopravdy jen proto, že jste ho očarovala. Ale může vedle vás žít mnoho let a přitom vám ubližovat svým neřestným chováním.

Mnohem lepší je něco si čistě od srdce přát a splnění přání nechat na vůli Pánu Bohu – je to pro mne dobré, ať se to, prosím, splní. Nechat událostem více volný průběh a nesnažit se ovlivnit vše svou vůlí, svým Já, přinese nakonec mnohem více radosti, i když člověka mezitím potká mnoho zkoušek.

V tajemných vodách čeká mnoho pastí

Mám pocit, že na člověka právě v těchto tajemných vodách a koutech číhá nejvíce pastí. Za prvé, může získat dojem, že všechno ví a že všemu lépe rozumí než ostatní. Takže mu přeroste přes hlavu jeho ego, což může být velmi nepříjemné v partnerských vztazích, kdy ego narazí na ego.

A za druhé, může získat dojem, že už dosáhl ve svém duchovním snažení maxima, aniž by si uvědomil, že uvíznul v té nejhlubší bažině. Určitě byste si nešla nechat udělat vlasy ke kadeřnici, která je má vypelichané a rozčepýřené. A stejně tak i člověk, který vám bude dávat rady do života, ať už je to kartář, psycholog či Reiki mistr, vůbec nemusí mít ve svém osobním životě tuto oblast zmáknutou, i když teroretické rady umí dát pěkné.

Důvod nebo prima výmluva?

Mít partnerský život v pořádku a vykládat karty a nebo se zajímat o tajemno a praktikovat jej, je velmi těžká zkouška lidí, kteří do těchto oblastí vstoupí. A takový člověk by se měl snažit být pro druhé dobrým příkladem.

Stejně lákavé jsou pro lidi i minulé životy a často slyším, že člověku se dějí určité věci proto, že to má z minulého života. To zní jako dost dobrý důvod, ale také jako prima výmluva, proč nevnímat celou svou pozorností, co se děje tady a teď a nosit růžové brýle.

Nastoupíte novou cestu?

Stavění hranic pro čarodějnici, pálení hadrových figurín a následné zboření hranice se mi zdá velmi symbolické. Tato noc může přinést člověku mnohé – spálení starých hranic, zastaralých konstrukcí myšlení a postojů a nastoupení nové cesty. Anebo podlehnutí tajemným svodům.

Záleží na každém z nás, zda bude pod rouškou noci a silnými energiemi posouvat své morální hranice a postoje, anebo se vydá správnou cestou. Negativní energie, maskované za příjemné oblouznění, budou tuto noc totiž velmi silné, takže je vhodné zvážit každý krok alespoň třikrát, či raději vše odložit a počkat na další den.

MAYA, kartářka
www.kartarka-lecitel.mysteria.cz
Mezititulky: ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

Diskuse: Tajemno, výklad karet, čarodějnictví a další

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci