Vědmy a kouzelnice mají svátek

30.4.2009 02:00   |   Ezoterika
Všechny čarodějnice, vědmy a kouzelnice slaví dneska svůj silný a mocný svátek. Nazývají ho různě – Sabat, Beltine, Valpuržina nebo také Filipojakubská noc.

Vědmy a kouzelnice mají svátek

A oslavují při něm život, radost, plodnost a sexualitu. A to nejdůležitější – právě dnes v noci je prý účinek rituálů nejsilnější!

Svátek ohňů a světel Beltine je pro čarodějnice jedním z největších svátků vůbec. Oslavu začínají hned po západu slunce na předem určených a rituálem očištěných tajemných místech.

Oslava všeho dobrého

Jak takový sabatní slet probíhá? „Noc začíná velmi vážně a končí obrovskou oslavou života, radosti a plodnosti,“ prozradila Kaltin, která se magií zabývá už mnoho let. „Na začátku se všechny přivítáme a pak se zapálí dva ohně – jeden černý a druhý bílý,“ pokračuje Kaltin. Všechny rituály se pak odehrávají v kruhu kolem ohňů.

„Do černého ohně odhazujeme vše negativní, co jsme si až do tohoto dne během celého roku na sebe navěsily – starosti, trápení, potíže, složitosti... Když jsme od tohoto marastu očištěné, přecházíme k bílému ohni, při kterém se radujeme, veselíme a vítáme vše nové, dobré a pozitivní, co nás čeká v roce následujícím.“

Beltine je prý svátkem radostným. Po očistných obřadech je proto nutné zbytek noci prozpívat a protančit.

Jak přičarovat peníze

Přelom mezi poslední dubnovou a první májovou nocí se však tradičně nese také ve znamení čar a kouzel. Otevírají se jeskyně, ve kterých jsou uloženy poklady. A bylinky, nasbírané přímo o magické půlnoci mají obzvláště silné účinky.

Které bylinky dnes natrhat? Zapamatujte si alespoň tři základní – pro ochranu jeřáb, pro štěstí, lásku a věrnost břečťan a pro plodnost hloh.

A jak je to s rituály? Nemálo mužů a žen magie nabízí návody, jak dosáhnout splnění svých přání. Například manželé Ariana a Raven Argoni. Tady je jejich doporučení, jak se dostat k penězům – potřebujete k tomu nekovovou misku, dvě žluté (zlaté) svíčky, mátu nebo rýži, eventuálně čočku:

Naplníte misku (nejlépe) mátou, může být i sušená, a na papír napíšete přání. Třeba: „Přeji sobě a všem svým blízkým hojnost...“ + konkrétní věc (nový nábytek, auto, vyrovnání dluhů, cestu, která je lemována i většími financemi). Na přáníčko uvedete adresu – mělo by být adresováno osudu (Štěstí, Fortuna, Nejvyšší Síla), přeložíte a podepíšete. Musíte také doplnit datum a můžete si tam napsat i datum, ke kterému chcete, aby se přání splnilo. Potom papírek dáte do máty (rýže nebo čočky), zapálíte dvě žluté (zlaté) svíčky, několikrát svoji žádost zopakujete a necháte svíčky pod dohledem vyhořet. Pak minimálně tři dny přání v mátě necháte v klidu, čtvrtý den můžete mátu (rýži, čočku) s klidnou myslí zužitkovat a přání si nalepit za jakékoliv zrcadlo, nejlépe na jeho zadní stranu.

Čarodějnictví nebrat!

Ne všichni, kdož se zabývají ezoterikou, čarodějnictví tolerují. Je mnoho těch, co jsou přesvědčeni, že nezkušeným, kteří do těchto oblastí vstoupí, může hrozit nebezpečí. Jednou z nich je kartářka Maya. Její názory přinášíme exkluzivně zde.

dap

Přečtěte si také


Diskuse: Vědmy a kouzelnice mají svátek

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci