Zesnulý soused se zjevuje jako fluidum

22.5.2009 00:00   |   Ezoterika
Duch mrtvého prý pronásleduje někdejší sousedku. Dcera jí radí, aby si pro svou ochranu koupila pravý křišťál. Pomůže jí? A co s duchem, který bloudí a nemůže najít cestu "domů"?

Zesnulý soused se zjevuje jako fluidum

Příběh paní Marty z Prahy začíná smutně. Zemřel jí soused, se kterým bydlela na patře v domě téměř pětadvacet let. "Byl už v důchodu a skoro nevycházel z bytu," vzpomíná sympatická žena na svého souseda a pokračuje ve vyprávění.

Marto, pomoz mi!

Poslední dobou, když se vracela z práce a on uslyšel, jak jde po schodech, otevřel dveře, ležel tam na zemi v předsíni a prosil: "Marto, mám bolesti, pomoz mi!"

Nabídla mu, že zavolá lékaře nebo rovnou záchranku. Ale to on nechtěl, za žádnou cenu. "Nechci do nemocnice," říkal. "Stačí, když mi koupíš flašku, to mi od bolesti pomůže." opakoval stále. Ale Marta byla neoblomná. Už mu alkohol nechtěla kupovat...

To se opakovalo asi pětkrát a pak, když nepovolila, dveře protějšího bytu se přestaly otevírat. Nevěnovala tomu pozornost až do doby, kdy se v domě objevila sousedova dcera. "Tatínek je mrtvý," řekla Martě a ona se celá rozklepala smutkem a bezradností.

"Bylo mi ho líto, ale pomoci jsem mu neuměla. Pak jsem si vyčítala, že jsem i přes jeho protesty měla prostě zavolat lékaře. Ale to už bylo pozdě," vypráví.

Skonem nic neskončilo

Tím však příhoda neskončila. Naopak. Ode dne, kdy se paní Marta dozvěděla o úmrtí souseda, najednou jakoby "věděla", že je stále tam, v bytě, v předsíni čeká na ni, až půjde domů.

"Neumím vám to vysvětlit," říká Marta. "Nic jsem neviděla, ale prostě jsem ´věděla´, že tam soused na mě čeká. Bylo tam jeho fluidum... zkrátka – byl tam."

Jak už víte, paní Martě poradila její dcera, aby si koupila křišťál a nosila ho u sebe. Doslechla se totiž, že křišťál takzvaně čistí prostor, tudíž se domnívala, že by mohl pomoci i mamince.

Co radí odborníci na paranormální jevy?

Odhlédněme teď od otázky, zda duchové existují či nikoliv a zda nás tedy vůbec mohou obtěžovat. Mnoho lidí o tom nepochybuje a obrací se v nejasných případech na znalce takzvaných paranormálních jevů. Náš internetový portál rovněž oslovil několik z nich, kteří se podobnými úkazy zabývají a údajně mají s nimi zkušenosti.

Co tedy znalci psychotronických, energetických, kosmických, karmických a dalších zákonů paní Martě vzkazují?

Zuzana Holcmanová

V každém případě je křišťál vhodný jak na čištění prostoru, tak jako ochrana proti negativním energiím. Nejlépe, když jej budete nosit u sebe. Dobré je pro svou ochranu "zabalit" se do bílého světla, nebo poprosit o ochranu své energie archanděla Michaela.

Dále bych paní Martě poradila, bude-li ducha svého souseda opět vnímat, aby šla do své meditace a tu dušičku zavolala a poprosila ji, aby odešla. Pokud si na to netroufne sama, je dobré, aby tento rituál provedla s někým zkušeným. Lidí, kteří tohle umějí, je hodně. A způsobů, jak se duše doprovází, hned několik. Já například vyprovázím zbloudilé duše pomocí symbolů, jako je boží světlo. Někdo jiný může používat speciální kameny.

Jiří Sehnal

Vyčištění ovzduší pomocí křišťálu tady nepomůže. Během tak dlouhé doby jedné generace vznikl určitý hlubší kontakt za života tohoto souseda k vám. Vlastní rodina mu přestávala rozumět a upnul se energeticky na vás. Tento zúžený kontakt zůstal i po jeho úmrtí v energetickém napojení.

Ať rodina zesnulého nepřemísťuje jeho věci, protože duše se na místa, ke kterým měla za svého života citový vztah a náklonnost, neustále vrací. S osobními věcmi nemanipulovat, a to i v bytě po dobu osmi týdnů.

Co se týká klidu a pokoje jeho duše – doporučuji návštěvu v místní farnosti, duchovního otce požádat o vykropení a uvedení do duchovního klidu uvedeného místa, ale i bytového prostoru.

Pracujte a prohlubujte si svoji intuici, máte zde i duchovní předpoklady. Psychokinezi a jejímu studiu doporučuji se věnovat – jde o kontakt mezi duší a hmotným tělem na zemi.

Ariadna

Mám takové zkušenosti, že ne vždy se musí jednat o ducha zemřelého člověka, kterého dotyčný vnímá. Paní Marta může mít jen silný pocit viny, že sousedovi nepomohla. Vždy je nejlepší zjistit konkrétně, o jakou záležitost jde.

Je-li paní Marta věřící, pak nejjednodušší je zajít do kostela a objednat pro souseda mši. Křišťál je nesmysl. Vše se odehrává v její duši, kde ji hlodá silný pocit viny. Proto se jí zemřelý soused zjevuje. Ona si ho vizualizuje. Ale v případě, že není věřící a mše pro ni není možná, pak ať si s manželem připraví menší obřad doma. Koupí si víno, připijí si na památku svého souseda a ona ať se mu nahlas omluví. Myslím, že svůj pocit viny tím odhodí.

A pokud se opravdu jedná o duši, která tady bloudí, pak už je dobré, aby ji svěřila do rukou někoho zkušeného. Protože, když z nějakého důvodu neodchází, je třeba zjistit, proč se jí "tam" nechce, a pomoci. Ale to se musí řešit opravdu individuálně, případ od případu.

Ludmila Pražáková

Duše zemřelých se nechávají asi tak čtyřicet dní "v klidu", aby samy odešly. Pokud se jim to z nějakého důvodu nezdaří, pak bychom jim měli pomoci odejít z tohoto světa.

Já sama je například odvádím do světla různými metodami – podle toho, kdo na co věří, například pomocí andělů. A určitě je nutné prostor následně vyčistit.

dap

Potkala i vás v životě neobvyklá událost? Prožily jste něco, čemu rozum odmítá uvěřit? Podělte se o svou zkušenost v rubrice PŘÍBĚHY, nebo napište do Dikuse přímo pod tímto článkem.

Přečtěte si také


Diskuse: Zesnulý soused se zjevuje jako fluidum

???

27.7.2009   |   22:47   |   od: Yweta
Podle mě s tímto nemá Ježíš Kristus nic společného. Jedná se o duši, takže asi něco hledá. Pokus se s ním dorozumět. Proč to dělá a co chce. Pomoc mu tam na onen svět. Není tu bez důvodu.

Rada pro paní Martu

5.7.2009   |   22:46   |   od: Soňa
Paní Martě radím poprosit Ježíše Krista o vyčištění toho domu, včetně svého bytu od Ducha, protože bytosti, které v normálním těle nevidíme, existují tak, jako existuje duchovní svět.
Zobrazeny poslední 2 příspěvky, celkový počet 2 příspěvky.
poslední příspěvek: 27. 7. 2009 22:47
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci