HOROSKOP SPECIÁL: Rodina – Jak to s ní budeme mít v roce 2019

26.12.2018 00:00   |   Ezoterika - ROČNÍ HOROSKOP
Kudy se budou v roce 2019 ubírat cestičky lásky, to jsme si vyjasnili v prvním speciálu k Velkému horoskopu portálu ŽenyproŽeny na rok 2019. Ve druhém dílu se podíváme blíže na to, jak se nám bude dařit v rodinných vztazích.

Horoskop 2019_rodina

Základní část - Velký horoskop portálu ŽenyproŽeny: Co nás čeká v roce 2019 - najdete ZDE.

BERAN (21. 3. – 20. 4.)

V rodině se během roku budete setkávat se zpochybňováním svých záměrů, cílů a postojů. Neberte to úkorně, ale spíš jako výzvu, že rozhodnout se musíte jen a jen vy. A pokud to uděláte, pohne se váš život kupředu ve všech směrech.

Je totiž čas vzít svůj život do svých rukou. Bude to pro vás zkouška tolerance a trpělivosti a prověrka toho, jak zůstanete věrni sami sobě a svým cílům. Už byste se neměli nechat spoutávat, potřebujete pohyb a změnu.

V tomto duchu proběhne celé jaro. Nebojte se investovat peníze i energii do založení své vlastní rodiny, nebo svého osamostatnění, koupě rodinného majetku. Někteří z vás se dočkají potomka.

Modernizujte svou domácnost, bude vás to stát méně, než čekat, až se definitivně něco pokazí.

S postupujícím rokem budete stále více ve víru pracovních povinností, neměli byste ale proto své blízké zanedbávat. Nezapomeňte, že jsou vaší jistotou a nedopusťte přílišnou disharmonii u rodinného krbu.

Vaše rodinné zázemí se může stát předmětem závisti těch méně šťastných. Příliš to neřešte a neztrácejte tím energii. Všechny drobné újmy svým blízkým vynahradíte koncem roku, který vás zastihne v pohodové rodinné konstelaci.

BÝK (21. 4. – 21. 5.)

Doma si budete chtít vybudovat bezpečí. Proto i tady dojde na přehodnocování vztahu.

Naděje ale je, pokud budete ochotni komunikovat o svém společném vztahu s nadhledem, že vyřešíte mnohé zapeklitosti, které za sebou léta táhnete a opět nastane u rodinného krbu klid.

Podmínkou je vaše ochota naslouchat a partnera nikam netlačit. Jestliže se ale neshodnete, rozchod nebude až tak bolet. Ale vše opravdu dobře zvažujte a nejednejte zbrkle jen pod vlivem emocí!

Rozhodně byste neměli domů vnášet podněty zejména z pracovní sféry, protože vztahy, které navazujete tam, by mohl partner cítit jako ohrožující. Společně by vás mohlo stmelit cestování, úprava bydlení či dokonce stěhování, ale především radostné pobývání s vnoučaty, u těch mladších pak i nový přírůstek do rodiny.

Dětský svět bude letos pro vás obecně velmi inspirující a díky němu v sobě objevíte i svou vlastní tvořivost a spontaneitu. Ta se může projevit už v létě touhou změnit své bydlení a dát mu z gruntu nový kabát.

Podzim k takovéto změně ještě přidá touhu po novém vybavení domácnosti a modernizaci.

Také vás bude bavit pořádat setkávání rodinných příslušníků, neodmítnete pomoc příbuznému při opravě jeho domu, nenecháte se dlouho vybízet, bude-li někdo v úzkých.

CHIROMANTIE

Ukaž mi svou ruku a já ti
řeknu, co tě v životě čeká...

Láska i smrt vepsaná v dlaních

BLÍŽENCI (22. 5. – 21. 6.)

K vašemu rodinnému krbu pomalu připlouvá romantika, která vnese nový vítr do vašich starých vazeb. Některé to osvěží a rozdmýchá nový žár a některé naopak rozdělí, protože oba pochopíte, že už není na čem stavět.

Přesto, než takové rozhodnutí učiníte, zchlaďte hlavu, nehledejte náhradu, ale opravdu zvažte všechna pro a proti. Nebudete mít svůj pohled nezaujatý, zejména pokud budete momentálně jinde citově angažováni.

Zkuste nejprve cestu kompromisu, dohody, a teprve pak volte. Spojovat vás nemusí jen žár lásky, ale také stejné hodnoty, které vyznáváte. Spolupracujte spolu třeba na rekonstrukci vašeho bydlení.

Zejména letos vás bude těšit svůj příbytek zkrášlovat, dělejte si v něm pohodlí a drobná potěšení. Zjistíte, jak příjemné je se o domov a jeho členy opřít. Proto také budete iniciovat mnohá setkávání s rodinnými příslušníky a své vztahy s nimi dále kultivovat.

Pokud máte nového partnera, vaše rodina ho přijme bez obtíží, stejně jako vy přijmete nové členy, kteří se do rodiny takto dostanou. Touha po zázemí u mnoha vyvrcholí sňatkem a může dojít i ke zpečetění vztahu potomkem.

RAK (22. 6. – 22. 7.)

K vašemu rodinnému krbu v první polovině roku dorazí pochybnosti. Vaše jistota v partnera zakolísá, aniž by on k tomu příliš zavdal příčinu. Začnete se na něj dívat spíš negativistickou optikou, kritika bude denním chlebem.

Ani si neuvědomíte, že pocity frustrace a nepochopení plynou z vás samotných. Partnerovy reakce na vás jsou už jen odezvou na vaše emoční výbuchy a nespokojenost. Řešit to nevěrou je hodně špatná volba.

Někteří z vás se dostanou do vnitřní tenze i proto, že se rozhodnou požádat svou lásku o ruku a budou chtít ještě naposledy prověřit, že ona je ta pravá. Vyvolají tím ale jen bouři ve svém nitru.

Řešením je skončit se svými starými vzorci chování! Nevydírejte své partnery, neobviňujte je, stanovte mezi vámi pravidla, která vychází z požadavků obou. Dejte jim tu míru svobody, kterou chcete i pro sebe.

Chytnete-li to za tento konec, na podzim chystáte veselku. dokonce některým z vás se rodina rozroste o nového člena. Při své emocionální bouři nezapomeňte na další členy rodiny! Budou-li potřebovat vaši pomoc, neváhejte.

Rodina je totiž i místem, na něž se můžete spolehnout při vašich pracovních turbulencích. Dokonce skrze ni se můžete dostat k práci snů.

TAJEMSTVÍ KAMENŮ

Pro zdraví i peníze
Moc křišťálu
Jak a čím působí
Jak působí na čakry
Suiseki – střežený poklad
Posvátné megality

LEV (23. 7. – 22. 8.)

U rodinného krbu bude v tomto roce opravdu pěkně, zažijete spoustu zábavy a rádi se k němu budete vracet. Budete sice řešit řadu finančních otázek, zejména investic do vylepšování svého sídla, ale nebude to pro vás nic bolestného.

Motivací se totiž stane transformace ve vašich vzájemných letitých vztazích. Jako by se zase probudila ta stará chemie mezi vámi a opět to zajiskří. Staré problémy smetete ze stolu nebo najdete konečně jejich společné řešení.

Pro ty mladší nastane čas budování rodinného hnízda. Touha završit svůj milenecký vztah a přetvořit ho v rodinu se setká i s nadšením partnera, a tak je i naděje na potomka.

Svých vysněných vnoučat se mohou dočkat i ti Lvi, co už nedoufali, že se jejich děti opravdu někdy usadí. Touha po novém přírůstku do rodiny může také dostat podobu nějakého roztomilého zvířecího mazlíčka.

Přes všechen tento pozitivní trend se nenechte ukolébat do přílišného klidu. Nečekaně vás občas probere závist nepřejících, a to dokonce z řad velmi blízkých!

Proto příliš nespoléhejte na radu či finance druhých, ale vše raději nechte jen a jen na sobě. Nemusíte mít obavy, že byste některé zvýšené nároky své rodiny nezvládli.

PANNA (23. 7. – 22. 8.)

V rodině může nastat zemětřesení, protože pocítíte i v této citové oblasti potřebu větší svobody, nebo se vaše děti rozhodnou vylétnout z hnízda. Zkrátka váš starý rodinný model se pomalu hroutí. Nemusí jít nutně o vyhasnutí rodinného krbu, ale první polovina roku příliš ohni nepřeje.

Zkuste tedy druhé nechat být a dopřejte více svobody i sami sobě, byť to pro vás nebude lehké. Rozhodně s nikým nebojujte!

Oddálení platí i pro vaše příbuzné. Dejte jim podporu, ale včas se vymezte, než vás to bude stát nejen peníze, ale i nervy. Není možné, abyste se snažili jen vy.

S přicházejícím létem vaše rodinné vztahy pookřejí. Můžete vylétnout z tohoto období jak Fénix z popela, protože vám dopřeje najít cestu ke svým blízkým jinak, s nadhledem a jiným pochopením vzájemnosti než doposud.

Budete moct odhodit to staré nevyřešené, odpustit si a udělat za vším pomyslnou čáru. I mezi přáteli nastane prověrka kvality vztahů. S některými se rozejdete ať už v dobrém nebo ve zlém.

Tyto mnohdy bolestné chvíle budou s odstupem času pro vás přínosem. Navíc se nebojte, vždy se v rodině najdou jedinci, o které se budete moct opřít.

kopretinaKVĚTINOVÝ
HOROSKOP

VÁHY (23. 9. – 23. 10.)

Především byste v tomto roce neměli zanedbávat rodinu kvůli kariérnímu postupu a pracovním povinnostem. Zejména to dlužíte svým dětem. A jestli jste měli tendenci svoji absenci v jejich životech vykupovat dárky, rychle otočte kormidlem a dejte jim váš čas a pozornost.

Partner se rád přidá a jeho podpora vašich pracovních aktivit se jen zvýší. Díky tomu snad už pochopíte, jaké zázemí ve svém protějšku máte. Vaš e city se obnoví či zesílí, a máte možnost prožít spolu příjemné chvíle.

Společně se třeba můžete vrhnout do zvelebování vašeho bydlení, řešení majetkových záležitostí, či zapojení do společné firmy nebo zapracujete na dalším potomkovi.

Tím se i nepříjemné aktivity mohou přesunout z kategorie úkolu do kolonky budovatelského nadšení. Také oceníte jeho pomoc při starostech o některé členy rodiny, kteří vzhledem k věku či nemoci budou potřebovat vaši péči.

Nenechte vše jen na sobě, víc s rodinou, sourozenci, komunikujte, domluvte si pravidelná setkávání.

Kritickým obdobím se jeví letní měsíce, kdy se nevyplatí nediplomatické jednání. Někde narazíte na odpor či dokonce stejně hrubou odplatu!

ŠTÍR (24. 10. – 22. 11.)

Rodina se stane stěžejním kořenem. Po předchozím dlouhém hledání, jakou to rodinu vlastně chcete, máte jasno. Posílíte i ty vztahy, které jen opatrně doutnaly.

Bude vás zajímat i historie vašeho rodu, a tak iniciujete setkání s řadou vzdálených příbuzných, či se budete častěji věnovat těm starším. Tohle genetické provázání bude pro vás hodně inspirativní.

Vaše rodina se rozroste o nové členy. U dětí, které už máte, začnete vědomě rozvíjet jejich tvořivé talenty, otevírat jim svět k novým poznáním. Leckde se budete muset naučit trpělivosti, a přijmout je takové, jaké jsou.

Jarní měsíce, které doslova vtrhnou s přehršlí emocí do vašeho života, mohou nebezpečně zamotat vaším partnerským vztahem. Nasadíte optiku nespokojenosti a s pocitem neporozumění se můžete začít poohlížet po někom vhodnějším.

Vezměte rozum do hrsti! Místo toho se zkuste na sebe vzájemně naladit a touhu po romantice vnese do svého prověřeného vztahu.

Společná práce na zkrášlování vašeho příbytku může být také spojujícím prvkem. Vy k tomu budete vybaveni dostatkem skvělých inspirativních nápadů.

JAK BÝT KRÁSNÁ
PODLE MĚSÍCE

STŘELEC (23. 11. – 21. 12.)

V tomto roce se pro vás rodina stane útočištěm a místem, kam se budete rádi vracet a také do něj i leccos investovat. Malé střípky příjemných setkání a radostných prožitků vnesou do vaší duše skutečné teplo.

Jaro vlije do vašich zajetých rolí a vztahů novou mízu a opět zažehne jiskru vášně mezi vámi a partnerem. Pohodové letní měsíce a radost ze společného cestování vaše pocity vzájemného souznění jen posílí.

Nebude vám tedy na obtíž na rozdíl od minula, dělit poctivě čas mezi svou rodinu a kariéru. Dokonce některé své aktivity utlumíte či zcela opustíte, a to bez pocitu ztráty či oběti. Naopak po zralém uvážení a s pocitem dospění.

Není tedy divu, že se vaše rodiny mohou rozrůst o další potomky. Zkrátka většinu svého úsilí vrhněte do posilování svého zázemí. S touto změnou nazírání na svůj osobní život, která se začne datovat s příchodem léta a vrcholí na podzim.

Tehdy se také otevřou dveře novým zajímavým lidem, kteří obohatí váš vnitřní život a stanou se novými přáteli a inspirátory jak v pracovní, tak i osobní rovině.

KOZOROH (22. 12. – 20. 1.)

Záhy pochopíte, že jste doposud tak trochu svou rodinu flinkali a začnete hledat nový zralejší přístup.

Pokud odoláte milostným svodům, vaše rodina a vztah s dlouhodobým partnerem zůstane bez větších turbulencí. Jen se vám znechutí dosud vámi vyhledávaný a uctívaný stereotyp.

Letos v sobě pocítíte akčnost. Vrhněte ji do organizování cest a setkávání s rodinou a s přáteli. Vaše záležitosti kolem rodinného dění vás zcela pohltí a vy zapom enete na svůj vlastní volný čas.

Na druhou stranu vás začne přitahovat i historie rodu, iniciujete setkání se vzdálenými příbuznými nebo se vrhnete na genealogii.

Skoro celé první pololetí se bude točit kolem otázek zkvalitnění bydlení, nového vybavení domácnosti, ale také řešení zapeklitých otázek mezi rodinnými příslušníky. Bude dobrý čas na to je otevřít a konečně dořešit.

Vaše děti budou zlobit standardním způsobem, ale s blížícím se koncem školního roku budou od vás potřebovat více péče, a hlavně změnit styl, jakým s nimi mluvíte. Že by už dospívaly?

Významným mezníkem může být vaše rozhodnutí pro sňatek či sestěhování se s partnerem dohromady. Dospějete naprosto zřetelně k poznání, že jste našli toho pravého a je to potřeba náležitě stvrdit.

100 KŘESTNÍCH JMEN

Vybíráte jméno pro miminko?
Nebo se jen chcete dozvědět,
jestli vám vaše jméno pomáhá
či naopak něčím škodí?

ČTĚTE NÁŠ SERIÁL

VODNÁŘ (21. 1. – 20. 2.)

Tento rok je spíše rokem kariéry a budete tedy často vystaveni výčitkám svého partnera. Nedivte se mu! Vy jste zodpovědní za to, jak dělíte čas mezi rodinu a práci.

Vynahraďte to alespoň silnými společnými zážitky, společné cestování vás bude bavit. Všechno by ale mělo být po dohodě a společné přípravě. Vaše hurá akce nebudou přijaty s otevřenou náručí.

Jestliže pořízením nového supermoderního vyba vení chcete vykoupit svou neúčast u rodinného krbu, pohoříte. Nezasévejte svým chováním nedůvěru do vašeho vztahu.

Své nové přátele s partnerem seznamte, nenechte ho tápat v nejistotě, kde a s kým to trávíte tolik času. Odměnou vám bude nezměrná podpora vašich aktivit.

Jste-li mladší a stále jste pod drobnohledem svých rodičů, buďte k jejich péči o vás tolerantní. Tím, že vás stále kontrolují ,vyjadřují svou obavu o vás, váš životní styl je pro ně dost náročný. Lépe s nimi komunikujte a také si uvědomte, že jejich chování vůči vám si způsobujete vy sami svou neukotveností.

Koncem roku se konečně zklidníte a rodina se opět dočká vaší větší pozornosti. Dokonce si vzpomenete i na své příbuzné, kterým se snažte vynahradit svou dlouhou absenci.

RYBY (21. 2. – 20. 3.)

Tak trochu nebudete vědět, co chcete. Zůstat s rodinou, nebo se osvobodit a začít žít jinak? Dát přednost práci před povinnostmi doma? Vzít partnera na společenské akce nebo se blýsknout sami?

Nejen vy, ale i partner bude zmaten. Do toho vaše emocionální bouře, ve které nebude o flirt nouze. Podlehnete-li lehkomyslnosti, snadno přijdete o vše, co jste budovali.

Protože vám ale na rodině záleží, budete se snažit obětavě fungovat se svými blízkými příbuznými. Vaši podporu náležitě ocení. S partnerem se můžete domluvit na společných projektech, jako je zkrášlování vašeho bydlení či se soustřeďte na děti.

Občas z vás totiž bude cítit vaše rozháranost, dokonce se přistihnete, že děti vnímáte jako překážku svého svobodného rozletu a nových ambicí. Opanujte tyto své pocity, abyste vůči dětem zůstali laskaví a spravedliví.

Najděte si na ně čas a zahrnujte je láskou. Hrozí vám totiž ztráta důležitých pout, které mohou padnout na oltář kariéry či krátkodobých vztahů. Vaše volby v tomto směru nebudou vždy uvážlivé, můžete až příliš riskovat.

Rozhodně nedávejte plané sliby, které nemůžete splnit. Velmi brzy by se na to přišlo a vy ztratíte svůj kredit.

Jana Tamchynová

• • •

Ve třetím SPECIÁLU si přiblížíme, co jak bude lidem, narozeným v jednotlivých obdobích, sloužit zdraví.


Diskuse: HOROSKOP SPECIÁL: Rodina – Jak to s ní budeme mít v roce 2019

Který je ten pravý a hlavně správný?

25.1.2019   |   01:01   |   od: Tereza
S Charliem jsme se rozešli (tedy, on se mnou) po velkém incidentu, kdy jsem odhalila nevěru, kterou tutlal. Zlomilo mě to. Po všem, co mi napovídal a opěvoval, co pro něj dělám. Vím, že měl všechno. Možná jsem byla až moc perfektní a ještě mu trpěla jeho bezdůvodné žárlivé scény.
Bolí mně to doteď, stále ho mám hodně ráda. On mně občas kontaktuje - prý, jak mu chybím apod. Přece snad mohl přemýšlet dřív, než jednal... a uvědomit si, co ve mně má. Ale, stalo se.
Pořád mně to za ním táhne. Celé je to nedořešené. Nejsem si ale jistá, jestli zrovna tohle je pro mě dobrá cesta a nebude-li z toho jen další zklamání a trápení.
Když se pak objevil Martin, začala jsem hodně věcí přehodnocovat. Jenže, jeho zatím znám velmi málo. Nevím, jaký je a jestli o mě stojí. Pokud ano, kdy udělá ten první krok? Nebo snad mám první krok udělat já?
Jasné mi není ani to, co by s námi bylo, kdybych na X měsíců odjela, jak jsem měla původně v plánu. A jestliže je Martin opravdu tím pro mně vhodnějším, mám vůbec jezdit pryč?
Jak to s kterým z nich bude a jaké řešení nejlépe zvolit? Kdo z nich je ten pravý a hlavně správný?
Zobrazen poslední příspěvek, celkový počet 1 příspěvek.
poslední příspěvek: 25. 1. 2019 1:01
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci