HOROSKOP SPECIÁL: Rodina – Jak to s ní budeme mít v roce 2017

29.12.2016 00:00   |   Ezoterika - ROČNÍ HOROSKOP
Po lásce a zdraví se v našem dalším speciálu k Velkému horoskopu portálu ŽenyproŽeny na rok 2017 podíváme blíže na to, jak se nám bude dařit v rodinných vztazích.

horoskop rodina

Základní část - Velký horoskop portálu ŽenyproŽeny: Co nás čeká v roce 2017 - najdete ZDE.

BERAN (21. 3. – 20. 4.)

Citově i pracovně se budete cítit jako na houpačce a teprve druhá polovina roku přinese zklidnění.

Přesto ale brzy pochopíte, že trendem ve vztazích v tomto roce je urovnávat četná nedorozumění, která jste si svou prudkou a ne příliš smiřitelnou povahou způsobili.

Začnete ke svým blízkým přistupovat jemněji a citlivěji. Odrazí se to i ve vašem vnímání prostoru domova. Budete chtít změnit interiér, ve kterém bydlíte, na daleko pohodlnější a útulnější místo.

Dříve tak časté bouřlivé výměny názorů se zklidní a v mnohém se s partnerem shodnete. Získáte tak i daleko větší podporu pro své záliby a pracovní vytížení.

Pochopíte, jaký poklad vedle sebe máte zejména ve chvílích, kdy se budete rozhodovat o své další budoucnosti, a od členů rodiny získáte podporu i cenné rady.

Vaše druhá polovička vám hodně pomůže ve chvílích pracovního vyčerpání. Třeba i tím, že vám prostě nařídí vzít si dovolenou a tu s vámi stráví bez připojení na sociální sítě.

Objevíte, že si stále máte, co říct. Není divu, že vaši rodinu konec roku zastihne jako stmelený tým.

BÝK (21. 4. – 21. 5.)

Konečně svítá na lepší časy a vy se můžete odhodlat k vylepšení rodinného bydlení. Mnohé k tomuto kroku pohne to, že si vyjasní, jak to se svým partnerem mají a rozhodnou se přivést na svět potomka.

Snaha o pochopení postojů a potřeb toho druhého a celé rodiny z vás Býci, udělá najednou toho, kdo se zastaví a bude naslouchat. Pocítíte potřebu vnést k rodinnému krbu harmonii a pohodu.

Přestanete být opatrní na rizika spojená s půjčkami a hypotékami, a pochopíte, že bez nich se zútulnění konat nebude. Zorganizujte také společnou dovolenou, na kterou budete rádi všichni vzpomínat a která stmelí vaši rodinu dohromady.

Prodchnuti sebedůvěrou a citovostí budete otevřeni svým blízkým. Budete tak hvězdou, za kterou všichni rádi půjdou a které se i klidně svěří se svými útrapami.

Není divu, že do pomyslné širší rodiny přibude řada nových přátel, kteří vám váš zájem rádi oplatí svou podporou.

Nebezpečí číhá pouze v závěru roku, kdy můžete mít tendenci nedůvěřovat svým blízkým, podléhat pochybnostem a vnášet domů nepohodu.

CHIROMANTIE

Ukaž mi svou ruku a já ti
řeknu, co tě v životě čeká...

Láska i smrt vepsaná v dlaních

BLÍŽENCI (22. 5. – 21. 6.)

Letos dostanete řadu šancí procvičit se v toleranci, kompromisu a nadhledu. Rodinné soužití můžete díky tomuto přístupu hodně ozdravit.

Hned zkraje roku dostanete příležitost stát se pomyslným smírčím soudcem v rodině a vaše prestiž tím stoupne. Jenže přehršel společenských událostí a zábavy vás opět vytrhne z rodinného hnízda.

V první polovině roku vám tak uteče mezi prsty většina příležitostí pobývat se svými blízkými, jelikož budete dost rozlítaní. Přesto se můžete spolehnout na podporu rodiny a tradičně i velkou volnost, kterou od svých blízkých vyžadujete.

V druhé polovině roku se ale začne vaše vnímání svého působení v rodinném prostředí měnit. Pochopíte, že doma to není nuda, a pokusíte se najít si zábavu i tady. To bude pozitivní pro celkové rodinné klima.

Začnete si dávat do pořádku to, co jste dlouhodobě odkládali, začnete i vnímat podněty svých blízkých a budete naladěni na společné chvíle. Nakonec se můžete i dohodnout na rozšíření rodiny, když ne o potomka, pak třeba o nějaké to zvířátko.

RAK (22. 6. – 22. 7.)

Rodina je pro vás, Raky, hodně důležitá část života, kterou ani letos nebudete zanedbávat, i když byste vzhledem k pracovnímu vytížení k tomu mohli inklinovat.

Proto se snažte, abyste si nebrali domů svou práci a doma se věnovali svým blízkým. Bude i vhodný čas, abyste si vyjasnili nedořešené konflikty, které stíní váš vztah s některými ženami v rodě.

Konkurovat vaší rodině také budou častá pozvání do společnosti a návštěva řady událostí, které zcela nerakovsky budete s nadšením přijímat. Získáte tak řadu přátel a rozšíří vám to obzory víc než nějaké studium.

Ale nedivte se pak, že rodinní příslušníci zvyklí na váš servis, mohou žárlit. Zachovejte pro sebe určitý prostor a laskavě, leč důrazně vysvětlete svým blízkým, že i vy potřebujete žít svůj život.

Vynahraďte jim to intenzivními společnými zážitky třeba na rodinných výletech či dovolené, která by se v létě měla opravdu vydařit.

Budete-li rodinu zakládat, pak je optimální doba v první polovině roku a vy se nemusíte bát, že zvolíte špatně. Klidně se vrhněte do budování hnízda, stěhujte se, plánujte svatbu ba i příchod potomka.

TAJEMSTVÍ KAMENŮ

Pro zdraví i peníze
Moc křišťálu
Jak a čím působí
Jak působí na čakry
Suiseki – střežený poklad
Posvátné megality

LEV (23. 7. – 22. 8.)

Tím, jak se vylepší váš citový život, tak se také zklidní situace v rodině. Budete si vážit svého zázemí především i proto, že pochopíte, že nikdo jiný by s vámi neměl takovou trpělivost jako vaši blízcí.

Budete pořádně pracovně zapřaženi a tak vás doma moc neuvidí a přesto projeví nevšední toleranci. Díky tomu si budete víc než jindy uvědomovat, že jim mnohé dlužíte a rychle budete splácet dluh své nepřítomnosti intenzivnějšími společnými prožitky.

Společně budete plánovat dobrodružnou dovolenou, časté budou vaše výlety za poznáním i sportem. Užijete si dovádění se svými ratolestmi a porozumění mezi vámi bude vzrůstat.

Není divu, že mnozí zatoužíte po rozšíření rodiny o dalšího potomka. Znovu se vynoří téma bydlení, které se vleče, a vy tentokrát pocítíte touhu vše dořešit.

Pokud nejde přímo o koupi bytu, bude vás zajímat zvelebování bydlení. Možná se budete bránit, aby do všeho zasahovaly silné ženy vašeho rodu, ale uvědomte si, že jsou stabilní oporou a snažte se k nim najít smířlivější a chápavější přístup.

PANNA (23. 8. – 22. 9.)

Vždy vám, Pannám, leží na srdci blaho vašich blízkých a tak to bude i tento rok. Zejména si budete muset ohlídat své mužské protějšky, jelikož na ně dolehne dlouhodobý stres a vaše péče je může zase postavit na nohy.

Váš vztah to jen posílí a vy si začnete víc vážit toho, co mezi vámi funguje. Od svých blízkých zase na oplátku dostanete velkou porci podpory v těch chvílích, kdy vám pracovní vytížení znemožní plně se věnovat domácím problémům.

Tentokrát vám to ale bude vadit a budete se snažit si přeorganizovat svůj pracovní program tak, abyste byli co nejvíce s partnerem a dětmi, mohli navštívit rodiče a setkat se se sourozenci.

Tento přístup vnese do rodiny klid a odplaví dříve pociťované napětí. Chvil, kdy si svou frustraci z pracovního přetížení nosíte domů a přeléváte na členy rodiny, bude letos minimálně.

Domov se konečně stane místem pohody, klidu a bezpečí. Plánujte společné chvíle, výlety do přírody a jiné společné aktivity. Děti mohou konečně ve vás objevit vzor vhodný obdivu.

Na druhou stranu se budete muset oprostit od potřeby své děti vlastnit zadržovat je v jejich rozletu, budou od vás potřebovat větší prostor.

kopretinaKVĚTINOVÝ
HOROSKOP

VÁHY (23. 9. – 23. 10.)

Na pomyslných lékárenských vahách vyvažujte letos čas vymezený pro rodinu a pro práci. Ale rozhodně neošiďte je ani sebe. Můžete společně prožít mnoho harmonických chvil.

Ošemetné období je jen v předjaří a s koncem března bude nebe nad vašimi rodinnými vztahy zase čisté. Chystáte-li se teprve k založení rodiny a máte jasno, co se týká partnera, pak neváhejte a potomka si pořiďte.

Rodina bude letos od vás potřebovat více péče a pozornosti a někdy si dokonce budete připadat, že starosti jejích členů nesete na svých bedrech vy. Zejména mužská část rodiny vyšle neopominutelné signály o pomoc směrem k vám.

Nebude zrovna snadné uhájit si čas pro sebe. Navíc projdete zkouškou, jestli si i vy umíte říct o podporu, a jste-li vyslyšeni. Neměli byste se bát jít do konfrontace, nezametejte problémy pod koberec a nic si nenalhávejte.

Naštěstí budete mít i dost pěkných rodinných chvil, které navíc doplní řada nových přátelských kontaktů. Ty budete sbírat v průběhu celého roku a stanou se pro vás nejen zdrojem radosti, ale i nových informací a pracovních příležitostí.

ŠTÍR (24. 10. – 22. 11.)

Doma byste měli dbát na to, aby krb nevyhasl. Je stále nutné do něj přikládat zájem, city, komunikativnost. Občas to bude těžké, protože potíže partnera ovlivní náladu v domácnosti.

Nalaďte se na vlídnou notu a buďte plni pochopení, přesto je nutné nastavit bezpečné hranice, aby rizikové chování některého člena domácnosti neohrožovalo ostatní.

Zejména se může jednat o finanční potíže či přístup k hospodaření se společným majetkem.

Nicméně potíže nehroťte, dejte všemu hojivou náplast v podobě času a odstupu. Váš přístup posléze dotyčný ocení a zase mezi vámi zavládne mír.

Na druhou stranu budete letos ve větší pohodě se svými dětmi. Najdete k sobě cestu a dojde i k většímu porozumění.

Plánujte si společně strávený čas a zejména srpen využijte pro rodinnou dovolenou, během které se vzájemně můžete velmi obohatit sdílenými zážitky a společnými aktivitami.

V harmonickém duchu se ponese zejména poslední čtvrtina roku. Pro ty, co přemýšlí o založení rodiny, je tento rok velmi vhodnou dobou k takovému zásadnímu kroku v životě.

JAK BÝT KRÁSNÁ
PODLE MĚSÍCE

STŘELEC (23. 11. – 21. 12.)

Vaše emotivní naladění a rychlost, s jakou budete žít, se samozřejmě přenese i do vašich rodinných vztahů. Dostanete odvahu se vymezit proti některým příbuzným, o kterých si už dlouho myslíte, že vás jen využívají.

Unesete i nějaké ty odsudky zbylých příbuzných, ale záhy otočí a vy zjistíte, jak vám postupně dávají za pravdu. Stejnou prověrkou projdou i vaše vztahy s přáteli.

Ne všechny vydrží váš změněný náhled a vaši potřebu vymést ze svého života balast. Začít novou kapitolu v rodinných vztazích bude znamenat, že se už nebudete chtít ohlížet dozadu a vzpomínat na staré křivdy mezi vámi a partnerem, dáte svému vztahu zelenou například v podobě plánování potomka.

Zkuste sezvat širokou rodinu na oslavu a ukažte jim, že vám na nich záleží. Uvědomíte si totiž, jak důležitá je podpora všech členů rodiny a jak pevné zázemí vám vytvářejí.

Budete se chtít začít podílet na rodinných radostech i starostech. Udělejte tyto kroky sami od sebe, jinak vás k nim donutí nepříjemné rozepře a zasetá nedůvěra mezi vás, vašeho partnera a členy rodiny.

Zvažujte dopředu, jak si přeskupit pracovní povinnosti tak, abyste měli vždy čas na starosti a podporu dětí a partnera.

KOZOROH (22. 12. – 20. 1.)

Stejně jako v lásce i doma se budete tak trochu trápit se vztahy. Letos máte najít především vztah k sobě, protože jen zdravou láskou k sobě můžete začít vytvářet zdravé vztahy s okolím.

A to pro vás, Kozorohy, není příliš příjemné téma. Vztahy totiž nejde mít pod kontrolou, není na ně žádný manuál. Takže pro letošek si napište do diáře pravidelný pobyt s rodinou, aktivní trávení společného času.

Zejména v době, kdy pro vás práce bude takřka magickým zaklínadlem, si vyhraďte společné chvilky s partnerem. Když to neuděláte, brzy narazíte na jeho sníženou toleranci. I on od vás chce změnu.

Řešit to založením rodiny nebo naopak nevěrou je krátkodobé a krátkozraké. Naštěstí s postupujícím rokem bude přibývat i vaší potřeby ohřát se u rodinného krbu.

Což vám pomůže zklidnit se a konečně pochopit, že pro své štěstí se musíte naučit přijímat partnera takového, jaký je.

Při posilování vazeb mezi členy rodiny vsaďte na zkrášlování společného bydlení. S partnerem vybírejte nový nábytek, sledujte nové trendy a styly. Jen se nezapomeňte zeptat i jeho na názor, jinak zase budete za ignoranty!

100 KŘESTNÍCH JMEN

Vybíráte jméno pro miminko?
Nebo se jen chcete dozvědět,
jestli vám vaše jméno pomáhá
či naopak něčím škodí?

ČTĚTE NÁŠ SERIÁL

VODNÁŘ (21. 1. – 20. 2.)

Každá osoba, s níž letos strávíte čas, bude pro vás přínosem a můžete s ní zažít mnoho podnětného. Všechny vaše vztahy se prohloubí a to platí i pro vaše rodinná pouta.

Vždycky se v ní najde někdo, kdo bude stát při vás a vaše prožívané milostné eskapády s vámi rád rozebere a také férově řekne, jak si stojíte. V tomto ohledu vám může stejnou službu poskytnout i dobrý přítel.

Stejně tak vám budou foukat na bolavé srdce při vašich zklamáních. Opřít se o ně budete moct i v letním období vztahových turbulencí. Zkrátka poznáte, že máte, kde brát energii a kde je vaše bezpečí.

Možná i touha takové zázemí si vytvořit sami vás dotlačí k založení vlastní rodiny, jestliže jste se ujistili, že máte vedle sebe skutečně kvalitní protějšek. Korunovat takové rozhodnutí by měl příchod potomka.

Můžete se těšit na harmonické období, kdy budete budovat ve své rodině především stabilitu.

Jestliže ale pojmete jako skvělou myšlenku na založení rodiny s láskou, ke které jste momentálně vzplanuli, rychle sundejte růžové brýle z očí a do ničeho takového se nežeňte!

RYBY (21. 2. – 20. 3.)

Vaše rodina se může tento rok rozrůst o nové členy. Nemusí to být jen děti, ale i nějaký ten domácí mazlíček, který přispěje k rodinné pohodě.

Je pravděpodobné, že zvířátko zakoupí vaše drahá polovička proto, aby vás více udržela doma a taktně připomněla, že byste měli věnovat více pozornosti domácím záležitostem.

Budete totiž plně zaujati svým společenským životem a profesním růstem, až můžete tak trochu pozapomenout na to, jak vás rodina podržela v minulých strastiplných obdobích.

Přitom byste měli využít tohoto skvělého roku pro to, abyste si dořešili společné bydlení. Nikdy pro vás nebylo tak snadné vzít si třeba hypotéku na stavbu domu.

Bude potřeba dořešit dědictví či majetek s bývalými partnery. Jestli vás opije úspěch, můžete mít tendenci zakusit si románek, ale pak si ani nevšimnete, že žijete dvojí život.

Vezměte raději rychle zpátečku a urovnejte si v hlavě, co chcete, a jestliže vám z dané rovnice vyjde váš partner jako stabilita a kvalita, pak vše rychle napravte.

Rodinní příslušníci ocení společné výlety, dovolenou v cizině či jen tak toulání se a vzájemné užívání si pospolitosti.

Jana Tamchynová

• • •

Ve čtvrtém SPECIÁLU si přiblížíme, jak se bude lidem, narozeným v jednotlivých obdobích, vyvíjet finanční situace.


Diskuse: HOROSKOP SPECIÁL: Rodina – Jak to s ní budeme mít v roce 2017

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci