Láska s přidanou hodnotou

31.3.2009 01:00   |   Sex a vztahy
Některé vztahy jsou černými děrami. Proč je ženy stále opakují? Co ženy hledají v nerovných mileneckých vztazích?

Láska s přidanou hodnotou

Honza mě doopravdy miluje

Klára se seznámila s Honzou na večírku u známých. On ženatý a Klára rozvedená. Přestože oba věděli, že jdou do situace pro trvalý vztah neperspektivní, začali se spolu scházet.

Postupně se vztah milenecký rozrostl do něčeho většího. Alespoň pro Kláru.

Honza odolával a stanovoval jasné hranice vztahu. Kdy volat. Kdy se scházet. Jak dlouho spolu být. O kterých tématech mluvit. Kláře to vadilo, ale chápala, že Honzova situace je jiná. Měl fungující rodinu.

Tak se mu přizpůsobila.

Zažívala pocity samoty a stále toužila po něčem nedostižném. Nedávala prostor žádným jiným vztahům, protože byla fixovaná na to, kdy se Honza ozve. Dávala mu absolutní přednost před vším. Tato situace trvá už dva roky.

Z VAŠICH PŘÍBĚHŮ

Řekněte, jak vyhrát nad milenkou?
Těhotná a sama
Stává se ze mě pomalu žárlivka

Napište i vy svůj Příběh!

Odmítaná = znehodnocená

„Když mě miluje, je to něco jako moje hodnota,“ přiznává Klára během sezení v psychologické poradně, kam ji přivedla její nespokojenost s dvouletým mileneckým vztahem. Pokud jí Honza věnuje čas a pozornost, cítí se milovaná. Když je odmítaná, nebo nemůže dosáhnout toho, co by chtěla, cítí se znehodnocená.

A tak to jde donekonečna.

Co může takový vztah ženě dát?

„Jestliže žena dlouhodobě do mileneckém vztahu investuje víc znamená to, že dosažení lásky pro ni znamená, že se cítí pro někoho hodnotná,“ vysvětluje psychoterapeutka Helena Zemanová. Tak žena platí za pocit lásky tím, že víc vydrží, je trpělivější, anebo přistupuje na dohody, které jí nejsou po chuti.

NÁSILÍ A DĚTI:

Agresivita je jako mor
Zaplať, nebo...
Když rupnou nervy
Právo silnějšího
Láska a pár facek

Nedostupnost partnera působí obdobně jako například hlad. Pokud jej žena má, chce se zasytit. Čeká na další SMS, na další setkání. A když to přijde, má pocit, že je krásně plná. Milovaná. Hodnotná. Ale brzy jí vytráví. Pro ty, co ji mají rádi, je její milenec padouch – oni vidí zřejmé, to, co ona nevidí.

Milenec ji potřebuje

„Pro ženatého muže je jeho hodnota mimo jiné nastavená tím, že má milenku,“ popisuje problematiku mileneckých nevěr psychoterapeutka.

Muž určuje hranice, vždyť je ženatý. Milenka se přizpůsobuje. Chce být milovaná. A tak potlačuje svoje potřeby a hraje hru na to, že počká, až se ženatý milenec ozve. Dává mu prostor.

Ale milenec se neozývá.

Nakonec se žena přece jen dočká. Milenec se ozve. Je hodna lásky. Vždyť vydržela milence neomezovat.

Ve skutečnosti však vlastní hodnotu nemá. Alespoň ne pro sebe. Hodnotu jí dává milenec tím, že ji může pro sebe využívat.

Jediné, co pomáhá, je vydržet tu frustraci

Frustrace je pocit nejistoty. A nejistoty jsou součástí života, jeho principem. A tak nezbývá než podívat se pravdě do očí a nedovolit se sebou takhle zacházet. Vydržet a získat zpět svou sebeúctu tím, že žena bude konečně pečovat také o své potřeby. Nebude se neustále podřizovat, aby se ujistila, že jí má někdo rád.

„Opravdová hodnota je totiž v našich činech, v tom, jak se sebou sami zacházíme,“ dodává psychoterapeutka Helena Zemanová.

owl

Přečtěte si také

Diskuse: Láska s přidanou hodnotou

Opravdoví hackeři

27.3.2024   |   08:48   |   od: Andreas
Pokud jste se stali obětí podvodu s kryptoměnami a přišli jste o značnou částku peněz, je důležité okamžitě podniknout kroky k navrácení svých prostředků. Jedním z doporučených postupů je vyhledat pomoc od renomovaných společností zabývajících se obnovou, které se specializují na řešení kryptografických podvodů. Tyto společnosti mají potřebné odborné znalosti a zdroje, aby vás efektivně provedly procesem obnovy. Kontaktujte Genuine Hackers e-mailem na GENUINEHACKERS000@GMAIL.COM nebo WhatsApp +12602183592

Vrátil jsem svou ženu k sobě

20.3.2024   |   11:22   |   od: Ivan Vítězslav
Já a moje žena jsme měli nedorozumění, které vedlo k obrovské hádce a ona odešla z domova a vrátila se zpět do domu svého otce. Nechal jsem své emoce dostat ze sebe to nejlepší a zůstal jsem od ní trvale daleko. Věci se zhoršily, když začala vídat jiného muže a já o tom nikdy nevěděl. Snažil jsem se problém vyřešit a přimět ji, aby se vrátila domů a nikdy se nevrátila. Později jsem zjistil vše, co se děje, a rozhodl jsem se vyhledat pomoc, abych napravil své manželství s ní, což mě přimělo kontaktovat doktorku Isikolo. Jak se očekávalo, pracoval pro mě a problém byl vyřešen a já jsem se sešel se svou ženou. Vrátila se domů hned po 48 hodinách, jak slíbil doktor Isikolo. Jsem mu navždy zavázán za vyřešení problému, který jsem měl v manželství. laskavě ho kontaktujte pro rychlou a naléhavou pomoc, zkontrolujte jeho stránku (https://isikolo-temple.com) nebo jej WhatsApp na: +2348133261196

Vrátil jsem svou ženu k sobě

20.3.2024   |   11:22   |   od: Ivan Vítězslav
v

Doktorka Isikolo mi vrátila mého manžela

20.2.2024   |   21:23   |   od: Adléta Dvorak
Nikdy jsem nevěděl, že se mi podaří získat svého snoubence zpět, dokud jsem nekontaktoval doktora Isikolo, který mi pomohl. Měla jsem hrozné nedorozumění se svým mužem a šli jsme různými cestami. Byl jsem emocionálně na dně a nevěděl jsem, co mám dělat, abych situaci pomohl. Tak jsem se dozvěděl o doktoru Isikolo. Kontaktoval jsem ho a požádal ho, aby mi pomohl s mými problémy. Řekl mi vše, co jsem potřebovala vědět a chápat, a dodržela jsem postupy a nakonec mi problém vyřešil a teď jsme se svým snoubencem zase spolu a vím, že se brzy vezmeme. Nebylo by to možné, kdyby mi doktor Isikolo nepomohl, jak jsem slíbil. Výsledek jeho práce se jistě projeví po 48 hodinách a je 100% zaručen. Je pro mě viditelné vidět účinek výsledku všeho, co pro mě udělal, a skutečně láska a náklonnost mezi mnou a mým snoubencem je plně obnovena a mé srdce těší, že jsem ho nikomu tam venku neztratila. Může vám také pomoci, když se na něj nyní obrátíte. Napište mu na WhatsApp nebo Viber na +2348133261196 nebo e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com

love reunion spell

2.2.2024   |   19:37   |   od: Elena Drozd
Nikdo jiný vám nemůže pomoci vyřešit váš vztah a problémy s láskou lépe než doktor Isikolo.
Jsem Elena Drozd. Udiví vás, že vše, co tolik lidí svědčilo o DR ISIKOLO, není nic jiného než pravda. Můj manžel mě a moje děti opustil, protože jsme měli tolik hádek a hádek. Jeho lidé byli také proti mému sňatku s ním. Tolik jsem ho miloval a měl velkou naději, že spolu vybudujeme světlou budoucnost. Čekal jsem 6 měsíců a nikdy se mi nevrátil. Takže jsem musel kontaktovat DR ISIKOLO, který udělal vše, co bylo v jeho silách, aby nás znovu spojil a obnovil lásku a štěstí, které jsme kdysi sdíleli. Vrátil se k nám domů po 48 hodinách, jak mě ujistil DR ISIKOLO. I vy můžete získat tuto skvělou pomoc a žít tak, abyste mu byli vděční, protože nikdy nikoho nezklame. kontaktujte ho e-mailem: isikolosolutionhome@gmail.com Můžete ho také WhatsApp na +2348133261196
Zobrazeno posledních 5 příspěvků, celkový počet 11 příspěvků.
poslední příspěvek: 27. 3. 2024 8:48
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci