Na podzim se hubne ideálně!

1.10.2014 00:30   |   Hubnutí
S redukcí váhy můžeme začít kdykoli, ale které roční období nám cestu za vysněnou hmotností nejvíce usnadní? Podzim!

hubnutí podzim

To, co je pro jednoho člověka v určité části roku výhodou, může být pro druhého omezením. Ale podzimní měsíce jsou vhodným obdobím pro každého, kdo chce začít s redukční dietou a s pohybem.

Podzim: optimální pro všechny

Díky mírnému počasí a nižšímu výskytu alergenů v ovzduší je podzim ideálním obdobím například i pro alergiky.

Začít hubnout by měli také lidé, kteří do dalšího léta potřebují shodit co nejvíce kilogramů.

„I přes optimální podmínky pro snižování váhy není obecně na podzim velký zájem hubnout – oproti jiným ročním obdobím. Je to zřejmě tím, že plavková sezóna už skončila a podzim lidi k hubnutí motivuje mnohem méně,“ říká Kristýna Galová, odborná terapeutka.

Přitom centra pro hubnutí i sportovní střediska nejsou v tomto období obvykle přeplněná a zájemcům o štíhlou linii se tak dostane více prostoru a rovněž pozornosti odborníků. Mohou si také volně vybírat z termínů.

Zima: příliš mnoho chyb

V prosinci udržuje redukční režim jen málokdo. A když už, tak cílem nebývá zhubnout, ale spíše nepřibrat.

„Lidé odkládají hubnutí až na leden, ačkoli by bylo lepší, kdyby se poradili s odborníkem již před prosincovými svátky. Tím nemyslím, že by měli v této době nutně hubnout, ale minimálně by se vyvarovali některým zbytečným chybám a předešli vánočnímu navýšení váhy, čímž by si ulehčili lednový start,“ konstatuje Kristýna Galová.

Leden je pak ve znamení novoročních předsevzetí a výčitek z vánočního přejídání. Toto období je vhodné zejména pro ty, kteří se rychle potřebují vrátit ke své původní hmotnosti a dostat se opět do formy.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Hubnete? A víte, jak upravovat maso?
Pořádně se nasnídejte
Pečivo při dietě? Ale vybírejte správně

Pokud vás ale na začátku roku čeká velké pracovní nasazení a mnoho služebních cest, raději si pro hubnutí zvolte klidnější období, kdy na sebe budete mít více času a budete schopni udržovat pravidelnost ve stravování a pohybové aktivitě.

Jaro: začínáme být aktivnější

Na jaře se hubne obecně velmi dobře. Redukce váhy je totiž podpořena motivací vylepšit svou postavu do plavek. Slunečné počasí v nás navíc vzbuzuje větší chuť sportovat a trávit více času v přírodě. Navíc, zatímco v zimních dnech jsme měli chuť na teplá, vydatná jídla, na jaře konzumujeme větší množství zeleniny a ovoce.

Jaro však není ideální pro lidi, kteří trpí sezónními alergiemi. Ti udělají lépe, když si na redukci váhy vyhradí podzim nebo zimu.

Léto: přirozeně lehčí jídla

Pěkné počasí a dostatek čerstvé zeleniny a ovoce pomáhají při dietě v létě. Navíc v tomto období většinou nemáme problém s dodržováním diety, protože přirozeně upřednostňujeme lehčí a méně kalorická jídla. Díky delšímu dni a příznivému počasí trávíme méně času doma a více v přírodě.

 Seriál HUBNĚTE S...

Jennifer Aniston Kylie Minogue
Madonnou Britney Spears
Meryl Streep Angelinou & spol.
Kate Winslet Salmou Hayek

Letní měsíce také spojujeme s menším pracovním nasazením, obvykle trávíme víc času v přírodě nebo na dovolené. Pokud tedy máte v průběhu roku náročnou práci spojenou s vysokou mírou stresu, pak je léto vhodným obdobím právě pro vás.

Na druhou stranu – lidem s vysokým krevním tlakem nebo jinými srdečními potížemi parné dny nesvědčí, proto by měli pro hubnutí zvolit chladnější období, například podzim.

„Díky vhodně sestavenému redukčnímu programu se však úbytky váhy dostaví vždy, bez ohledu na roční období. Hlavní je motivace člověka změnit svůj životní styl a zlepšit tak svůj vzhled, zdraví a celkovou body image,“ uzavírá Kristýna Galová.

otz, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Na podzim se hubne ideálně!

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci