Hubněte s eskymačkou Salmou Hayek

9.3.2010 00:00   |   Hubnutí
Filmová Frida a Eskymáci? Ale ano, funguje to. Alespoň tak to tvrdí herečka Salma Hayek. Kdo by právě do ní řekl, že je posedlá jídlem. A ovšem také nakupováním.

Salma Hayek

Své dokonalé tělo předvedla Salma Hayek právě ve filmu Frida. Už tehdy se ovšem všichni dohadovali, zda se kvůli své postavě trápí hladem. Mexická kráska ale všechny odbývala: "Nemyslete si, že nejím. Já pořád jím. Když jsem šťastná jím, když jsem nešťastná jím taky."

 Seriál HUBNĚTE S...

Geri Halliwell Kylie Minogue
Madonnou Britney Spears
Kate Winslet Angelinou & spol.
Jennifer Aniston Meryl Streep

A nešťastná byla také proto, že se musela léčit ze závislosti na utrácení. "Byla to velká neřest, kterou jsem už nebyla schopná zvládat. Celé dopoledne jsem čekala na podomní prodejce, kteří se pravidelně objevovali. Trávila jsem s nimi celé hodiny a stávala se ze mě hysterická zákaznice," svěřila se Salma Hayek.

Jak zhubnout bez námahy

Největšímu zájmu exotické krasavice se těšili prodejci různých přípravků a preparátů udržujících štíhlou postavu bez cvičení a drastických diet. "

Nepatřím prostě k šíleným dietářkám, které celé měsíce chroupají jen salát. Možná bych taková měla být, ale nechci. Mám ráda jídlo," potvrdila Salma svoji původní výpověď. Teď ale bylo jasné, že hory jídla musela nějak kompenzovat

Stehna už nejsou, co bývala

Sama se nakonec přiznala: "Jak stárnu, všímám si, že mé nohy, zvláště vnější strana stehen, již nejsou tak pevné, jak bývaly. Taky jsou o něco silnější. Když trochu přiberu, začíná se mi objevovat celulitida, proti které bojuji pomocí krémů."

V poslední době ale může být Salma konečně spokojená. Může jíst pořád a dobré jídlo. Jen musí dodržovat pár pravidel diety, která je v podstatě okopírovaným jídelníčkem Eskymáků.

K její propagaci hodně přispěl módní návrhář Karl Lagerfeld. Tomu se podařilo shodit za rok čtyřicet kilogramů. Podle něj tato dieta pomáhá i proti civilizačním nemocem, krotí cholesterol v krvi a brání arteroskleróze.

Eskymácká dieta Salmy Hayek

Pravidla:

  • Jezte množství bílkovin, hlavně ryby a mořské plody, povoleno je i krůtí a kuřecí maso. Červené maso je zcela zapovězeno.
  • Vypijte denně dva litry bylinkového čaje nebo nebublinkové vody.
  • Vyhněte se všem umělým dochucovadlům, jezte potraviny v jejich přirozeném stavu
  • Vytvořte si přesný režim ideální je snídaně v 8 h, oběd ve 13 a večeře v 19 je možné si časy přizpůsobit, ale pak je třeba je striktně dodržovat

Povolené potraviny

Potraviny s vysokým podílem bílkovin a s minimem tuků, tedy rybí filety, celozrnný chléb, telecí, dušená šunka, olivový olej, nízkotučný jogurt, drůbeží maso, plody moře.

Důležité je ovoce a zelenina v podobě hlávkového salátu, rajčat, špenátu, květáku, mrkve, pórku, salátové okurky, česneku, mandarinek, pomerančů.

Zakázané potraviny

Potraviny s přemírou tuků a uhlohydrátů, tedy: olej, jehněčí maso, kachna, husa, hovězí a vepřové maso, hrách, čočka, plísňový sýr.

Vyškrtněte z jídelníčku také na koláče, vejce, sušenky a také švestky, třešně a hroznové víno, které obsahují příliš mnoho cukru.

Zcela tabu jsou banány!

ron

Přečtěte si také


Diskuse: Hubněte s eskymačkou Salmou Hayek

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci