Hubněte s výstřední Madonnou

16.2.2010 00:00   |   Hubnutí
Madonna byla vždycky výstřední a tak už těžko něčím překvapí. Mladí milenci, frivolní oblečení, ale také poprsí zvětšované na středověkém skřipci. Na tomto mučícím nástroji prý si dopřává hodinu a půl denně. Že její tělo vypadá v 51 letech tak, jak vypadá, za to vděčí i přísnosti ve stravování.

Hubněte s výstřední Madonnou

Když Madonnu pozval tehdy ještě její manžel Guy Ritchie u příležitosti jejích 46. narozenin na oběd, se zlou se v honosné restauraci potázal. Také číšník zůstal paf, když Madonna prohlásila: "Tohle jíst nebudu," a vrátila celou porci.

Trochu nedůtklivě se pak obrátila k manželovi: "Tys zapomněl? Jsem přece makrobiotička!"

Když se uklidnila, vysvětlila situaci i personálu: "Promiňte, nejím nic jiného než makrobiotickou stravu."

 Seriál HUBNĚTE S...

Geri Halliwell Kylie Minogue
Salmou Hayek Britney Spears
Kate Winslet Angelinou & spol.
Jennifer Aniston Meryl Streep

Co je makrobiotika

Výraz "makrobiotika" pochází z řeckého označení pro "dlouhý a nádherný život" a stala jeden čas módou mezi hvězdami Hollywoodu. Vyznavači tohoto způsobu stravování jedí organicky pěstované kompletní potraviny a potraviny zpracovávané přirozenými postupy, včetně konzumace celých zrn.

U makrobiotiky jde zejména o hnědou rýži, pšenici, oves a pohanku, dále se to týká potravin ze soji, jako jsou miso, tofu, shoyu (přirozená sójová omáčka), a tempeh a také čerstvou zeleninu, nori, kombu a jiné mořské zeleniny, širokou škálu ochucovadel a jiných zdravých potravin a nápojů. Pokud člověk u tohoto z medicínského hlediska kontroverzního způsobu stravování vydrží, zbaví se určitě všech přebytečných kilogramů.

Madonnina makrobiotická dieta

Gomasio

Na pánvi osmažíme mořskou sůl a šálek propláchnutých sezamových nebo lněných semínek (dostatečně opražená jsou tehdy, když začínají praskat). Směs potom vložíme do mlýnku na mák, umeleme a používáme jako přísadu do salátů, na uvařenou rýži či jiné obiloviny.

Pohanková pomazánka

Šálek uvařené pohanky smícháme s dvěma polévkovými lžícemi podušené cibulky, třemi čajovými lžičkami olivového nebo sezamového oleje, třemi lžičkami sušeného droždí a jednou lžičkou sojové omáčky Shoyu. Přidáme ještě tři stroužky drceného česneku a sůl.

Klíčená špalda (nebo jiné obiloviny)

Špaldu nejprve na 12 hodin namočíme v dostatečném množství vody a dáme do tmy. Třikrát denně pak klíčící špaldu promýváme na sítku. Za dva dny (špalda je měkká a klíčí rychle) můžeme klíčky jíst. Můžeme je konzumovat i na chlebu, bramborách či rýži, nebo je přidávat do jogurtů, salátů či polévek.

ron

Přečtěte si také


Diskuse: Hubněte s výstřední Madonnou

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci