Stačí jen vědět, na který z 564 bodů zatlačit

27.7.2021 00:00   |   Wellness
O reflexní terapii, která pracuje s nervovými zakončeními, jste jistě již slyšeli. Původním úkolem reflexní terapie byla prevence, dnes je však hojně používána především k léčbě.

reflexní masaže

Vyvinula se v celostní léčebnou metodu, působící na příčinu nerovnováhy celého těla místo pouhého potlačování místních bolestí léky nebo odstranění postižené části těla. Pomáhá řešit akutní i chronické problémy, lze ji také využít jako doplněk jiné léčby nebo k urychlení rekonvalescence.

Po operaci přišla obrna

Jedenačtyřicetiletou ženu postihla obrna obličeje po operaci mozku, kdy jí byl odstaněn nezhoubný nádor mezi mozečkem a mozkovým kmenem. Ženin obličejový nerv byl zcela nefunkční, na pravé ucho neslyšela. Ani po osmitýdenní fyzioterapii a rehabilitaci obličejových k nenastalo žádné zlepšení a vyhlídky na celkové uzdravení pacientky byly konstatovány jako mizivé.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Bodlák může zachránit život
Energy drinky a alkoholismus?
Netrpíte poruchou prokrvení nohou?

Pacientka se po čtyřměsíční obrně rozhodla pro neuroreflexní terapii. Nemůže mrkat pravým okem a nemůže jej zavřít, oční rohovka vysychá a z toho důvodu musí být oko stále přelepené náplastí.

Koutek úst padá na jednu stranu, při únavě má problém s mluvením. Je nemyslitelné, aby jako zdravotní sestra mohla vykonávat své povolání, k tomu trpí i psychicky.

Pokroky po každém léčení

Už po první terapii měla nemocná pocit změn v obličeji. Objevila se hybnost svalů na hřbetě nosu. Po třetí terapii byla schopna pohybovat svaly obočí a mohla trochu zvednout nos nahoru. Celkový stav se lepší. Po čtvrté terapii se výrazně zlepšuje zrak a má víc energie. Hlubší obličejové svaly opět začaly pracovat.

Po páté terapii začínají plně fungovat oční svaly. Nemocná zkouší pracovat několik hodin denně, ale uvědomuje si své omezené možnosti. Po šesté je v celkově dobrém stavu, uvolněná, čehož si všímá i její okolí. Pravé oko dokáže téměř úplně zavřít a obličejové svaly jsou plně funkční. Po každé terapii se zvětšuje citlivost na různé impulsy. Obnovila se tvorba slz.

Během deseti měsíců docházela pacientka jednou týdně na terapii a s každou terapii byly výsledky čím dál tím viditelnější. Hybnost tváří a dolní části obličeje se zlepšovaly. Na čele bylo možné vycítit svaly, které se před tím vůbec nepohybovaly. Její kondice - fyzická i psychická – se neustále zlepšovaly. Opět je schopna vést normální život.

Neuroterapie obličeje

Kořeny neuroterapie obličeje částečně vycházejí z čínské a orientální medicíny, zejména z akupunktury, jsou tedy na 5000 let staré. Integruje také léčebné praktiky používané indiány v Jižní Americe. Základem této metody je stimulace určitých zón obličeje, čar a bodů na lebce a stlačování nervově-cévních a neurologických bodů (je jich celkem na obličeji 564), spojených s různými orgány, systémy, funkcemi a částmi těla.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Pošlete dál nejlepších 50 bouračů tuku
Hubnutí: největší bludy a pravdy
Zhubněte chronologicky – po francouzsku

Neuroeflexologie používá tlak na tyto body k ovlivnění nervového systému a příslušné části těla. Je-li v některé části těla zánět, otok nebo napětí, odpovídající reflexní body jsou zvýšeně citlivé na tlak. Díky tomu mohou podat přesnou zprávu o zdravotním stavu pacienta. Citlivost reflexních bodů může být také výstražným projevem závažnějšího onemocnění. Dojde-li ihned k neuroreflexologickému ošetření nerovnováhy, často se opraví a nemoc vůbec nepropukne. Podobně dokáže neuroreflexologie zjistit dřívější poškození těla.

Dánská škola i v Čechách

Moderní metody z oblasti neuroterapie již po třicet let zpracovává a vyvíjí dánská terapeutka Lone Sorensen (na snímku). Své metody založila na studiích neuroreflexologie, akupunktury a kineziologie v Dánsku.

Působila také v Německu, Španělsku, Francii, na Kubě a v Argentině. Zde postupně získávala další vzdělání v oblasti orientální medicíny, aurikulopunktury, vibrační medicíny, anatomie a neurologie.

Desítky let zkušeností umožnily Lone Sorensen vytvoření a podrobnější zpracování terapeutických metod používaných nejen na obličeji, ale také na rukou, chodidlech, lebce a svalech. Zároveň neustále vyvíjí nové techniky a vyučuje ve svých školách, kterých je po celém světě kolem třiceti. Od roku 2009 působí taková škola také v České republice.

otz, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Stačí jen vědět, na který z 564 bodů zatlačit

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci