S Věrou Kocovou po letních výprodejích

7.8.2009 00:00   |   Styl
Často se nestačíme divit, co všechno jsme v letních výprodejích nakoupily když nám zatemnily mozek ceny. Na co si dát pozor, co naopak je výhodné, to radí módní návrhářka Věra Kocová.

S Věrou Kocovou po letních výprodejích
AnketaPodle vás jsou letní výprodeje ráj nebo peklo?
RÁJ
54 %
PEKLO
46 %

Slevy jsou právě teď asi nejvýraznější. Z obchodů začnou mizet s blížícím se novým školním rokem. Samozřejmě, než se ponoříme do výprodejových hromad šatstva, měly bychom mít představu, co nám v šatníku opravdu chybí. A hlavně, nezapomenout na kvalitu!

Může se stát, že si koupíme levné tričko a po jednom vyprání ho můžeme zahodit, což asi nebude výhodná koupě. Každý kus bychom měly obrátit ze všech stran. Možná zjistíme, že švy jsou křivé, tu a tam se rýsuje nějaká dírka nebo skvrna po někom, kdo zkoušel halenku před námi. Zjistíme, že bavlna není tak kvalitní, jak na první pohled vypadala.

Za tisíc místo za dvě stovky!

Značkové obchody nemusejí být jen pro bohaté. Střední třídu představuje například Zara, HM, CA nebo Marks a Spencer. Tady se slevy opravdu vyplatí, protože většinou jde o kvalitní zboží. O chlup dražší je třeba Comtessa, zastoupená běžně v nákupních centrech, najdeme v ní francouzské zboží – oděvy, kabelky, boty – odlišující se od běžné produkce.

Nakupovat ve slevě v neznačkových obchodech se skutečně nevyplácí. Dokonce jsem se setkala i s tím, že jedna moje známá koupila v kterémsi obchůdku na Václavském náměstí zlevněné tričko za 1000 Kč a pak ji málem ranila mrtvice, když přesně to stejné objevila na Lhotce u asijského stánku za 200 Kč.

Boty i za polovic

Pro ty, kteří mají dovolenou teprve před sebou, je to šance především nakoupit kvalitní koženou obuv v slušné cenové relaci. Botky, které stály přes dva tisíce, teď seženeme za tisíc, a to je opravdu v rodinném rozpočtu znát.

Stejně tak se vyplatí koupit značkovou sportovní obuv, která se vyznačuje mimo jiné tím, že nepoškozuje klenbu na nohou. Také pro letní kabelky, šálky, plavky je právě teď ten správný čas.

Outlet? U nás nic moc

Všude ve světě jsou outlety neboli obchody s výprodejovým značkovým zbožím výzvou k objevování pokladů. Například Paříž je přímo rájem pro „lovkyně značek“.U nás to tak zatím není.


  Chceš být „in"?

   Hlava schovaná

   Jak se učesat

   Co na oči

   Co na sebe?

   Nohy v pohodě

Velké arény s oděvy vlastně prodávají už zlevněné a i potom neprodané zboží, takže tu najdeme dávno prošlé modýlky a ještě k tomu v okrajových velikostech. Ty z nás, které mají obyčejnou velikost M, se sem ani nemusejí obtěžovat.

Na internetu raději hledejte žehličku

Internetový obchod je vynikající, pokud jde o spotřební zboží, elektroniku a domácí spotřebiče. Často tu ušetříme velké částky. Pokud ale jde o oblečení, je lepší nakupovat v obchodě.

Virtuálně si totiž šaty nevyzkoušíme, neosaháme a pak je zase balit a posílat poštou zpět se nám nebude chtít. Pokud už si něco chceme vybrat na internetu, pak asi jedině doplňky, ale stejně bychom měly zkoumat jejich materiál a kvalitu.

zup

Přečtěte si také


Diskuse: S Věrou Kocovou po letních výprodejích

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci