Šperk, nebo rekvizita ošklivek?

28.4.2009 00:00   |   Styl
Brýle mohou být šperkem anebo také něčím, co nám dá punc „ošklivky“. Stačí, když si srovnáme hrdinky dvou televizních seriálů.

Šperk, nebo rekvizita ošklivek?
AnketaStyděli jste se za svoje první brýle?
ANO
53 %
NE
47 %

Krásnou Danu Morávkovou ve Velmi křehkých vztazích v roli Andrey, které brýle dodávají šmrnc zajímavé podnikatelky, s Katkou Janečkovou coby Ošklivkou Katkou. Stačí tvar brýlí a všechno je jinak!

Pokud vám právě pár dioptrií schází a nekamarádíte se s kontaktními čočkami, nezbývá než vybírat ty, které vám budou opravdu slušet. Jenže ono právě není jednoduché strefit se, když vám optik nasadí na nos brýle bez skel.

Při další návštěvě se divíte, co jste to si vlastně vybraly. Nejlepší je proto vzít sebou hodně upřímnou kamarádku, která poradí. My vám můžeme poradit alespoň v nejnovějších trendech.

Brýle, které můžete zašlápnout

Základními materiály při výrobě brýlí zůstávají i nadále plast a kov. Zvláštní kapitolou přitom je materiál nazvaný TITANflex, což jak napovídá název je zvláštní slitina titanu, vyvinutá původně pro kosmické účely. Originální užívá zatím pouze jediná firma – německý Eschenbach Optik, který má také u nás zastoupení.

Brýle vyrobené z této slitiny jsou neuvěřitelně lehké, pružné a mají schopnost vracet se do původního tvaru. Ten, kdo pravidelně usíná s brýlemi v posteli nebo nešika, který si tu a tam na ně šlápne, jistě tuto vlastnost ocení.

Jedny jsou málo

Pokud jde o barvy, ty jsou skutečně nepřeberné. Můžeme zvolit brýle, které ladí k tmavým, zrzavým i blonďatým vlasům. Máme černobílé šaty? Pak není problém vzít si k nim černobílé obroučky.

Nejlepší je tedy mít doma alespoň troje brýle. Jedny neutrální do práce, druhé slavnostnější – třeba s nějakou bižuterií (ale pro movitější existují i brýle s drahokamy) a třetí na sport. Nemluvě o dioptrických brýlích na slunce... Asi nikdy nebudeme mít takovou sbírku, jako má Naďa Urbánková, ale jedny brýle na všechno jsou opravdu málo.

Stále ještě hranaté, ale...

Tvar brýlí zůstává už několik sezon hranatý a poměrně úzký (na ukázky současné nabídky se podívejte ve fotogalerii). Při denním nošení je důležitá nenápadnost, někdy až skoro neviditelnost. Zato večer se stávají skutečným šperkem.

Nejnověji se objevují na postranicích zebrové vzory, plastické ozdoby nebo děrování. Ale pozor! Nesmělé vlaštovky mezi hranáči už se objevují. Jemně oválné nebo dokonce kulaté brýle jsou docela osvěžením mezi ostrými hranami.

zp

Přečtěte si také


Diskuse: Šperk, nebo rekvizita ošklivek?

Do optiky s fotoaparátem

23.6.2009   |   20:54   |   od: Dita
V dobré optice vás bez problému nechají vzít si k výběru brýlí digitální fotoaparát. Nebojte se zeptat! Lidé se silnými dioptriemi si sami bez brýlí s dioptrickými skly těžko vyberou nové obroučky.
Rada upřímné kamarádky, jak se píše v tomto článku, je také fajn, ale pořád vám nezaručí, že se v brýlích budete dobře cítit právě vy. Proto vyzbrojte kamarádku foťákem, nechejte se nafotit a buď si (s vlastními brýlemi) fotky prohlédnete rovnou v optice, nebo v klidu doma a do optiky se pak druhý den vrátíte už s jasnou představou, jaké brýle si chcete pořídit.
Zobrazen poslední příspěvek, celkový počet 1 příspěvek.
poslední příspěvek: 23. 6. 2009 20:54
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci