Těhotenská móda? Napodobujte celebrity!

8.5.2009 03:00   |   Zdraví a krása - TĚHOTENSTVÍ A POROD
Tereza Maxová, Ilona Csáková, Barbora Kodetová a další známé těhulky udávají trend v těhotenské módě. Nemusíme ani hned nakupovat ve značkových obchodech. Stačí omrknout, co tyto dámy nosí na ples, na zahradu, nebo jen tak na ulici.

Těhotenská móda? Napodobujte celebrity!

Módní ikonou je u nás bezesporu Tereza Maxová, která si ze světa domů přivezla šarm i cit pro elegantní dámskou módu. Ani těhotenství ji neuvedlo do rozpaků, a tak si třeba na Českou miss vzala šaty, které podtrhly její originalitu. Ostatně stejně jako Michaela Maláčová ve žlutém modelu (na titulním snímku). Tedy, pokud chceme i s bříškem vypadat pořád „in“, jednoduše si prohlížejme fotografie celebrit v novinách a sledujme i detaily.

Zapomeňte na šedé myšky!

Starší ročníky ještě pamatují doby, kdy těhotné ženy vypadaly jako šedivé myši s nafouknutým bříškem. Doporučovalo se, a to byl ten největší odvaz, přidělat na volné šaty bílý límeček, aby i v těhotenství vypadaly upraveně. Byla to doba, kdy ženy po porodu dychtivě zahazovaly nenáviděné pětiměsíční šaty do popelmic, protože už se na ně nemohly ani podívat.

Dnes je doba úplně jiná, móda je byznys, a ten myslí na všechno. A tak si těhotné ženy dnes mohou dopřát nejen plavky, ale také kompletní cvičební úbory, džíny a společenské šaty s odvážnými výstřihy. Prostě se nemusí v žádném ohledu omezovat.

Otevřete šatník novým kouskům

Máme-li už jasno, že strávíme příštích sedm měsíců ve volnějším oblečení, je čas zajít do obchodu nebo prověřit internet, kde jsou přímo specializované portály na zásilkovou těhotenskou módu.

Výběr nových kousků začneme prádlem, které bude růst s námi. Už žádné škrtící kalhotky! Žádné podprsenky o dvě čísla menší! Pořídíme si džíny s pružným pasem (už žádné zavírací špendlíky), alespoň jedny kalhoty do společnosti, přes které se dá nosit volnější tunika. A právě tuniky, hit tohoto roku, nám přímo nahrávají, abychom byly pořád v obraze. Tuniky dostaneme všude v nejrůznějších vzorech a materiálech. Pak je stačí jen oživit třeba krátkou vestičkou nebo zajímavou bižuterií.

Pláž není tabu

Pokud jde o volný čas, asi nejlépe ho má promyšlený ve své kolekci český Litex. Najdeme tu plavky – tankini (na snímku vpravo), které jsou mimochodem také už druhou sezónu hitem na plážích i pro netěhotné, a tak je můžeme nosit i po narození dítka. Tato firma má i sportovní program pro těhotné – legíny, trička a podobně.

Zkrátka to, že se zakulacujeme, není důvod, abychom byly půl roku za šedivé mysky a odpíraly si návštěvu divadla nebo plavání v moři.

zp

Přečtěte si také


Diskuse: Těhotenská móda? Napodobujte celebrity!

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci