Blanka Matragi: Móda už není diktát

23.4.2009 00:00   |   Styl
Světově proslulá módní návrhářka Blanka Matragi – její jméno je již neodmyslitelně spojeno s pohádkovými společenskými róbami. Nosí je nejen bohaté arabské princezny, ale mezi její stálé zákaznice patří i některé Češky.

Blanka Matragi: Móda už není diktát

Doslova přehlídka nádherných večerních šatů byla letos vidět v závěru pátého ročníku soutěže krásy Česká Miss 2009.

Sama Blanka Matragi si při společenských událostech zásadně obléká jen své modely. A co známá módní návrhářka nosí doma, v soukromí?

"Mám ráda strečové věci, především legíny, a k tomu nějaké zajímavé tuniky,“ říká Blanka Matragi. „Je moc důležité, aby člověk také doma vypadal dobře. I když já tam moc času netrávím, bývám až pozdě do večera v práci, přesto žádné vytahané kalhoty doma nenosím."

Návrhářku v teplákách doma nikdo nenachytá

Ani v klasických teplácích, byť třeba barevných, byste ji v soukromí nenachytali. "Sportovní oblečení patří ke sportu, vyplývá to i z názvu. Já sama často chodím do fitcentra a tam si beru i odpovídající oblečení. Nikde jinde mě v něm nepotkáte," upřesňuje úspěšná návrhářka.

Blanka Matragi:

Šaty jako vánek a elegantní kohoutí stopa
Na Žofíně zářily diamanty
Nádherné šaty vyrobené ze skla

A pokud jde o svátky a další mimořádné dny? "Vždycky doporučuji vzít si při určité sváteční události na sebe něco zcela nevšedního, nadneseného, jiného, než co nosíme v běžné dny. Důležité ale je, aby se člověk v tom, co si oblékne, cítil dobře," upozorňuje Blanka Matragi s tím, že móda už není diktát.

"Dnešní móda je velmi individuální. Každý může sáhnout po libovolném stylu. I sami návrháři přece volí nejrůznější varianty. To je obrovská výhoda, každý si může nalézt něco, v čem se cítí dobře a svobodně. Samozřejmě, že existuje určitá míra estetična, což je dáno i mírou vlastní sebekritiky. Je nutné mít na paměti, že pokud se překročí, může člověk vypadat i směšně," uzavírá Blanka Matragi.

ko

Přečtěte si také

 


Diskuse: Blanka Matragi: Móda už není diktát

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci