Ženy: nejšťastnější ve 28, nejkrásnější ve 32

30.6.2009 00:00   |   Styl
Všechno se dá zkoumat a mnohé se přitom vyzkoumá. Podívejme se na dva čerstvé pokusy, které měly zjistit, kdy se žena cítí nejšťastnější a kdy nejkrásnější.

Ženy: nejšťastnější ve 28, nejkrásnější ve 32

Nedávný průzkum ukázal, že v osmadvaceti letech jsou ženy nejspokojenější se svým milostným životem a mají nejvíce sebedůvěry, co se týče vlastního těla. Tato sebedůvěra ale netrvá moc dlouho Po třicátých narozeninách si ženy začínají dělat starosti s vráskami a stárnutím. Společnost Clairol se na štěstí, sex a sebedůvěru vyptávala více než čtyř tisícovek žen.

V nejlepší formě

„Všechno v životě má nějaký vrchol a když tyhle aspekty kulminují ve skoro třiceti letech, není to špatné," řekl mluvčí Clairolu pro britský list Daily Telegraph.

„Ukázalo se, že v osmadvaceti letech si nejvíce žen připadá, že vypadají nejlépe, jejich tělo je v nejlepší formě a nejvíce si věří. V tomto věku nejčastěji mají stálou práci, pravidelný příjem, stálý vztah a hodně přátel. To všechno přispívá k obecnému pocitu štěstí. Už to není tak, že by ženy měly pocit, že od dvacátých narozenin jde život dolů," dodává.

Nejkrásnější? Ve dvaatřiceti!

Pravda, trochu s tím koliduje zjištění jiné skupiny britských vědců: z patnácti stovek oslovených Britek plných osmatřicet procent řeklo, že se cítily nejkrásnější mezi třiceti a pětatřiceti lety. Připisují to vyššímu sebevědomí i tomu, že v tomto věku už nasbíraly nějaké zkušenosti.

Krásné si ale připadají ženy, které se už mezi třicátnice počítat nedají. Pětina žen ve věku od čtyřiceti do šedesáti let uvedla, že se svým vzhledem byly nejspokojenější, když jim bylo čtyřiceti let. Tyto pocity odporují zažitému stereotypu mladičkých dívek, které si užívají nejvíce pozornosti.

Přitažlivost se pojí se zkušeností

Aktivní milostný život a vyvážená strava, na kterou si starší ženy dávají větší pozor, také přispívají k tomu, že se dámy cítí přitažlivější, než když jim bylo kolem dvaceti.

Psycholožka Sandra Wheatly uvedla reportérům listu Daily Mail, že pocit přitažlivosti a krásy se pojí se sebevědomím a životní zkušeností. A jak léta běží, ženy se stávají moudřejšími a jejich vnitřní jistota se zřejmě projevuje i navenek.

A jak to vidíte vy?

jik, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Ženy: nejšťastnější ve 28, nejkrásnější ve 32

Nejlepší věk je kolem 40

12.10.2009   |   22:17   |   od: Jana
S článkem nesouhlasím. Já považuji za nejlepší roky svého života věk kolem 40 (vizáž, zdraví, sex, všechno).
Zobrazen poslední příspěvek, celkový počet 1 příspěvek.
poslední příspěvek: 12. 10. 2009 22:17
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci