Co oblékat na sport? Tepláky ne!

24.7.2009 00:00   |   Styl
Módní návrhářka Věra Kocová ví, co je v oblasti sportu právě „in“. Podle ní staré dobré teplákové soupravy prý můžeme zasunout hluboko do šuplíku.

Co oblékat na sport? Tepláky ne!

Věra Kocová to vlastně dělá opačně – obléká známé sportovce (například Katku Neumannovou) do večerních rób. Navrhovala ale také oficiální oblečení pro sportovce při různých mistrovstvích. Díky těmto zkušenostem se vyzná jak v módních trendech, tak materiálech vhodných pro sportovní vyžití.

Můžete vše, jen nebuďte směšní

„Dnešní móda pro volný čas a sport je sice velmi benevolentní, ale musíte samozřejmě zvážit, jak vypadá vaše postava, jak jste staří či mladí a co si můžete dovolit, abyste nevypadali směšně,“ říká Věra Kocová.

Chceš být „in"?

Hlava schovaná

Jak se učesat

Co na oči

Co na sebe?

Nohy v pohodě

„Vzpomínám si, že při natáčení filmu Líbáš jako Bůh jsme nacpali Evu Holubovou do cyklistické kombinézy, a ačkoliv není nijak silná, zasmáli jsme se všichni, včetně ní.“

A základní rady?

  • Na výlety a chození po horách kupujte především pevnou a pohodlnou obuv. Značek sportovní obuvi je tolik, že je opravdu z čeho vybírat. Rozhodně ale volte známou značku! Boty z laciného trhu vám mohou znepříjemnit jinak skvělý výlet.
  • Také na sebe si berte co nejpohodlnější oblečení. Naštěstí jsou v módě nejrůznější legíny. Pokud zrovna nepatříte mezi nejštíhlejší – je ideální k nim vzít delší tuniku. Samozřejmě, že si přibalíte šusťákovou bundu.
  • Na kolo nutně nemusíte mít profesionální výstroj, i když kalhoty s vycpávkami jsou na delší trasy vynikající. Pokud ale jezdíte rekreačně, stačí opět legíny nebo kalhoty ke kolenům, tzv. capri (na snímku vpravo). Silnější postavy zas raději volí kalhoty „sedmiosminové“. Je výborné nakupovat ve sportovním obchodě, kde vám najdou ke sportovním kalhotům i barevně odpovíající trička a mikiny.
  • Holdujete-li golfu, přijdete si na své ve specializovaných obchodech. Krátké sukýnky tu většinou mají i všitými kalhotkami v nejrůznějších barvách a vzorech. V poslední době je největším hitem káro ve stylu skotských sukní. Ostatně tyhle sukýnky se dají nosit i k jiným příležitostem, pokud tedy do nich máte nohy...
  • Tenis a badmington dnes už také nejsou v bílém. Nosí se šatičky s výstřihem na zádech, barevné sukýnky, ale po kurtu můžete neprofesionálně běhat i v šortkách a tričku.

A barevnost letošního léta – zelenkavá a růžová, obě ve svítivých variantách...

zup

Přečtěte si také


Diskuse: Co oblékat na sport? Tepláky ne!

Ajajaj

10.2.2010   |   12:42   |   od: tery
Ještě, že všechny ty módní trendy na cvičení fotíte na samých vyzáblinách. To je pak nálada jít cvičit...

haha

27.10.2009   |   18:28   |   od: b.veronika
teda také niečo si môžú obliecť len tie chudulinké ako na obrázku. a čo my? teda ja, ktorá zrovna ako modelka nevyzerám? radšej ostanem pri teplákoch.

A čo teda?

27.10.2009   |   09:49   |   od: Juraj
Podľa tohoto trendu je futbal hrať in v kravate a nohejbal v ružovom svetríku od Versaceho. A samozrejme, ak mám do toho nohy, kombinovať s pastelovými sandalkami...
Kdeže tepláky! A ešte bavlna! Najlepšie sú predsa čínske umeliny...
Zobrazeny poslední 3 příspěvky, celkový počet 3 příspěvky.
poslední příspěvek: 10. 2. 2010 12:42
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci