Když chcete mít na hlavě účes

29.5.2009 00:00   |   Styl
Na hlavě nenosím účes, ale vlasy. Tato věta spisovatelky Jindřišky Smetanové jakoby mluvila z duše mnohým z nás, které v každodenním shonu zrovna na dlouhé návštěvy kadeřníka moc času nemají.

Když chcete mít na hlavě účes

Pokud se však teď před dovolenou přece jen chystáte do kadeřnictví vypravit, třeba i kvůli výraznější proměně, jistě vám přijde vhod inspirace účesy známých modelek.

Krátké vlasy

Světlou výjimkou mezi dlouhovlasými kráskami je Vlaďka Erbová. Tedy spíš tmavou výjimkou, protože ji zdobí výrazně krátké tmavé vlasy.

Účes z krátkých vlasů má samozřejmě mnoho výhod. Mytí a zejména úprava je jednoduchá a rychlá.

Můžete jej zvolit jak při slavnostnějších příležitostech, tak zcela neformálně.

Střih je vynikající především pro sportovní typy žen. Ale pozor! Každá jej nosit nemůže.

Je proto lepší se nejdříve poradit se zkušeným kadeřníkem nebo stylistou. Základním předpokladem je tady dokonalý tvar hlavy, kdy krátké vlasy přirozeně vyniknou.

Mezi nejoblíbenější krátké střihy, a to bez ohledu na věk či společenské postavení, patří mikádo.

Možností, jak takové vlasy upravit, je však bezpočet. Lze volit ofinu, vlasy uhlazené dozadu, do špičky či do pramínků.

Velmi slušivý může být i přímo některý z chlapeckých střihů či střih, který umožní nosit vlasy jemně zvlněné.

Polodlouhé vlasy

Jistě budete souhlasit s tím, že účes z polodlouhých vlasů patří mezi nejčastější a hlavně nejvyhledávanější. Vlasy tak sahají maximálně po ramena.

Typickou představitelkou tohoto oblíbeného módního trendu je Hana Mašlíková.

Možná, že Hanka svými sestříhanými blonďatými vlasy na patku některým tak trochu připomene styl emo, který si již začal získávat širší oblibu, a to i bez jinak výrazně tmavého, černého oblečení...

Polodlouhý účes se hodí téměř pro všechny tvary obličeje a typy vlasů.

Stejně dobře se v něm budete cítit například při sportu i při formálnějších příležitostech.

Výhodou účesů pro polodlouhé vlasy je možnost při jejich tvorbě využít vrstvený střih. Jde o jeden ze základních kadeřnických střihů, který umožní vhodně zvýraznit určité rysy vašeho obličeje a naopak jiné zase rafinovaně potlačit.

Dlouhé vlasy

Nic naplat, krásné, upravené dlouhé vlasy budou u modelek pořád "in".

Tak třeba Simonu Krainovou si už ani neumíme představit jinak, než s touto bohatou blond záplavou.

Stálá péče kadeřníka je tady však znát na první pohled – ať již jde třeba jen o sestřih vlasů po stranách, který celý účes jemně provzdušňuje.

Dlouhé vlasy působí vždy velmi žensky, elegantně i atraktivně a na muže už po věky naprosto sexy.

Jenže právě takovým vlasům musí jejich nositelka věnovat obrovskou péči. A nejde jen o čas, ale také o výběr kartáčů (nikoliv hřebenů!), šampónů, o správnou výživu, střih...

Zato, jak bylo řečeno, dlouhé vlasy jsou a budou v módě vždycky. Černé, blond, kudrnaté, rovné – ale hlavně musí působit vitálně a zdravě!

A názor odborníka?

„V současné módní účesové linii je dovoleno téměř všechno, obdobně jako v samotné módě,“ říká na nejnovější trendy odborník – kadeřnický mistr Marino z pražského salonu Cut & Dry.

„Avšak přesto se tady objevuje jeden trend, který je výraznější, než ostatní: sestříhané vlasy na patku ve stylu emo. Jinak samozřejmě stále zůstává oblíbené mikádo, které je oživeno zvlněním.“

„Mimochodem, také muži nosí sestříhané vlasy na patku, ale i velmi krátké účesy. Prostě, vyberte si, co se vám líbí – třeba pomocí počítače. Ovšem nejdůležitější je nechat si pak odborně poradit...“

zp
Foto modelek Ko

Přečtěte si také


Diskuse: Když chcete mít na hlavě účes

Vlasy ultra krátké

6.9.2013   |   13:50   |   od: Kecinka
Letos na jaře jsem si nechala oholit hlavu dohola. Po pravdě, byl to ten nejbáječnější nápad jaký jsem měla. Zažila jsem úžasnou svobodu. Jak tady už přede mnou psala Bublinnkaa, tak i já se cítím víc žensky než s dlouhými vlasy. Možná je to o tom, že vlasy jsou symbolem ženství a když je jako žena dáte dolů, musíte posílit vnitřní ženu. Ale změna se líbí i mému okolí a většina dokonce říká, že mi to sluší víc než s dlouhými vlasy. A já jsem šťastná, že jsem to zkusila a že můj muž mě podporoval.
Nevýhoda je, že hlavou utíká teplo a že jsem tak náchylnější na prochladnutí. Takže na zimu pár cáku nechám narůst. Ale na jaře zase dolů :) Také si uvědomuji, že mám na to hlavu - pěkně kulatou - a nikoliv každý má takové štěstí. Ovšem za pokus to určitě vždy stojí. Hlavně víte, že když to uděláte, že jste něco v životě vyzkoušela :)
Takže těm, které to zkusit chtějí, hodně štěstí a odvahy. Za ten pocit to stojí a... vlasy časem zase dorostou :)

ultrakrátké vlasy

3.3.2013   |   18:40   |   od: Bublinnkaa
Líbí se mi všechny délky vlasů, nicméně nedávno jsem se ostříhala podobně jako Vlaďka Erbová a jsem neskutečně spokojená. Je pravda, že předtím jsem měla vlasy délkou asi jako Simona Krainová, ale co... Zase to doroste a možná, že to ani dorůst nenechám. Nikdy jsem se necítila tak moc žensky jako v krátkých vlasech. A pánové kolem mě to jen potvrzují... :-) Hezký den všem.

Vlasy

24.8.2009   |   17:37   |   od: Katka
Mám velké štěstí na husté a dlouhé vlasy. Směji se, když se mě kamarádka zeptá, kam chodím do salonu a čím je barvím. Myslím, že spousta věcí je i v genech. Takový salon není k zahození, ale od přírody je to lepší.

Simona K.

4.8.2009   |   17:21   |   od: marsy
Je jasné, že má Simona Krainová záplavu krásných vlasů, když je má zhuštěné a prodloužené v salonu:)) Zajít tam, leckterá bychom strčily Simonu do kapsy i s její hřívou:)
Zobrazeny poslední 4 příspěvky, celkový počet 4 příspěvky.
poslední příspěvek: 6. 9. 2013 13:50
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci