Děti nebo i vy, ztrácíte hlas? Často stačí Vincentka

2.1.2018 00:00   |   Děti
Právě jste při nachlazení ochraptěli nebo ztratily hlas? Nemusíte spěchat k doktorovi, když si vzpomene na Vincentku. Tuto minerální vodu si pro její léčivý vliv na hlasivky a dýchací cesty oblíbili lidé nejen v České republice.

vincentka

Největším exportním odběratelem Vincentky je Slovensko, v Rusku poptávka po ní stále stoupá, občasné dodávky jdou také do Spojených států, Maďarska, na Ukrajinu. Kromě toho si Vincentka získala oblibu i ve vzdálené Číně.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Jak na tradiční každoroční nachlazení
Vitamíny z lékárny? Dětem je zbytečně nedávejte
Rakytník – prospěje nám víc, než citrón!

„Objednávky ze zahraničí samozřejmě potěší, ale netlačíme na pilu. Kapacita zdroje má své limity a primární pro nás je uspokojit tuzemské odběratele, zejména v období sezony nástupu respiračních onemocnění,“ vysvětluje ředitel společnosti Jan Šumšal.

Inhalujte...

I dnes Vincentku vydatně využívají moderátoři, herci i zpěváci. Odborníci při nepříjemné ztrátě hlasu či dýchacích virových potížích jako nejúčinnější postup doporučují nalít do nerezového hrnce asi tři až čtyři centimetry Vincentky a pomalu ji zahřívat tak dlouho, než se začne uvolňovat pára, nikoliv však až do varu.

Když se začne pára uvolňovat, přehodit si přes hlavu ručník a opatrně se nad hrnec nahnout v takové vzdálenosti, aby se člověk neopařil. Pak už stačí jen asi pět až deset minut léčivou páru vdechovat.

...nebo kloktejte

Obměnou je, že Vincentku můžete zkusit i kloktat. Ze začátku to sice může být nepříjemné a může se i zvedat žaludek, ale většina marodů si na to po chvíli zvykne.

Pokud to stále nejde, staré babičky radily naředit Vincentku v poměru jedna ku jedné s mlékem. Takto připravený nápoj ohřejte a kloktejte.

Eventuálně sprejujte

Vincentku lze koupit i jako nosní sprej - pomáhá udržovat fyziologickou čistící schopnost nosní sliznice, umožňuje optimální fungování tzv. slizniční imunity. Bývá též doporučována lékaři alergology pro zvládání potíží při pylových a prachových alergiích.

Na rozdíl od léků mohou nosní sprej Vincentka používat i těhotné. Používání nosního spreje Vincentka není omezeno časově ani četností použití za den.

Z lesů Bílých Karpat

Přírodní zdroj léčivé minerální uhličité vody Vincentka vyvěrá ve zřídelní struktuře lázní Luhačovic, na severozápadním podhůří Bílých Karpat, v klimaticky velmi příhodném prostředí na okraji rozsáhlých lesních komplexů, v nadmořské výšce 256 m.

Luhačovické uhličité minerální vody jsou svým vznikem a výskytem vázány na třetihorní flyšový komplex, tvořený pískovcem a jílovcem, v menší míře i vápencem. Flyš je sediment, který vznikl v obdobích a má navíc nízkou propustnost vody.

Zvrásnění sedimentární flyšové formace do výrazného antiklinálního pásma umožnilo uchování původních mořských vod v luhačovickém pískovcovém souvrství, odkud jsou v důsledku hydraulických vlivů prostých podzemních vod zóny aktivní vodní výměny pozvolna vytlačovány k povrchu zemskému.

pzt, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Děti nebo i vy, ztrácíte hlas? Často stačí Vincentka

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci