Po jakém muži vlastně ženy touží?

3.12.2014 00:00   |   Sex a vztahy
Co ženy na mužích oceňují? Jaký muž je pro ženy nejpřitažlivější? Jaké chování je atraktivní? Zkrátka dokážete odhadnout nebo se shodnout, po jakém muži vlastně ženy touží?

po čem ženy touží

„Je neodpustitelné, když se s mužem žena nudí," zjistil především průzkum české seznamovací agentury Náhoda mezi 1600 nezadanými.

Podívejme se na několik skupin odpovědí blíže:

1. Smysl pro humor

Umění ženu rozesmát ocení snad každá. Humor je dokonce to, co nezadané dámy uvádějí na prvním místě - jako na mužích nejpřitažlivější.

Chce-li ženu zaujmout, vymyslí jakoukoliv ptákovinu, která partnerce vyloudí úsměv na tváři. Uspěje, když bude svůj a originální. České ženy smysl pro humor nejen oceňují, ale také samy mají.

2. Pleš ani menší bříško nevadí

Dámám většinou nevadí pleš a dokonce ani menší bříško, ale obézní jen těžko uspějí. Ano - ženy jsou připraveny muži daleko více odpustit na jeho vzhledu než muži jim. Mnohé z nich považují muže bez vlasů za velice sexy, přestože pro něho samotného může být tento zdánlivý nedostatek traumatem.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Jakými přešlapy muži trápí své partnerky?
Proč se ženám líbí zženštilí muži
Návod, jak zacházet s mrzutým mužem

Na druhou stranu čisté boty, košile, opravený chrup a použití antiperspirantů je něco, bez čeho se u partnera obejde jen málokterá.

3. Muž vyšší než žena

Ženy od nepaměti hledají u muže pocit bezpečí a ochrany. Není tedy asi překvapením, že chtějí, aby je zhruba o 10 cm přerostl. Také proto, že se rády cítí ženami a do vysoké společnosti vyrážejí na vysoké noze, tedy na podpatcích.

Ty, které menší muže doma mají, si často povzdychnou, že boty s podpatky musely vyměnit za balerínky.

4. Charismatický gentleman

Otevřít dveře, dát společenskou přednost, pomoci do kabátu, zaplatit za kafe, to vše každou ženu potěší. Respondentky daly jasně najevo, že mají rády, když v nich muž vzbudí pocit dámy, rozhodně má pak blíže k jejímu srdci.

5. Aktivní optimista

Stěžovat si na všechno a na všechny je tak trochu naším národním sportem. Stejně jako večer zalehnout s novinami na gauč a pustit si televizi. Ale mužem snů je podle aktuálního průzkumu aktivní chlap, který není škarohlíd. Takovou kombinaci ocení drtivá většina žen.

6. Ekonomické zázemí

Mýlíte se, když míníte, že ženy hledají movitého partnera. České ženy hledající partnera se často dělí o zkušenost, že vyšší příjem muže pomáhá především vlastnímu sebevědomí a spokojenosti muže.

Jenomže ani nezajištěný partner není žádným životním magnetem. Přiměřené finanční zázemí je tedy pro vztah tou optimální variantou.

7. Peníze přidávají na sex-appealu

Finančně lépe situovaným pánům dotázané ženy nějaké to kilo navíc, nižší postavu, větší nos či dominantnější povahu daleko snáz odpouštějí.

8. Selský rozum

Budoucí partner nemusí být zrovna Einstein. Leckdy příliš vysoká inteligence může být naopak vztahu překážkou.

Především tehdy, pokud není vysoké IQ kombinováno alespoň s přiměřenou sociální či emoční inteligencí, tedy EQ. Ale přirozený selský rozum je k nezaplacení.

9. Vyřešená minulost

Velkou barierou pro ženy, které hledají partnera, je, pokud si muž z minulých vztahů nese nějakou zátěž, nemá dořešený rozchod či stále myslí na partnerku, která jej opustila.

Může vás zajímat

Sex až po svatbě? V Česku vzácnost
Vůni první lásky si vybavíme i po letech
Jak si neužít sex v partnerství

Naopak na svém budoucímu partnerovi žena ocení, když má uzavřenou minulost a rovně se s ní vypořádal. Vítá, že teprve poté chce jít (s ní) do něčeho nového.

10. Chemie

Je to něco, co neovlivní ženy ani muži a zároveň je pro vztah naprosto zásadní. Vědci se stále zabývají tím, co vzájemnou přitažlivost nejvíce ovlivňuje a jsou to skutečně především geny.

Muži sami nejvíce reagují na vizuální impulsy. Velká část žen pak jako primární smysl využívá čich. Je nemožné ovlivnit geny, ale příjemné vůni dala většina žen svůj hlas.

Statisticky nejčastější odpovědi českých žen znáte. A na závěr ještě jednu věc, na které se dotázané ženy shodly: Jediné, co je neodpustitelné, když se s mužem žena nudí.

zto, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

Diskuse: Po jakém muži vlastně ženy touží?

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci