Našla jsem si partnera přes internet

5.5.2011 01:00   |   Sex a vztahy
Žijeme v době, která umožňuje mnohem snadněji seznámit se z pohodlí domova. Pomocí internetu.

seznamka internet

Můžeme začít od mnoha druhů seznamek, chatů přes online hry, facebook až po diskusní fóra. Tam všude můžeme „potkat“ partnera. Rozdíl mezi realitou, například večírkem, kde nás někdo zaujme, a virtuálním prostředím je ale pro následující kroky značný.

V realitě brzy poznáte, zda máte zájem dál pokračovat. Co ale se seznámením na dálku, kdy jedinou informaci, včetně vzhledu protějšku, si nemůžete ověřit?

Dala mu číslo mobilu i e-mail

Petra byla už dva roky bez partnera. Cítila se sama, pokoušela se někoho si najít, ale stále nějak neměla štěstí. Kamarádky jí radily, aby zkusila i seznamky na internetu. Žertovala s nimi o tom, ale jednoho večera si opravdu otevřela internet a začala hledat.

Může vás zajímat

Přítel pořád flirtuje na internetu
Znáte netholismus? Druh závislosti
Když surfujete po internetu, neriskujte!

Překvapilo ji množství lidí, kteří internetu k seznámení využívají. Odpověděla na pár inzerátů, psala o sobě poměrně otevřeně, ale nebylo zřejmé, co přesně vlastně hledá. Nakonec si domluvila schůzku s jedním z mužů, který se zdál velmi milý a o němž si začala díky psanému projevu v mailech myslet, že je mužem, jakého si vždy přála. Dala mu na sebe všechny kontakty a začala se těšit, jak se jí život v budoucnu promění.

Překvapení a zklamání

O to víc jí překvapilo, když na domluvenou schůzku vůbec nepřišel. Moc se jí omlouval, že se musel zdržet v práci a trochu ji uchlácholil. Na příští schůzku už dorazil, ale zdál se velmi zamlklý a také fotka, kterou poslal, mu na atraktivitě vzhledu dost přidávala…

Zkrátka Petra byla ze schůzky zklamaná a nechtěla dál pokračovat. Její protějšek byl ale jiného názoru a tak jí začal bombardovat maily a esemeskami. Petra nevěděla, co s tím. A jen jí to ujistilo, že seznámení přes internet byl špatný nápad.

Musíte vědět, koho hledáte

„Pokud se člověk rozhodne, že si začne partnera hledat tzv. na dálku, tedy přes nějaký druh seznamky, měl by mít na paměti několik základních pravidel, které jej případně ochrání od možných zklamání či následného obtěžování,“ upozorňuje psycholog Mgr. Radek Klíma.

Seznamka, to je pohoda! Ale naživo…

Je rozdíl, když se s někým seznámíte přes seznamku, než takzvaně naživo. To může potvrdit každý, kdo to někdy vyzkoušel.
Do e-mailů či na chat se napíše mnohé – i to,
co při osobním setkání nikdy neřekneme.

„Je dobré si promyslet, jaký druh vztahu a co vlastně hledáte. Zda flirt, pobavení nebo vážný vztah. A také je důležité oprostit se od nereálných očekávání, které takové seznámení může nabídnout. Říkat si, že hned první večer musíte někoho najít, je určitě předčasné,“ radí psycholog.

Pokud máte schůzku, buďte opatrní

Uvědomte si, že schůzka s někým, kdo se vám může z psaného projevu jevit blízkým je něco jiného než, když jej poznáte osobně. Osobní setkání je úplně odlišná věc a může znamenat, že si padnete do oka, ale může to být samozřejmě úplně naopak.

„Je několik možností jak předejít nemilým důsledkům, které schůzka s někým, koho osobně neznáte, může přinést. Například vy navrhněte místo, kde se sejdete,“ doporučuje Klíma. „Nejlépe tam, kde to dobře znáte a kde je víc lidí. Umožní to případné bezpečné ukončení známosti,“ dodal.

Nepospíchejte!

Psycholog rovněž radí neotvírat na první schůzce příliš svoje soukromí. „Třeba svoje telefonní číslo a adresu neposkytujte moc brzy, určitě ne před první schůzkou. Váš protějšek tak nebude mít šanci vás později nepříjemně obtěžovat.“

Pokud to napoprvé nevyšlo, není třeba házet flintu do žita. Hledání partnera ve virtuálním světě internetu je možností naší doby, která nám všem umožňuje mnohem rychleji a efektivněji používat informace, a to i o nás samých.

Jde jen o to jak s nimi zacházet.

owl

Přečtěte si také


Diskuse: Našla jsem si partnera přes internet

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci