Výstavní nápady: drumben a posezení na knihách

8.10.2010 00:00   |   Bydlení
Milovnice krásného bydlení, herečka Alice Bendová, v pražských Letňanech zahájila For Interior. A jestli budete mít chvíli, přijďte se na výstavní nápady podívat také. Pokud tomu tak není, prohlédněte si jedny z nejzajímavějších veletržních tipů hned tady.

Bendová zahajuje

Expozici moderního i tradičního nábytku, dekorací z textilu, skla a dalších materiálů i různých dárků Alice Bendová nejen otevřela, ale také si spolu s prvními návštěvníky prohlédla novinky od více než tři sta padesáti vystavovatelů z oblasti nábytku, interiéru a designu.

A vypadá to, i podle její reakce, že se hitem letošních Vánoc zřejmě stane originální sedák a bubínek v jednom – drumben. Tato světová novinka je poprvé k vidění právě v letňanském veletržním areálu.

„Poslouží jako sedák a zároveň jako hudební nástroj," vysvětlila k tomu Jarmila Policarová, zástupkyně společnosti Arteda ze Zbečna u Berouna.

Drumben se vyrábí ve třech velikostech z recyklovatelných materiálů, jako je dřevo a papír. Vrchní část sedačky není z kůže, ale ze dřeva, takže vydrží zátěž sto osmdesáti kilogramů.

sporák ElektroluxInspirace do kuchyně

Jak bude vypadat sporák budoucnosti?
Domácí spotřebiče internetových lidí
Zdravá kuchyně začíná zdravým nádobím

"Výhodou drumbenu je rovněž to, že si jej může každý podle svého vkusu vyzdobit, například vlastními kreacemi s pomocí vodouředitelných barev," prozradila Jarmila Policarová.

Český nábytek s německým nádechem

Pozoruhodnou novinku představila česká společnost Böhm, jejíž kolekci s názvem Ex Libris navrhoval německý designér Miro Pištěk.

Sedací soupravu – nábytek, připomínající položenou knihu – tvoří kostra z pochromovaného nerezu, potahy jsou z kůže a bavlny. Unikátní design doplňuje boční čalounění s pruhy coby stránkami knihy.

V základní verzi se kolekce Ex Libris skládá z pohovky, dvojsedáku, křesla a taburetu. Vyrábí se na zakázku a kvůli náročnému ztvárnění kovových částí například cena pohovky vyjde na sto tisíc korun.

otz, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

Diskuse: Výstavní nápady: drumben a posezení na knihách

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci