Dáme si do bytu, dáme si…

22.7.2010 01:30   |   Bydlení
VIDEO – Hit šedesátých let „Dáme si do bytu“ už znají opravdu jen milovníci zlatých hudebních časů. Ale problém, jak útulně zařídit své bydlení, je aktuální stále. Co vybrat, aby vybavení bytu bylo moderní i funkční?

sedací vak

Připravili jsme pro vás několik tipů. Některé si můžete hned koupit, jiné třeba vyrobit, když jste dostatečně šikovní, anebo objednat na zakázku, máte-li tu správnou peněženku…

Variabilní pestré vaky

Sedací vaky sice nejsou žhavou novinkou, ale určitě za přemýšlení stojí. Jejich odstíny se dají ladit k barvám interiéru, k dispozici jsou vaky v provedení z klasických omyvatelných materiálů, z látek, které lze běžně prát v pračce.

Vaky jsou plněny polystyrenovými kuličkami. Výhodou je tedy jejich variabilita – přizpůsobí se tvarům těla, takže sezení je velmi pohodlné. A díky velkým rozměrům (140 x 165 cm) poslouží ovšem nejen jako sedačka, ale menší děti na nich mohou i ležet při čtení či hraní.

Pohodlný nábytek pro malé místnosti

Podívejte se, jak lze nábytek uspořádat i v těch nejmenších prostorách, abychom se doma cítili pohodlně a nic nám nechybělo.

Video

Mnohé z toho, co je na videu, jistě známe z našich malých bytů. Avšak jsou tu i další velmi inspirativní a zejména prostorově úsporné vychytávky.

Pracovna na kolečkách

Pracujete občas také doma? Pak jste jistě hákliví na to, když vám někdo stůl pečlivě uklidí. Není přitom složité se podobným situacím vyhnout – prostě „zavřete krám“, a je uklizeno.

Své pracovní místo si můžete sami vytvořit z rozebíratelného kontejneru na kolečkách. Po práci kancelář jednoduše uzavřete a odjedete s ní na místo, kde nikomu nepřekáží.

Tři koupelnové tipy

Snad nejvíce se designéři vždycky „vyřádí“ v koupelnách. Leckdy sice kroutíme hlavou, co všechno vymyslí, nicméně nápady je třeba ocenit a v praxi navíc vůbec nemusejí vypadat špatně. Tři z nich přinášíme jako zajímavost i pro inspiraci.


Umyvadlo, které si hraje se světlem.


Pohodlný, polohovatelný rošt do vany.


Sprcha se světlem.

Elegantně ukrytá toaleta

Kdo má doma dostatečně velkou koupelnu, do které se vešla i toaleta, možná uvítá tento nápad s ukrytým záchodem.

Závěsná toaleta je zabudovaná mezi nízkými koupelnovými skříňkami. Je tak možné ji dokonale ukrýt pod posuvnou deskou.

irt, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

Diskuse: Dáme si do bytu, dáme si…

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci