Co nám chystá nová módní sezóna?

28.8.2009 00:00   |   Styl
Chcete být o něco napřed a vědět, co chystají světové módní salóny pro nejbližší sezónu? Přinášíme několik jejich nápadů, abyste byly skutečně „in“.

Co nám chystá nová módní sezóna?

Nečekejte, že vás budeme nutit do extravagantních modelů výstředních salónů. Podívejme se po módě trochu praktičtější.

Boty nad kotníky!

Prada, Gucci, Vivienne Westwood a další značky hlásí jednoznačně: musíte mít boty nad kotníky! Tento trend, pravda není žádná novinka, ale nová je interpretace.

Boty by měly být z hrubé kůže, ležérně střižené a přiléhavé. Ovšem neměly by se kombinovat s minisukněmi, tak jak to předváděla Julia Roberts v Pretty Women.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Žena má být krásná, ne krásně nalíčená
Pošlete dál: Nejlepších 50 bouračů tuku
Co dělat, aby nás nezradily nohy?
I kosmetika musí mít datum spotřeby

Kůže letí

A především extra jemná ovčí kůže nappa (co říkají ochránci zvířat zatím není známo). Opět se dostávají na módní scénu kožené kalhoty a bundy právě z tohoto materiálu v alternativních barvách a střizích.

 

Novinky v tomto směru připravuje například značka Hermés. Ovšem, není to zrovna levná móda.

Krajka jako za babiček

I když skutečnost je taková, že dnes už jen nevyčuhuje cudně zpod spodniček. Krajka má dnes úplně jiné využití. Dnes je totiž vysloveně sexy a je mnohostranná. Propaguje ji především značka Stella Mc Cartney, která krajku využívá nejen jako součást oblečení, ale také v roli doplňků.

Krajková stuha do vlasů nebo šerpa přes šaty, to jsou jednoznačně hity této sezóny. Také zapomenuté krajkové límečky (i v dětské módě) přicházejí znovu do módy.

Široká ramena

Návrat osmdesátých let minulého století se bohužel projevuje i v rozšiřování ramen. Znovu přicházejí do módy „silné ženy“, a to přímo v duchu amerických mafiánských klanů.

Doufejme, že jen nepřijdou nazpět i natupírované hlavy. Tuto módu propaguje například značka Balmain.

zup

Přečtěte si také


Diskuse: Co nám chystá nová módní sezóna?

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci