Doktor je můj osobní přítel

12.6.2009 00:00   |   Zvířata - PEJSKŮV BLOG – Ze života štěněte
Psal jsem vám, jak mi páníčkové nechtějí některé věci půjčovat. A to není všechno! Dokonce na mě zavolali cizího člověka, který si mě začal prohlížet a ještě mi říkal Doylle!?

Doktor je můj osobní přítel

Koupání mi dělá dobře

Nakonec se ukázalo, že pán je psí doktor. A navíc ani není cizí, protože se s mými páníčky kamarádí.

Jenomže pořád mi to vrtá hlavou: Jsem úplně v pořádku a přesto panička zavolala veterináře. Postavil si mě na stůl, prohlídl zuby, uši, bříško i packy a řekl něco jako „je to v pořádku“. A co by nemělo být? Akorát se mu trochu nelíbily moje ožižlané přední nožičky. Prý asi budu alergik a nařídil, aby mně každý druhý den koupali ve speciálním šampónu. A začali jsme hned!

PEJSKŮV BLOG
další díly:

Jsem Skot a trpím
Byl jsem ztracený!
Jsem vegetarián!
Ňamka z nočníku

Nejdřív jsem trochu protestoval, ale nakonec musím uznat, že je to příjemné. Panička mně drbe houbičkou a mně to dělá moc dobře. Zábal a sušení ve velké osušce se taky dá vydržet. Koupání se asi líbilo i veterináři – na kontrole si vesele pobrukával a dovolil mi tahat ho za šňůrky u bot. Zkrátka, doktor je můj osobní přítel.

Co na ně vymyslet?

Ráno vstávám brzy – už v šest hodin, ani chodit se mi nechce. Tak se nechám od paničky odnést na zahradu, rychle udělám loužičku, přidám i pěknou porci hovínek a šup zpátky do pelíšku.

Klidně bych tam vydržel až do poledne, ale uznejte, noviny v předsíni mám připravené a nemohu je nechat čisté.


Ale jedna věc mě teď dost zlobí. Hrozně bych chtěl dostat pochvalu, že vzorně čůrám na noviny v předsíni. Ale pochvala nikde. V poslední době tuhle mou snahu berou páníčkové jako samozřejmost a chválí mně jenom, když se takhle vzorně vyvenčím venku.

Asi dělám něco špatně, ale co? Přece noviny do předsíně dávali, abych si ulevil. Tak má za to přijít pochvala!

Vymyslel jsem to ale moc dobře. No, řekněte – od teď si novin v předsíni ani nevšimnu a zkusím načůrat paničce do bot. To, aby věděla...

Na shledanou příště! A napište do Pejskovy pošty, jak vy učíte svoje pejsky chodit na záchod.

mw

Přečtěte si takéTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci