Trendy účesy, s nimiž zabodujete a zvládnete je sama!

10.11.2020 00:00   |   Styl
Ať už se na podzim chystáte do společnosti,nebo zůstáváte doma, díky stylovému účesu rozzáříte i pošmourné dny! Poradíme vám, jak pomocí vysoušeče vlasů, styleru a žehličky dokážete sama vykouzlit look, kterým se pyšní celebrity!

vlasy

Měkké, vzdušné, vyfoukané

Nadýchaný účes pro všechny typy vlasů

Elegantní, hladký a stylový účes, který zachovává přirozený pohyb a objem vlasů, můžete mít i vy! Je ideální pro milovnice sofistikovaného stylu. Tento look si mohou dopřát ženy s různými typy a délkou vlasů – a ani nebudete potřebovat kadeřníka ze specializovaného salonu.

Jak na to - krok za krokem

1. Začněte čerstvě umytými vlasy. Odstraňte přebytečnou vlhkost suchým ručníkem – pozor, vlasy netřete, ale jen jemně mačkejte, abyste je zbytečně nepoškodili. Pročesejte je hřebenem se širokými zuby a opět přitom dbejte opatrnosti. Mokré vlasy jsou až o 42 % slabší než suché, takže se snažte jemně uvolnit zacuchané uzlíky a rozmotat je.

2. Naneste uhlazující krém (např. Kaaral 360 Tidy Cream), anebo olej na vlasy či bezoplachový kondicionér (např. Kaaral 360 Pure Mix Leave-In kondicionér).

3. Vezměte si vysoušeč vlasů Dyson SupersonicTM bez nástavce. Nastavte vysokou rychlost a teplotu a vlasy vysušte zhruba do 80 %.

4. U kudrnatých vlasů můžete kadeř vyhladit pomocí nástavce v podobě hřebenu (Wide Tooth Comb). Pokud používáte styler Dyson AirwrapTM, použijte nástavec s pevným vyhlazovacím kartáčem (Firm Smoothing Brush).

5. U hrubších typů vlasů přeskočte následující kroky 6–9 a místo toho vlasy zcela vysušte pomocí hřebenového nástavce (Wide Tooth). Poté použijte žehličku Dyson CorraleTM a nastavte ji na střední teplotu, abyste dosáhli ultra hladkého looku, snížení nadbytečného objemu a krepovatých vlasů.

6. Jakmile jsou vlasy téměř suché, použijte nástavec v podobě velkého kartáče a důkladně rozčesejte zacuchaná místa vzniklá při hrubém sušení. Udělejte pěšinku dle svých preferencí a rozdělené vlasy připravte na styling.

7. Přidejte na fén Dyson Supersonic™ nástavec s vyhlazovací tryskou a snižte nastavení teploty na vlasech. Zvedněte vlasy směrem nahoru od hlavy pomocí plochého nebo kulatého kartáče a držte, dokud nebude pramen suchý. Tím vytvoříte objem.

8. Poté vysušte střední délku vlasů a konečky. Umístěte vyhlazovací trysku na nižší část vlasů. Využijte řízené proudění vzduchu, které pomáhá vyrovnávat povrch vlasů a zanechá hladký, přirozený vzhled. Stejného efektu dosáhnete rovněž díky styleru Dyson AirwrapTM a nástavce s kartáčem.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Umíte ochránit své vlasy před vysušením?
K zářivým vlasům pomůže správný jídelníček
Umýt si vlasy, jak prosté! Ale děláte to dobře?

9. Jakmile jsou vlasy suché, vezměte kulatý kartáč a stočte konečky vlasů dospodu, abyste vytvořili měkký tvar a rámování obličeje. Díky tomu ohnete konce a umožníte vlasům přirozeněji „dosednout“. Pokud chcete využít styler Dyson AirwrapTM, sáhněte po kulatém nástavci (Round Brush).

10. Jestliže účes tvoříte za pomoci žehličky Dyson CorraleTM, lze konečky jemně zatočit tak, že sklouznete po prameni a naklopíte žehličku zakřiveným pohybem směrem dovnitř k tváři.

11. Dokončete look fénováním studeného proudu vzduchu za použití jemného vzduchového nástavce (Gentle air). Vyfoukejte po celé délce vlasů, abyste je zvedli a provzdušnili.

12. Zafixujte lehkým sprejem na vlasy. Vyhněte se příliš těžkým stylingovým produktům, aby vlasy neztratily svou jemnost.

Velké rozverné vlny s asymetrickým lookem

Pro rovnou i lehce vlnitou hřívu

Získejte větší objem a smyslný look! Sčesání na jednu stranu vzdává hold supermodelkám 90. let – a vy v něm zazáříte, jako byste se procházela po červeném koberci! Vytvořte si svůj vlastní styl a pohrajte si s doplňky, jako jsou zdobené klipy, které drží vlasy v místě těsně nad uchem.

Jak na to - krok za krokem

1. Začněte čerstvě umytými vlasy, které lehce vysušíte ručníkem a opatrně pročešete. Opět myslete na to, že když jsou vlasy mokré, bývají slabší a náchylnější k poškození!

2. Jakmile uvolníte zacuchaná místa, nastříkejte ke kořínkům sprej na zvýšení objemu (např. Kaaral Style Perfetto HYPER) a vlasy rozdělte.

3. Připravte si styler Dyson AirwrapTM s kulatým kartáčem pro zvýšení objemu a začněte úpravu od spodní části vlasů. Přístroj byl navržen tak, aby tvaroval vlasy, zatímco zároveň schnou.

4. Chcete-li přidat další objem, nadzvedněte každou část od kořínků, jakmile ji vysušíte. Vždy se přesvědčte, zda je pramen zcela suchý, než přejdete k další části. Pokud totiž ve vlasech zůstane vlhkost, způsobí to, že účes zplihne a objem se vytratí.

5. Chcete-li upravit konečky, natočte pramen směrem ven díky kartáčovému nástavci, který pohybem zápěstí otočíte.

6. Jakmile budou vlasy vysušené, stočte pramen a upevněte jej pomocí spony. To umožní vlasům zcela vychladnout a zatuhnout do vlnitého tvaru s maximálním objemem. Tento postup opakujte u všech pramenů, dokud nejsou všechny vlasy suché a sepnuté do ruliček.

7. Nechte vlasy vychladnout po dobu asi pěti minut – můžete se mezi tím například začít líčit. Než vyrazíte na párty, uvolněte každý pramen a odstraňte spony. Hřívu jemně pročešte štětinovým kartáčem a sčešte na bok.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Když vás trápí ucpané póry a černé tečky
I kosmetika musí mít datum spotřeby
Hlavně nevyschnout. Víme, jak na to!

8. Nakonec zafixujte oblíbeným stylingovým produktem (např. Kaaral Style Perfetto Fixer), abyste účes zpevnili a prodloužili jeho životnost.

Vlny jako ze sedmdesátek

Pro hladké, vlnité i kudrnaté vlasy

Retro se vrací! Dopřejte si nadýchaný módní účes à la 70. léta a nechte svou tvář orámovat měkkými a objemnými kadeřemi, které se přirozeně houpou vždy, když pohnete hlavou. Tento look je krásný a zabodujete s ním, ať už máte vlasy po ramena nebo do pasu.

Jak na to - krok za krokem

1. Po umytí naneste středně tužící pěnu (např. Kaaral Style Perfetto Volook). Pomocí styleru Dyson AirwrapTM odstraňte většinu vlhkosti – asi na 80 %. To znamená, že vlasy vypadají jako suché, ale na dotek cítíte chlad. Rozdělte vlasy a připravte se na styling...

2. Připojte na AirwrapTM nástavec o průměru 20 nebo 30 mm a dávejte pozor na to, abyste pro každou stranu obličeje používali správný nástavec. Při stylingu by šipky měly směřovat od obličeje. Nastavte přístroj na nejvyšší teplotu a rychlost.

3. Umístěte styler na spodní část vlasů a nechte pramen, aby se kolem nástavce ovinul. Dyson AirwrapTM používá technologii Coanda, což je efekt, který nastává, když vzduch proudí vysokou rychlostí po povrchu. Vzniknou rozdíly v tlaku a vlasy díky tomu samy přilnou k povrchu.

4. Držte styler na místě po dobu přibližně 30 sekund nebo do úplného uschnutí vlasů. Pro maximální zachování tvaru ještě nechte 5–10 sekund působit studený vzduch.

5. Všechny kadeře by se měly natáčet směrem od obličeje. Chcete-li dosáhnout tohoto účesu po celé hlavě, nezapomeňte, že na opačné straně tváře musíte tvarovat obráceně, takže je zapotřebí vyměnit nástavec!

6. Jakmile jsou všechny části vlasů natočeny, dejte hlavu vzhůru nohama a protřepejte kadeře. Jemně je pročísněte prsty – tím dodáte účesu styl a kadeře získají rafinovaný vzhled.

7. Nakonec hlavu nakloňte zpět a vlasy upravte kolem obličeje do požadovaného tvaru. Zafixujte lehkým lakem na vlasy.

otz, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Trendy účesy, s nimiž zabodujete a zvládnete je sama!

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci