Máte květiny v kanceláři? Snižují napětí i únavu

6.11.2018 00:00   |   Bydlení
První rande a pracovní schůzka toho mají mnoho společného. V obou případech nám jde především o to, abychom zanechali co nejlepší první dojem. A v tom hrají velkou roli květiny.

květiny v kanceláři

Lobby a recepce jsou zásadním místem, kde se utváří první dojem nejen klientů, ale také nových zaměstnanců.  Proto je vhodné, aby  prostory působily upraveně a přívětivě.

Na recepci umístěte pěknou kytici, která ve vašem protějšku vyvolá dojem, že jste pozorní i vůči těm nejmenším detailům. Dobrý obraz umocníte výběrem květiny v podnikových barvách.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Oáza květin? Víme, jak ji vykouzlit
Zahrádka bude krásná i bez slunce
Jaký nábytek do koupelny? Dřevěný

„Lidé si stále více uvědomují důležitost příjemného prostředí, ve kterém tráví většinu svého dne. Klienti u nás proto velmi často poptávají květiny, které jsou vhodné do kanceláří, na recepce, nebo do konferenčních místností,“ říká Jitka Mandysová z květinové doručovací služby Fleurop.

Snížují napětí, deprese i únavu

Společnost Human Report, která zkoumala 7600 pracovišť v 16 zemích světa, odhalila, že téměř dvě třetiny (58 %) pracovníků nemají na svém pracovišti žádnou květinu.

Přitom jiný průzkum poukázal na blahodárný vliv rostlin v pracovním prostředí – jejich přítomnost snižuje až o 37 % napětí a úzkosti, o více než polovinu depresivní stavy a téměř o 40 % únavu.

Psychologové navíc tvrdí, že přítomnost zelené barvy má relaxační a uklidňující účinky.

Nejvíce září slunečnice

Pokud chcete do kanceláře přinést pozitivní energii, vsaďte na jasné žluté nebo žlutooranžové tóny. Slunečnice je květinou, která vaší kanceláří rozzáří nejvíce.

„Slunečnice vypadají krásně jak v neformálním kancelářském prostředí, tak i třeba v umělecky laděném podkroví s vysokými stropy,“ vysvětluje Jitka Mandysová.

Velký úspěch sklízí i gerbery, které nejsou oblíbené jen pro svou širokou barevnou škálu, ale i díky schopnosti filtrace nebezpečných toxinů.

Zdraví prospěšné jsou i růže, které mají protizánětlivé účinky a léčí nachlazení a kašel; na dobře fungující nervový systém a správnou cirkulaci krve v těle působí chryzantémy.

Rozmarýn zlepší paměť

Důležitá setkání se konají obvykle v konferenčních místnostech, které ale většinou působí fádně a nezajímavě. Oživte je pomocí květinové výzdoby!

Zvolit můžete buď jednu dominantní kytici umístěnou uprostřed stolu, zajímavé ikebany a nebo několik malých sklenic s plovoucími květinami.

Do nich umístěte květy echinacey nebo heřmánku, které podporují imunitní systém. Superschopnosti má i rozmarýn, který zlepšuje paměť.

ozt, ŽenyproZeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Máte květiny v kanceláři? Snižují napětí i únavu

kávovar do kanceláře

27.7.2020   |   13:17   |   od: Rihova
Dobrý článek! Mně teda rozhodně v kanceláři snižuje napětí káva :D

https://www.lazenskakava.cz/automaticke-kavovary-do-domacnosti-a-kancelari-nivona/
Zobrazen poslední příspěvek, celkový počet 1 příspěvek.
poslední příspěvek: 27. 7. 2020 13:17
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci