Dětské koutky v nákupních centrech – ano či nikoliv?

31.10.2018 00:00   |   Sex a vztahy
Dětské koutky v nákupních centrech představují úlevu pro mnohé rodiče, kteří se tak mohou věnovat v klidu nákupu. Některé děti se do nich těší, Jiné se tomu vehementně brání.

děti, koutek

Proč se některé děti do koutku těší a jiné se cítí odložené?

To není moje maminka!

Markéta potřebovala nakoupit a tak jako obvykle dovedla pětiletého syna Pavla do dětského koutku obchodního centra a vyrazila do obchodu. Náhodně potkala kamarádku, kterou delší čas neviděla a tak spolu zašly ještě na kávu. Čas rychle běžel, ale Markéta se utěšovala tím , že je o syna dobře postaráno.

Přesto se ale po další hodině s kamarádkou rozloučila a vydala se pro syna do dětského koutku. Mezitím se vyměnila paní, co se o děti stará, a tak když Markéta dorazila a volala na svého syna, ten se k ní otočil zády a tvrdil, že to není jeho maminka.

Až policie udělala jasno

Marně ho přesvědčovala, aby přestal takové věci říkat. A marně přesvědčovala paní , co děti hlídá jak se věci mají. Ukazovala doklady, ale z nich není bez fotografie zřejmé, že jde opravdu o syna...

Nakonec případ rozmotávala policie, ale i policistům Pavlík vehementně tvrdil, že ta paní není jeho maminka. Až na policejním oddělení se ukázala pravda a rozzlobená Markéta se vydala s několikahodinovým zpožděním domů.

Situace byla tak paradoxní, že se rozhodla kromě rodičovského vyčinění synovi navštívit také dětského psychologa. Chtěla porozumět tomu, co se to v nákupním centrum vlastně stalo.

Postavil si hlavu

Dětské koutky bývají součástí téměř všech nákupních center a opravdu rodičům pomáhají. Jsou dobře vybavené a také personál je náležitě vyškolen. Z tohoto úhlu pohledu je vše úplně v pořádku.

Může vás zajímat

Inspirace při výběru partnera? Pohádky!
Kdo nežárlí, nemiluje? Jen mýtus!
Jdu na pivo. Nevím, kdy přijdu

Jenomže některé dítě si postaví hlavu a do dětského koutku prostě nechce. Ne, že by se mu tam nelíbilo, ale nechce tu být bez rodičů. Je ale dobré postupně dítě zvykat na odloučení, pak nezlobí a nevymýšlí „pomstu“. Jako třeba Pavlík, který se zlobil, že ho tam matka nechala tak douho, až vymyslel krutou akci cizí paní.

Čas bez rodičů prodlužujte postupně

„Začíná-li tříleté dítě chodit například do jeslí, bývá zvykem, že se postupně čas strávený mimo domov prodlužuje,“ připomíná dětská psycholožka PhDr. Magda Řezníčková. „Nejdříve tam bývá třeba hodinu, jak si zvyká na oddělení od matky a začíná přijímat paní učitelku a kamarády, tak se doba prodlužuje.“

Toto si rodiče někdy neuvědomují a pobyt v dětského koutku, který na dítě může působit obdobně, klidně protáhnou na mnohem delší čas. „Děti pak na několikahodinové „odložení“ reagují v podstatě negativně. Od úzkosti, neklidu až k agresivitě, která skrytou formou může vést až k situaci, kterou zažila paní Markéta,“ konstatuje Řezníčková.

„Negativně také mohou reagovat děti, které jsou sice na odloučení zvyklé z jeslí či ze školky, ale svoje odložení v dětském koutku berou jako něco časově navíc, kdy měly být už s rodiči,“ vysvětluje dál psycholožka.

Otravuješ, půjdeš do koutku!

Není dnes vůbec nutné, aby dítě absolvovalo velké nákupy s rodiči, pokud si na odložení zvykne a je mu jasné, za jak dlouho se rodiče vrátí. Navíc když mu třeba něco přinesou jako odměnu za to, že nějaký čas nebude s nimi.

Pokud takový vztah vzájemně funguje, tak se do dětského koutku dítě těší. Vždyť jde vlastně o čas strávený hrou.

Nejhorší variantou pak je, když rozzlobený rodič rázně poučí svého potomka, že na nákupech nesmí zlobit. Jinak za trest místo do kouta půjde do koutku pro děti.

owl

Přečtěte si také


Diskuse: Dětské koutky v nákupních centrech – ano či nikoliv?

spell caster

6.3.2019   |   11:59   |   od: dercy
Dobrý den, jmenuji se Darci Lyne, jsem z nového dresu USA. Četl jsem komentár Los Angeles založený novinář odhaluje, jak trvale vyléčil slabá erekce a rychlá ejakulace 2 měsíce poté, co jeho žena opustila a on také řekl, že doktor NOSA dělá svou bývalou manželku zpět po 2 letech odloučení. Kontaktoval jsem stejného doktora NOSA kvůli mým výzvám v životě, mám tyto mohutné úmysly, že to pro mě bude fungovat, věřil jsem, že svědectví jsou skutečnými důkazy. Uvědomil jsem si, že by to bylo dobré sdílet tady, protože vím, že to bude inspirovat i ostatní.
Měl jsem to štěstí, když jsem narazil na BLACK MAGIC SPELLS
 Osobní kontakt společnosti Caster
 -Email - blackmagicsolutions95@gmail.com
Nejsem si jistý, že bych to mohl udělat bez něj. Byl bych se vzdát a uvěřil tomu, protože můj manžel viděl někoho jiného a řekl, že jsme skončili. Poté, co Dr.NOSA obědl Magic Love-kouzlo, můj manžel mě zavolá na mobil a vrátí se domů. Děkuji moc za to, že jsem po 3 letech odloučení přivedl svého manžela domů. Jsme navždy zadluženi. dnes svědím s radostí a štěstím světu ... také můžete s ním Co se stane s ním 2349083639501
* Láska kouzla Win-Back Ex milovník
* Úspěch a propagační kouzlo
* štěstí - BUSINESS STAR
* oddělení - OCHRANNÉ HÁČEK
* rozlišení kletby
  Řešení problémů s rozvodem?
  řešení nemoci a nemoci těla
  politické ambice?
duchovní čištění
* plodnost magie - ovoce žen
Zobrazen poslední příspěvek, celkový počet 1 příspěvek.
poslední příspěvek: 6. 3. 2019 11:59
ČÍST VŠE / REAGOVAT

LÁZNĚ MŠENÉ ZVOU
DO DĚTSKÉHO POKOJÍČKU

Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci