Co je dobré vědět před trvalou epilací

6.3.2018 00:00   |   Zdraví a krása
Právě nastává ideální doba na trvalé odstranění nechtěných chloupků laserovou metodou, díky které lze problém vyřešit jednou provždy.

laserová epilace

Odborníci doporučují pro takzvanou trvalou epilaci předjarní období. A před zákrokem je dobré vědět několik praktických informace. Zde jsou:

Časné jaro či zima jsou ideální dobou, kdy bychom měli začít s případnou laserovou epilací, protože na místa ošetřená laserem by nemělo příliš dopadat silné sluneční záření. Mohlo by tak dojít k hyperpigmentaci kůže při dalším ošetření, kdy je pigment přítomen v pokožce ve zvýšeném množství.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Krásné nohy vždy a všude
Pomerančová kůže straší čím dál mladší
Získejte nohy jako bohyně

A v letním období se nikdo z nás, pokud se nechce halit do oblečení, sluníčka dost dobře nevyvaruje.

„Minimálně deset dní před zákrokem bychom ochlupení neměli depilovat ani epilovat, což pochopitelně v letních měsících může být nepříjemný problém,“ upozorňuje MUDr. Lukáš Frajer z Perfect Clinic a dodává:

„Uvažujete-li o laserové epilaci, tak je rovněž důležité pět až sedm týdnů před laserem nepoužívat epilační přípravky, které odstraní chloupky i s kořínkem (vosk, epilátor, pinzeta). Je nutné se holit pouze žiletkou. Chloupky budou silnější a lépe reagovat na laser.“

Laserový paprsek zničí cibulku chloupku jednou provždy, takže chloupek již nevyroste. Paprsek umí odhalit pigment v chloupku, s jehož pomocí se dostane do cibulky. Proto je účinný jen tam, kde je přítomen pigment, tedy u tmavších chloupků.

K dosažení trvalého efektu je nezbytné opakovat ošetření tři až šestkrát v rozmezí šesti týdnů.

„K účinnému zničení vlasové cibulky je potřeba zásah v její růstové fázi, která probíhá u každého chloupku těla v jiné době. Laserové odstranění chloupků lze provádět na všech místech těla včetně intimních partií,“ vysvětluje MUDr. Lukáš Frajer.

Laserové epilační zákroky nejsou vhodné pro těhotné či kojící ženy a rovněž tak pokud zrovna trpíte zánětlivým onemocněním kůže.

Při laserovém zákroku je sice riziko vedlejších účinků minimální, může se však ojediněle vytvořit přechodné zarudnutí či otok. Důležité je tedy nevystavovat pokožku sluníčku a samozřejmě nechodit do solária.

Speciálně v případech, kdy byl zákrok prováděn na obličeji, se doporučuje minimálně dva týdny ošetřovat pokožku krémy s vysokým UV faktorem bez ohledu na to, zda je chladnější počasí či zrovna pod mrakem. Určitou dobu po zákroku není vhodné používat peeling či abrazivní přípravky.

otz, ŽenyproŽeny. cz

Přečtěte si také

Diskuse: Co je dobré vědět před trvalou epilací

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci