Co je dobré vědět před trvalou epilací

6.3.2018 00:00   |   Zdraví a krása
Právě nastává ideální doba na trvalé odstranění nechtěného ochlupení laserovou metodou, díky které se můžeme zbavit chloupků jednou provždy.

laserová epilace

Odborníci doporučují tzv. trvalou epilaci dobu před jarem. A před zákrokem je dobré vědět několik praktických informace. Zde jsou:

Měsíc před zákrokem se holte pouze žiletkou

Časné jaro či zima jsou ideální dobou, kdy bychom měli začít s případnou laserovou epilací, protože na místa ošetřená laserem by nemělo příliš dopadat silné sluneční záření. Mohlo by dojít k hyperpigmentaci kůže při dalším ošetření, kdy je pigment přítomen v pokožce ve zvýšeném množství.

MOŽNÁ VÁS ZAUJME

Krásné nohy vždy a všude
Pomerančová kůže straší čím dál mladší
Získejte do léta nohy jako bohyně

A v letním období se nikdo z nás, pokud se nechce halit do oblečení, sluníčka dost dobře nevyvaruje.

„Minimálně deset dní před zákrokem bychom ochlupení neměli depilovat ani epilovat. A to v letních měsících může být nepříjemný problém,“ upozorňuje MUDr. Lukáš Frajer z Perfect Clinic.

„Uvažujete-li o laserové epilaci, tak je také důležité pět až sedm týdnů před laserem nepoužívat epilační přípravky, které odstraní chloupky i s kořínkem (vosk, epilátor, pinzeta). Je nutné se tak holit pouze žiletkou. Chloupky budou silnější a lepe reagovat na laser,“ říká plastický chirurg.

Opakovat 3 až 6krát

Laserový paprsek zničí cibulku chloupku jednou provždy, takže chloupek již nevyroste. Paprsek umí odhalit pigment v chloupku, s jehož pomocí se dostane do cibulky. Proto je účinný jen tam, kde je přítomen pigment tzn. u tmavších chloupků.

K dosažení trvalého efektu je ale nezbytné opakovat ošetření 3 až 6krát v rozmezí šesti týdnů.

„K účinnému zničení vlasové cibulky je potřeba zásah v její růstové fázi, která probíhá u každého chloupku těla v jiné době. Laserové odstranění chloupků lze provádět na všech místech těla včetně intimních partií,“ dodává MUDr. Frajer.

Na co si dát pozor?

Laserové epilační zákroky nejsou vhodné pro těhotné či kojící ženy. Nepodstupujte je ani pokud zrovna trpíte zánětlivým onemocněním kůže.

Při laserovém zákroku je sice riziko vedlejších účinků minimální, může se ale ojediněle vytvořit přechodné zarudnutí či otok. Důležité je tedy nevystavovat pokožku sluníčku a samozřejmě nechodit do solária.

Pokud máte ošetření na obličeji, tak se minimálně dva týdny mažte krémy s vysokými UV faktory, i když je zrovna pod mrakem či je chladnější počasí. Nějakou dobu po zákroku určitě také nepoužívejte peeling či abrazivní kosmetiku.

otz, ŽenyproŽeny. cz

Přečtěte si také


Diskuse: Co je dobré vědět před trvalou epilací

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci