Jak se zbavit nepříjemných kruhů pod očima

17.1.2018 00:00   |   Zdraví a krása
Kruhy pod očima! Kdo by po nich toužil? Akorát budí dojem únavy po včerejší party a kromě toho přidávají roky. Jejich příčinou je nedostatek spánku, stres, dehydratace, ale mohou být rovněž genetickou záležitostí.

kruhy pod očima

Existují různé způsoby, jak kruhy pod očima odstranit či alespoň výrazně potlačit.

„Kruhy pod očima a také váčky mohou vznikat i jako důsledek nadměrné pigmentace kůže, kterou způsobuje mikroskopické propouštění drobných kožních cévek a oxidace červeného krevního barviva v oblasti očí,“ říká MUDr. Petra Moravcová z Perfect Clinic Dermatology.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Hlavně v zimě nevyschnout. Víme, jak na to
Když vás trápí ucpané póry a černé tečky
Pivo prospívá i ženám. Nejen na kosti

Pro ty, které kruhy pod očima trápí permanentně, je podstatné dodržovat především správný pitný režim.

Důležité je rovněž ráno a večer používat chladivé gely pod oči, z nichž nejvhodnější jsou ty, které mají roll-on, jímž lze pokožku jemně promasírovat.

V očním okolí je pleť až třikrát tenčí než v ostatních částech obličeje, krémy či korektory nanášejte jemným poklepáváním na pokožku.

K zakrytí kruhů použijte kvalitní korektor, pod který vždy aplikujte kvalitní hydratační krém. Zabráníte tak tomu, že se korektor vpije do očních vrásek.

Pod oči vždy aplikujte o tón světlejší odstín, než máte make-up. Dosáhnete tak krásného prozáření očního okolí.

Dobré je také používat přípravky obsahující kyselinu hyaluronovou, která na sebe váže vodu. Zabráníte tak vysoušení pokožky. Vhodné jsou také přípravky s obsahem peptidů a vitamínů C a K.

„Zlepšení stavu v okolí očí můžete docílit i pomocí mezoterapie, při které se tenkou jehličkou aplikuje regenerační roztok přímo do kůže, přibližně do hloubky tří milimetrů. S ohledem na to, že jehlička je velmi tenká, je zákrok nebolestivý,“ vysvětluje MUDr. Petra Moravcová.

Trápí-li vás propadlé oční okolí, tak zde je možné do očního okolí aplikovat injekční výplně na bázi kyseliny hyaluronové. Jedná se o látku tělu vlastní a efekt výplně přetrvá řadu měsíců.

Aplikace je nebolestivá, využívá se drobná jehlička, v případě potřeby lze aplikovat znecitlivující.

Výplně se také dobře hodí, pokud vám pod očima prosvítají žilky či cévky.

zot, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

Diskuse: Jak se zbavit nepříjemných kruhů pod očima

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci