Intimní hygiena stále jako by byla poněkud tabu

8.9.2017 00:00   |   Zdraví a krása
Hledáte-li informace, jak pečovat o vlasy, nehty či pokožku, s velkou pravděpodobností najdete vcelku rychle mnoho tipů. Pokud se však jedná o intimní hygienu, bude hledání poněkud složitější.

intimní hygiena

Přitom jsou to právě naše intimní partie, které bychom neměly odbývat pouhým mýdlem. Ale naopak bychom jim měly věnovat náležitou péči, odpovídající nárokům, které přináší moderní doba a inovativní materiály.

Velmi důležité pro zdraví intimních partií je totiž i výběr kvalitního spodního prádla. Velký důraz při jeho výběru věnujte zejména materiálům – měly by být prodyšné a nedráždit pokožku. Z tohoto hlediska je vhodná bavlna nebo prádlo z bambusového vlákna.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Nejčastější prohřešky proti domácí hygieně
Mladé ženy trpí záněty močových cest
Čím vším proti vším?

Problémem neprodyšných vláken je vznikající vlhkost, která vytváří živnou půdu pro nežádoucí bakterie.

„Ženy, které se věnují sportu, by si měly spodní prádlo převlékat hned po skončení tělesné aktivity, aby se minimalizovala doba, po kterou jsou intimní partie vystaveny vlhkému a zapařenému prostředí,“ upozorňuje gynekolog MUDr. Roman Peschout.

V oblasti intimních partií žen převládá kyselé pH, jehož přirozenou obranyschopnost mohou snadno narušit zásadité sprchové gely. Proto by v koupelně neměl chybět intimní mycí gel, který poskytne dokonalou péči a ochranu před podrážděním a potencionálním zápachem nejcitlivějších částí těla.

Vyzkoušet lze například intimní mycí gel Femfresh Everyday Care, jež je také prevencí před gynekologickými problémy. Každodenní kvalitní péčí tak můžeme předejít zdravotním obtížím, se kterými bychom musely navštívit gynekologickou ordinaci.

Ani na cestách není nutné vzdávat se hygienického komfortu. Stačí si do příručního zavazadla přibalit stejnojmenné intimní ubrousky, které dopřejí dostatečný pocit čistoty i při cestování.

Jako ve všech oblastech života i v intimní hygieně platí zásada Všeho s mírou. Přehnaná péče může způsobit více škody než užitku.

Nedílnou součástí ženských partií jsou rovněž bakterie, které tvoří přirozenou obranu vůči vnějším vlivům. Potřebujete-li se sprchovat několikrát denně, doporučuje se proto intimní partie nejlépe opláchnout pouze vodou a jednou denně sáhnout po intimním mycím gelu. Přičemž je vhodné zaměřit se především na vnější okolí intimního ústrojí, to vnitřní se dokáže z velké části chránit samo.

Ač nemusí být na první pohled souvislost patrná, jídelníček hraje důležitou roli také v intimní hygieně. Na prostředí ženských pohlavních orgánů má nepříznivý vliv například nadměrná konzumace bílého cukru a bílé mouky, jež narušuje přirozenou mikroflóru těchto partií.

Naopak blahodárné účinky přináší konzumace potravin bohatých na příznivé bakterie. Do této skupiny patří například bílé jogurty, kefíry nebo zelenina.

„V oblasti stravy existují potravinové doplňky – probiotika, která obsahují kultury laktobacilů. Ovlivňují nejen činnost střev, ale také příznivě působí na poševní prostředí,“ dodává gynekolog MUDr. Roman Peschout.

Přidáte-li dostatek vody, buďte si jisté, že brzy zaznamenáte pozitivní změny ve fungování vašeho organismu, a to včetně choulostivých partií.

tzo, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

Diskuse: Intimní hygiena stále jako by byla poněkud tabu

hygiena

2.3.2020   |   12:56   |   od: Karin
Nevím, proč by měla být tabu, když je to zcela běžná věc, a i můj gynekolog (http://www.ginnova.cz/) si taky myslím, že by se o tom mělo mluvit. :)
Zobrazen poslední příspěvek, celkový počet 1 příspěvek.
poslední příspěvek: 2. 3. 2020 12:56
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci