Kam uložit boty? Do skříně, nebo snad pod postel?

4.10.2016 00:00   |   Bydlení
Skladování bot může být nesnadný úkol, zvláště pokud to je v malém bytě a nemáme příliš mnoho místa. Ve skříni? Ve sklepě? Pod postelí?

uklid bot

Jak ochránit obuv mimo sezonu, abyste si v té další mohli užívat nepoškozených lodiček, polobotek nebo kozaček? Máme pro vás několik tipů a rad.

Boty ve skříni

Nejlepší způsob, jak skladovat boty, je v originálních krabicích, ve kterých jste je koupili. Díky tomu, že je na nich obvykle štítek s obrázkem, stačí je uložit správnou stranou ven, abyste vždy viděli, po jakém páru saháme.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Jak udržet pořádek v koupelně
Dáme si do bytu, dáme si…
Jaký nábytek do koupelny? Dřevěný!

Pokud některá z krabic nemá na sobě fotografii, nebo kresbu, pak stojí za to věnovat tomu nějaký čas a přesně je popsat nebo dokonce udělat a přilepit vytištěné fotografie. V budoucnu bude konkrétní pár velmi snadno k nalezení.

Do menší skříně se nevejde příliš mnoho krabic, takže skladování v nich vyhradíme jen pro páry, které jsou nejnáchylnější k poškrábání nebo jinému poškození.

Naštěstí výrobci, aby nám usnadnili skladování, přesně upravují velikost krabice dle prostoru, který zabírají boty v ní. Díky tomu si nenosíme domů velké balení vyplněné ze dvou třetin papírem, v němž hledáme boty…

Lakovky potřebují prostor

„Drahým lakovaným lodičkám bychom měli vyčlenit více prostoru, ale třeba balerínky, sandály nebo nazouváky můžete skladovat po dvou třech párech v jedné, trošku větší krabici,“ radí Veronika Sajdoková z CCC.

„Lepicí páskou do krabice také přilepte náhradní podpatky, aby byly po ruce, když přijde čas na jejich náhradu,“ připomíná Veronika.

Praktický tip:

Nechejte uvnitř sáček s granulemi pohlcujícími vlhkost.

Kam s letní obuví?

Přišel podzim a s ním přišla i výměna botníku. A kam s letní obuví, kterou teď po mnoho měsíců nebudeme potřebovat?

„Narozdíl od zimních bot zabírá ta letní velmi málo místa a nevyžaduje žádnou speciální přípravu. Boty na jehlách nebo lodičky se mohou hodit při slavnostních příležitostech, proto je dobré mít je uložené v krabicích ve skříni, vyplněné novinami,“ říká Veronika Sajdoková.

Některé do ruličky

Sandály, pantofle, espadrilky nebo balerínky jsou střihy, které můžeme na období podzim/zima uložit na méně přístupných místech. K jejich skladování se bude skvěle hodit velký koš nebo plastová nádoba s výškou podobnou k délce boty.

Proč? Stačí vynaložit trochu času a uvnitř koše připravit "přehrádky" z ruliček vystřižených a slepených ze čtvrtky. V takových svisle vložených tubách se nám úspěšně podaří umístit od několika až po několik desítek párů.

tzp, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

Diskuse: Kam uložit boty? Do skříně, nebo snad pod postel?

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci