Co si určitě připravte k očistě organismu

21.1.2015 00:00   |   Zdraví a krása
Kdo věří na očistu organismu a praktikuje ji, měl by se na ni pomalu připravit. Aby se tělo, po celoročním maratonu unavené, zbavilo škodlivin a nabralo ztracenou energii může mu pomoci přírodní síla bylinek. A kdo na očistu nevěří, měl by věřit alespoň na moc bylinek.

bylinky

Všechny následující bylinky si můžete sami nasbírat v přírodě. Pokud se vám nechce hledat po lukách, nebo si v rozpoznávání bylin nevěříte, můžete si je zakoupit také v lékárně. Seženete je jak v podobě přírodních potravinových doplňků, tak i ve formě bylinkových čajů.

Kopřiva

Kopřiva jako jedna z nejznámějších bylinek je oblíbená díky svým léčebným a detoxikačním účinkům. Kopřiva má širokou škálu možností využití, působí především na celkové posílení organismu.

Dokáže rozpouštět škodliviny v těle, čímž pomáhá při léčbě virových a bakteriálních onemocněních. Napomáhá vylučování přebytečných tekutin z těla a zklidňuje infekce močových cest. Další výbornou vlastností kopřivy je její pozitivní vliv na metabolismus.

„Kopřiva posiluje střevní činnost, celkově podporuje látkovou výměnu a trávení. Díky vysokému obsahu železa výrazně pomáhá při únavě, vyčerpanosti a velkém psychickém vypětí,“ poradila Hana Pelikánová ze společnosti Megafyt Pharma.

Pokud trpíte onemocněním kloubů, pak vám jejich projevy kopřiva výrazně zmírní. Už od pradávna jsou známé její účinky na revmatismus, ovšem dříve se místo podání ve formě čaje praktikovalo šlehání čerstvými kopřivami.

Může vás zajímat

Než přijdou antibiotika, zkuste bylinky
Lektvary proti nachlazení, kašli a rýmě
Proti kašli nám účinně pomáhá příroda

Jalovec

Jalovčinky neboli plody jalovce mají blahodárné účinky na naše zdraví a celkově pročišťují tělo. Hlavní využití jejich léčebné síly je při močových onemocněních a vodnatelnosti. Pomáhají odvádět přebytečné tekutiny a zároveň tělu pomáhají zbavovat se odpadních látek.

Vedle toho výrazně zlepšují zažívání, působí proti nadýmání, zlepšují trávení a povzbuzují chuť k jídlu. Jalovčinky jsou proto vhodné při detoxikaci organismu.

Při vnějším použití ve formě obkladu blahodárně působí na kloubní onemocnění jako je dna, revma či artróza. Též se doporučuje využití ve formě inhalace při kašli a nemocech dýchacích cest.

Pampeliška

Další bylinkou s příznivým účinkem na naše zdraví je pampeliška, ta je pro své léčebné účinky využívána už po několik tisíciletí. Pomáhá zbavovat tělo jedů a toxinů a povzbuzuje funkci trávicích orgánů a jater. Díky vysokému obsahu vitamínů a minerálních látek pomáhá při únavě.

Její listy a kořeny jsou významné nejen pro pročištění organismu, ale i při léčbě revmatizmu a jiných kloubních nemocí. Květ pampelišky slouží jak pro získání medu či sirupu, tak i jako prevence a lék proti nemocem dýchacích cest, chřipky či angíny.

„Příjemným bonusem při využívání léčebných účinků pampelišky je její pozitivní působení na kůži. Je účinná při potíži s akné, pleť čistí a zároveň omlazuje,“ dodala Hana Pelikánová.

Petržel

Petrželová nať se nepoužívá jen jako ochucovadlo do jídel, ale i jako léčivá bylinka. Obsahuje minerály, vitamíny a vlákninu, které mají vliv na vitalitu a zdraví člověka. Především pomáhá urychlit léčbu při žaludečních a jaterních problémech.

Petržel má celkově pozitivní vliv na zažívací systém a imunitu. Mimo to má močopudné účinky, čímž napomáhá vylučování přebytečných tekutin z těla.

Máta

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na mátu. Tato silně aromatická bylinka působí antibakteriálně, zklidňuje zažívací ústrojí a povzbuzuje vylučování trávicích šťáv.

Poskytuje tak potřebnou úlevu od žaludečních potíží a bolestivých křečí, které nastávají důsledkem poruch trávení.

top, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

Diskuse: Co si určitě připravte k očistě organismu

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci