Nezapomínáte na pedikúru? Praktické rady jsou zde

14.2.2014 00:00   |   Zdraví a krása
Sexy nehty a krásně upravená chodidla by měla být pro ženy samozřejmostí po celý rok – nejen v letním období, kdy nohy vystavujeme v otevřené obuvi.

pedikúra

Pravidelná pedikúra není totiž pouze estetická záležitost, ale je důležitá také ze zdravotního hlediska. Předchází zarůstání nehtů i vzniku kuřích ok. Pedikúru je dobré si dopřávat určitě jednou za pět týdnů. V létě pak jednou měsíčně.

Pro krásné nožky nemusíte chodit daleko, někdy stačí zajít pouze do koupelny. S našimi praktickými radami zvládnete domácí pedikúru na jedničku.

Začněte lázní

Nejprve nohám dopřejte lázeň s horkou vodou, která připraví pokožku na další ošetření. Koupel by měla trvat 10 až 15 minut. Zkuste si do vody kromě koupelové soli přidat také pár kapek citrónu, který pomáhá změkčovat kůži.

Poté nohy důkladně osušte i mezi prsty, abyste snížili riziko vzniku plísní. Následně můžete začít s obrušováním zrohovatělé kůže.

„Ideální na obrušování kůže pemza, případně skleněný pilník, který má tu výhodu, že je jemnější a dá se snadno omývat,“ říká Dagmar Korbová z portálu Krasa.cz.

Nejvíce pozornosti věnujte patám, které jsou namáhány chůzí a dochází zde k častému zrohovatění kůže. Během domácí pedikúry se raději vyvarujte používání "seřezávače", žiletky nebo břitvy. Nešetrným použitím těchto pomůcek si můžete spíše ublížit než pomoci.

Může vás zajímat

Co dělat, aby nás nezradily nohy?
Krásné nohy vždy a všude
Získejte do léta nohy jako bohyně

Po úpravě pemzou nebo pilníkem můžete nohy "dobrousit" ještě peelingem. Bohatě vám k tomu postačí i ten tělový.

Sexy nehty

U pedikúry nezapomínejme na nehty, které by měly být vždy pečlivě upravené. Pokud na nich máte starý lak, tak ho nejprve důkladně odlakujte. Ke stříhání je důležité použít kvalitní nůžky nebo speciální kleštičky určené přímo pro pedikúru.

„Nehty zásadně zastřiháváme rovně, aby bolestivě nezarůstaly,“ opakuje důležité pravidlo Dagmar Korbová. Proti zarůstání je také dobré kupovat si vždy správnou velikost obuvi.

„Pokud nás obuv tlačí, nemohou nehty správně růst a mají tendence zarůstat,“ vysvětluje Veronika Sajdoková z CCC. Malíček se nestříhá, stačí použít pouze pilník.

Poté, co nehty ostříháte, je lehce zapilujte, předejdete tak nepříjemnému třepení. Na závěr domácí pedikúry nezapomeňte na mastný krém, kterým dodáte pokožce finální péči.

Aby nohy zůstaly krásně měkké, zkuste si je před spaním namasírovat olivovým olejem a vzít si na noc ponožky. Ráno budete svědky zázraku. Pokud olivovou terapii použijete alespoň dvakrát týdně, zapomenete, co to znamená ztvrdlá pokožka na nohou.

tzp, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Nezapomínáte na pedikúru? Praktické rady jsou zde

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci