Michael Jackson ožívá na nových deskách

13.11.2010 00:00   |   Společnost
VIDEO – Více než rok po smrti Krále popu vychází očekávaný singl Michaela Jacksona s rapperem a producentem Akonem.

Michael Jackson

Minutu po půlnoci ze 14. na 15. listopadu newyorského času si můžete zakoupit nahrávku s názvem Hold My Hand. Je to úvodní skladba a vlastně předkrm alba, které vyjde o měsíc později s názvem Michael.

Deska bude obsahovat deset písní, na kterých se podíleli například rocker Lenny Kravitz nebo rapper 50 Cent. Půjde o první album s Jacksonovou hudbou od jeho poslední studiové nahrávky Invincible z roku 2001.

Video
Akon a Michael Jackson: Hold My Hand

Píseň Hold My Hand poprvé nahrál Jackson v roce 2007 o rok později byla v rozpracované fázi zveřejněna na internetu. Společnost Sony a správci Jacksonovy pozůstalosti mají podle Reuters k dispozici Jacksonovu ručně psanou poznámku, podle níž měla být píseň prvním singlem Jacksonova dalšího projektu.

MICHAEL JACKSON:

Jacksona zabil lék na nespavost
Sperma poletí do Evropy
Michaelova rukavice za šest miliónů!

Kolik jich ještě unikne?

"Svět nebyl připraven slyšet "Hold My Hand," když tehdy unikla,“ podotýká k tomu Akon, který pro nový singl nakonec ještě nahrávku dodělával. „Byli jsme z toho zničeni. Ale její čas teď nadešel. Ve své finální podobě je to neuvěřitelná, nádherná a hymnická skladba. Jsem tak hrdý, že jsem měl příležitost s Michaelem pracovat. Byl to jeden z mých největších idolů," dodává americký rapper.

Video
Michael Jackson: Breaking News (ukázka)

Na internet pronikla v těchto dnech i další nová píseň z připravovaného alba. Někteří hudební kritici a Jacksonovi příbuzní nicméně vyjádřili pochyby, že hlas v songu Breaking News je skutečně Jacksonův. Pravost však podle Sony potvrdila odborná studie.

rav

Přečtěte si také


Diskuse: Michael Jackson ožívá na nových deskách

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci