Jak ženám vrátit sexuální apetit? Ošidit je!

12.10.2010 00:00   |   Sex a vztahy
Poruchy erekce jsou známým problémem, který trápí miliony mužů. Ovšem přibývá i žen, které trpí podobnými obtížemi. Jak pomoci jim?

ženy ošidit

Sexuální problémy mužů a snaha řešit je jsou už dlouhá léta předmětem všemožného vědeckého zkoumání. Byly vynalezeny různé medikamenty a o tématu se trvale veřejně diskutuje.

Jenže poruchy erekce nejsou jen neradostnou doménou silnějšího pohlaví, píše internetový portál DerWesten.de. Američtí sexuologové přišli na to, že často mohou slečnám a paním s obdobným problémem pomoci "šidící" přípravky.

Problémy žen stále tabu

Lékaři rozlišují u žen neschopnost dosáhnout orgasmu, dále nedostačující vzrušení, bolesti při pohlavním styku a křečovité sevření vagíny (vaginismus). Přitom jsou ovšem ženské sexuální problémy bohužel stále víceméně tabu.

Kromě traumatizujících situací mohou být příčinami ženských obtíží v intimním životě i běžné každodenní nepříjemnosti, jakými jsou napětí, stres, únava, strach, nejistota, nemoci a také neřešené problémy ve vztahu s partnerem.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Inspirace při výběru partnera? Pohádky!
Kdo nežárlí, nemiluje? Jen mýtus!
Jdu na pivo. Nevím, kdy přijdu

Nové výzkumy amerických sexuologů v čele s Dr. Andreou Bradford z Texaského lékařského centra v Houstonu ukazují, že vhodným pomocníkem příslušnic něžného pohlaví může být placebo, tedy náhražka léku (jedná se o neúčinnou látku, upravenou do tvaru konkrétního léku – má stejný vzhled i chuť).

U každé třetí ženy, která placebo užívala, totiž problémy intimního rázu po nějaké době ustoupily.

Šidící tablety zabraly

Vědci aplikovali ženám, které trápilo nedostatečné libido, buď "šidící" přípravek-placebo, anebo skutečný lék. Díky placebu se u třetiny pacientek během následujícího čtvrtroku dostavilo znatelné zlepšení. Podle vyjádření psychologů ženy začaly pociťovat vzrušení a zvýšil se počet jejich intimních styků s muži.

Kromě toho znalci z oboru psychologie zdůraznili, že účastnice výzkumu se snáze svěřovaly se svými potížemi a díky tomu sexuologové mohli detailněji sledovat jejich intimní život.

"Již sama účast ve výzkumu patrně ženy vedla k tomu, že začaly o svých problémech hovořit a měly snahu je řešit," vysvětlila Dr. Andrea Bradford. "Vždyť přiměřené působení sexuologa na intimní život ženy, trpící poruchami libida, může mít velmi pozitivní vliv," dodala.

hor, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

Diskuse: Jak ženám vrátit sexuální apetit? Ošidit je!

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci