Jste praktici, nebo vášniví? Vypočítejte si!

27.6.2010 00:00   |   Ezoterika - NUMEROLOGIE
V další exkurzi do tajů numerologie se zaměříme na jev, kdy čísla z data narození, zapsaná v numerologické mřížce, spolu sousedí buď vodorovně nebo svisle či diagonálně. Takovému uskupení číslic se říká rovina nebo také linie.

numerologie

Jsou-li v numerologické mřížce číslicemi obsazena tři sousedící políčka, pak vibrace jednotlivých čísel se propojují a vzájemně zesilují. Vzniká jakýsi akord čísel, který nás vylaďuje k lepším výkonům (o zapisování číslic do numerologické mřížky si můžete přečíst tady a potom také zde).

Z minulého pokračování Školy numerologie již víme, že význam mají rovněž prázdná políčka v mřížce – jedná se o ta políčka, v nichž není zapsané žádné číslo. Takže je zřejmé, že jsou linie utvořené ze zaplněných políček mřížky a také linie z číslicemi nezaplněných políček. Tedy, jsou roviny plné a roviny prázdné.

Nejprve se budeme věnovat plným rovinám. A začneme třemi rovinami uspořádanými vodorovně, tedy rovinami lineárními: když si každou z nich představíme v numerologické mřížce, můžeme je chápat jako jednotlivá patra energií uspořádaná nad sebou.

Rovina dovednosti 1-4-7

Nejnižší pomyslné patro tvoří vodorovná linie 1-4-7 zvaná rovina dovednosti. Dovedností se myslí jak obratnost manuální, tak i myšlenková. Tato rovina vypovídá o naší fyzické energii. Symbolizuje tělesnou úroveň a zdatnost jedince.

Lidé s touto rovinou bývají praktičtí, mají bytostnou potřebu zaměstnávat své ruce nebo vybíjet energii sportem (to způsobuje energie 4 a 7, což jsou čísla fyzická). Mívají organizační schopnosti, potřebují vidět za sebou výsledky své práce, mají smysl pro systém (to dodává energie čísla 4) a metodičnost.

     
     
1 4 7

Jak se uplatňuje tato energie v myšlenkové rovině můžeme uvidět na příkladu geniálního a velmi praktického vynálezce Thomase Alvy Edisona (*11.1.1847), který měl fyzické energie tolik, že mu stačilo spát jen čtyři hodiny denně.

Také Albert Einstein (*14.3.1879) oplýval mentální i fyzickou energií. Je o něm známo, že si svou manuální energii „vybíjel“ hrou na housle.

Karel Gott
Král české populární hudby Karel Gott

Fyzickou krásu a smyslnou přitažlivost této roviny dokládají nejlépe její nositelé. Patří mezi ně například Zlatá slavice Lucie Bílá (*7.4.1966), americká herečka a zpěvačka Jennifer Lopez (*24.7.1969), švédská princezna Victoria (*14.7.1977).

Muže tady skvěle zastoupí jeden z nejvýznamnějších českých zpěváků a král naší populární hudby Karel Gott (*14.7.1939).

CO PROZRADÍ DATUM NAROZENÍ?

Zjistěte si z data narození povahu člověka,
jeho schopnosti a dovednosti. Odhalíte, jak
je vášnivý a jestli je citlivý. Čísla napoví, zda
je praktický či naopak „věčně létá v oblacích“,
jestli je vytrvalý a trpělivý nebo nedočkavý.

SLEDUJTE NAŠI ŠKOLU NUMEROLOGIE

Rovina vášně 2-5-8

Prostřední patro tvoří vodorovně sousedící čísla 2-5-8, která spolu dohromady tvoří rovinu vášně. Čísla 2-5-8 vypovídají o emocích a citlivosti (vlivem energie čísla 2), o hloubce prožívání všech pocitů (spojeno s energií 5), o hledání rovnováhy v této citové sféře (spojeno s vibrací 8).

     
2 5 8
     

Vášní rozumějme lásku i nenávist, radost i žal, lakotu i štědrost, hněv i pomstu, touhu i žádost. V jednom zde nemusíme být vůbec na pochybách – lidé s touto rovinou nedělají nic napůl.

100 KŘESTNÍCH JMEN

Vybíráte jméno pro miminko?
Nebo se jen chcete dozvědět,
jestli vám vaše jméno pomáhá
či naopak něčím škodí?

ČTĚTE NÁŠ SERIÁL

Takoví lidé potřebují často „pořádnou“ motivaci, jinak totiž raději nic nezačnou. Chtějí vše, nebo nic. Umějí milovat i nenávidět stejnou měrou. Dokáží vložit veškeré své snažení do jediné činnosti a citově vysadit, takže paradoxně působí velmi chladně. Jejich fyzickou sílu oslabuje bolestivé a hluboké prožívání emocí.

Ukázkovým příkladem člověka s touto rovinou vášně je geniální malíř, sochař a grafik Pablo Picasso (*25.10.1881), člověk tvořící srdcem a emocemi. Vášnivé zaujetí světem indiánů dovedlo Karla Maye (*25.2.1842) k tvorbě dobrodružných a hodnověrných příběhů o čestném náčelníkovi Apačů, ač sám předtím nikdy Ameriku nenavštívil a své příběhy psal ve vězení.

Ronaldo
Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo

Rovinu vášně „má“ třeba americký herec a tanečník John Travolta (*28.2.1954), který se především proslavil vášnivým tancem ve filmu Horečka sobotní noci. Tato rovina umožňuje hrát doslova „srdcem“ portugalskému fotbalistovi Cristiano Ronaldovi (*5.2.1985).

Rovina empatie 3-6-9

Vrchní patro tvoří třetí a poslední vodorovná linie z čísel 3-6-9 nazývaná rovina empatie (vcítění). Její přítomnost vypovídá o myšlenkovém světě osoby (vliv energie 3), bystrém intelektu, který je možné nasměrovat k dalšímu vzdělávání (způsobuje to paměť ovlivňující 6 a hloubavá vibrace 9).

3 6 9
     
     

Lidé s rovinou empatie, jak název roviny sám dokládá, se dokáží vžít do pocitů druhých, umějí prožívat, mají přirozený soucit.

Někdy však tato rovina také znamená, že je jedinec citlivý a vnímavý pouze k sobě. A naopak k druhým se chová vypočítavě a sobecky.

Lidé s touto rovinou bývají také skvělými pedagogy, ale mohou se rovněž naučit prakticky všemu, čemu chtějí. Mnozí se dokonce potřebují stále něčemu učit, i když mají školní léta dávno za sebou.

Na druhou stranu – tito lidé ale občas nevědí, kam své schopnosti nejlépe nasměrovat a stále hledají.

Růžičková
Česká herečka Helena Růžičková

Těmi, kdo mohou skvěle využívat energii roviny empatie ve své profesi, jsou například herci. Rovinu empatie má třeba Ivana Chýlková (*27.9.1963), Ivan Trojan (*30.6.1964) nebo Mel Gibson (*3.1.1956) a Johnny Depp (*9.6.1963).

Krásná lidská empatie vyzařovala ze známé a oblíbené české herečky Heleny Růžičkové (*13.6.1936).

Další číselné linie, které nás čekají, jsou svislé roviny – těmi se budeme zabývat hned v příštím pokračování naší Školy numerologie.

Ale již teď si můžete ze své numerologické mřížky data narození vyčíst, jestli některou z popsaných tří vodorovných, tedy lineárních rovin – rovinu dovednosti nebo vášně či empatie – nemáte také. A pokud ano, zeptejte se sami sebe, zda dostatečně využíváte potenciál své osobnosti, který vaše lineární roviny naznačují!

Jana Tamchynová

Přečtěte si také

Diskuse: Jste praktici, nebo vášniví? Vypočítejte si!

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci