Neklidné Slunce. Věští konec světa?

19.6.2010 01:00   |   Ezoterika
Země bude brzy vystavena rozsáhlé katastrofě, tvrdí nemálo ezoteriků. Už napřesrok přijde konec, věští Mayové. Víme, že se to blíží, jen ještě není přesně zřejmé, jak moc to bude zlé, slyšíme z americké NASA…

slunce

O konci světa diskutují teoretici nejrůznějšího ražení a přizvukují jim i špičkoví fyzici, kteří sice nejsou tak kategoričtí, nicméně k varování se připojují. Všichni zároveň shodně ukazují na jediného viníka – Slunce. Krizové roky nejspíš budou 2012 a 2013.

Známý belgický amatérský astronom a spisovatel Patrick Geryl k tomu uvádí, že důvodem nadcházejícího neštěstí je neklid v magnetickém poli Slunce, který vyvolává gigantické erupce. Ty pak ovlivní polaritu Země a výsledkem bude převrácení magnetického pole Země s katastrofickými důsledky pro lidstvo.

slunceMŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Přepólování Země. Bude konec světa?
Najděte svou květinu a strom
Horoskop napoví, kolik zbývá lidstvu života

K posunu pólů má prý definitivně dojít v osudném roce 2012. Proč osudném? Protože tento rok označili již před dávnými časy Mayové jako ukončení cyklu svého velmi podrobného a na svou dobu neuvěřitelně přesného kalendáře.

Zahynou téměř všichni

Autoři publikace Proroctví Orionu – Patrick Geryl a Gino Ratinckx – říkají, že v roce 2012 se zemské magnetické pole během pár hodin zcela obrátí.

kniha„Dojde ke gigantickým zemětřesením a neuvěřitelně vysokým vlnám, které zničí veškerou civilizaci,“ tvrdí shodně oba autoři.

„Evropa a Severní Amerika se přesunou směrem na sever a budou pokryty sněhem a ledem. Při těchto apokalyptických událostech zahyne takřka veškerá populace. Naše vyspělá civilizace se změní v prach. Pokud ovšem neučiníme potřebná opatření.“

Náš svět jako Atlantida

Tuto děsivou vizi zveřejnili autoři knihy poté, co se jim údajně zcela podařilo rozluštit několik dávných astronomických kódů, které mají v naší civilizaci zásadní důležitost.

„V roce 2012 budou Venuše a Orion spolu s několika dalšími hvězdami zaujímat tutéž ´kódovou polohu´ jako tomu bylo v roce 9792 před naším letopočtem, kdy došlo k poslednímu kataklyzmatu,“ vysvětlují.

sluneční bouře

Na mysli pak mají bájnou Atlantidu s velmi vyspělou civilizací na vrcholu rozkvětu. Ta po obrovské katastrofě při potopě světa zmizela definitivně z povrchu planety.

Vědci se k varování přidávají

O něco méně čtivá a jen o málo strašidelnější jsou svědectví vědců z amerického Národní úřadu pro letectví a kosmonautiku. V roce 2013 hrozí, podle NASA, planetě Zemi silná sluneční aktivita, která vyvolá solární superbouři schopnou vyřadit nejen komunikační a navigační satelity, ale i rozvody elektrické energie, dopravní a bankovní systémy a také osobní elektroniku jako jsou počítače nebo mobilní telefony.

A co takové informační vakuum způsobí? To si zatím nikdo netroufne ani odhadnout…

keltský horoskopKELTSKÝ
HOROSKOP

Co to vlastně Slunce chystá? Vědci z NASA vysvětlují, že sluneční energie stoupá a klesá v cyklech dlouhých přibližně 22 let. Zároveň počet erupcí roste a klesá v cyklech jedenáctiletých. A právě za tři roky vyvrcholí oba cykly najednou. Jejich kombinace tak podle všeho povede k vyvolání solární superbouře doprovázené extrémní radiací.

Obavy z takové situace se již šíří zejména v Británii a v dalších vyspělých evropských zemích, které mají rozsáhlou a křehkou rozvodnou síť. Velké části světa mohou postihnout výpadky v dodávkách elektrické energie, a to dokonce i na dlouhé měsíce.

Bude to zlé – ale jak moc?

„Víme, že se to blíží, jen ještě není přesně zřejmé, jak moc to bude zlé," prohlašuje Richard Fisher, ředitel divize NASA pro výzkum Slunce.

NASA„Dopady tohoto solárního jevu naruší komunikační zařízení jako jsou satelity i navigace v autech, leteckou dopravu, bankovní systémy, počítače, elektroniku. Velké oblasti budou bez elektřiny, náprava škod bude složitá a vyžádá si delší dobu."

Zabezpečit veškerou infrastrukturu není před takovou superbouří možné, ale měl by být proto, podle Richarda Fishera, vypracován systém včasné výstrahy, jako před hrozící katastrofou, který by rozsah škod omezil. Znamenalo by to preventivní vypínání vybraných systémů a rozvodů.

Richard Fisher odhaduje, že solární superbouře by v případě nečinnosti způsobila ohromné hospodářské škody. Ty by například dvacetkrát převýšily škody, způsobené atlantickým hurikánem Katrina v americkém New Orleans v roce 2005.

jik

Přečtěte si také


Diskuse: Neklidné Slunce. Věští konec světa?

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci