Kontaktní čočky a líčení? Máme pro vás praktické rady

3.9.2013 00:00   |   Zdraví a krása
Kontaktní čočky si většinou pořizujeme, abychom se zbavili brýlí. Mnohdy totiž máme pocit, že nám nesluší, nevyhovují při sportu nebo se v nich prostě jen necítíme. U žen je pak dalším důvodem, proč se přiklání k čočkám, i líčení.

čočky a líčení

Nalíčit se totiž tak, aby i pod brýlemi byly oči zvýrazněné, je často problém. Čočky jsou proto z tohoto hlediska snazší. Nalíčené oči nejsou skryté pod brýlovými skly a líčení je tak daleko zřetelnější.

Zdraví a krása spolu

Pryč jsou doby, kdy byla zažita představa, že se nositelky čoček ze zdravotního hlediska nesmí líčit. Víte, jaký je správný postup líčení při nošení čoček? Seznamte se s jednoduchým a rychlým postupem a uvidíte, že zdraví a krásu lze skloubit!

Oči jsou naším nejcitlivějším orgánem a zároveň také smyslem, který nám poskytuje nejvíce informací. Až 90 procent informací a znalostí získáme díky zraku, na ostatní smysly tak společně připadá zhruba desetina vjemů.

Bez líčení jen těžko

Ne nadarmo je proto nutné si oči chránit, pečovat o ně a poskytovat jim náležitý komfort. A nebyly by to ženy ani svět módy, kdyby neobjevily, že i oči se dají „zdobit“. Dnes už si těžko žena vyšla na ulici bez použití make-upu, řasenky, očních linek nebo stínů.

Může vás zajímat

I dítě s oční vadou může mít plnohodnotné dětství
Žena má být krásná, ne krásně nalíčená
Nemůžete pořádně zaostřit? Možná astigmatismus

Co ale když je dáma zároveň i nositelkou kontaktních čoček? Jaký je správný postup aplikace čoček a líčení, a jak zabránit, aby se částečky dekorativní kosmetiky nedostaly do očí?

Zásady líčení pro nositelky kontaktních čoček

  • Líčení provádějte vždy až po aplikaci čoček. Čočku nejprve vyjměte z roztoku, ideální jsou bio-inspirované roztoky, které jsou k očím šetrné a respektují jejich přirozené vlastnosti.
  • Používejte šetrnější kosmetické prostředky určené pro uživatele kontaktních čoček či pro osoby s citlivějšíma očima. Většina kosmetických prostředků od řasenek až po oční linky se nyní dají sehnat i ve variantě „sensitive“ nebo-li pro citlivé oči.
  • Nenanášejte kosmetické prostředky na vnitřní okraj víček, protože by mohly znečistit povrch čoček.
  • V případě, že jste milovnice očních linek, nanášejte ji na vnější okraj víčka, nikdy ji nemalujte přímo „do oka“. Hrozí nejen znečištění povrchu čočky, ale i poranění o hrot tužky.
  • Nepoužívejte kosmetické prostředky a řasenky k prodloužení řas obsahující drobná vlákna. Ty totiž mohou snadno z řasy odpadnout a dostat se do oka, kde mohou znečistit čočku, ale způsobit i podráždění oka.
  • Během aplikace kosmetických prostředků ve spreji zavřete oči, aby se částice prostředků neusadily na čočkách.
  • Odličování provádějte vždy až po odstranění čoček z očí. Pouze tak zabráníte, aby se zbytky kosmetických prostředků dostaly na čočky. Kontaktní čočky pak opět uložte do pouzdra s bio-inspirovaným roztokem, který je přes noc i vydesinfikuje.

Pokrok v kosmetickém i oftalmologickém průmyslu celkově přispěl k většímu komfortu nositelek čoček. Bio-inspirované výrobky jsou jen dalším krokem k rovnováze s přírodou a mohou tak pomoci lidem udržovat nebo dokonce rozšiřovat jejich vlastní tělesné funkce.

ozt, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Kontaktní čočky a líčení? Máme pro vás praktické rady

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci