Jakými přešlapy muži trápí své partnerky?

16.4.2013 00:00   |   Sex a vztahy
Snad každou ženu trápí partnerova neschopnost přijmout své chyby a zapracovat na nich. Není proto na škodu shrnout všechny největší mužské prohřešky, jak je vnímají ženy.

muži chyby

Muži se rádi vyjadřují jasně a stručně. Na škodu to určitě není v práci, kde je s kolegy či podřízenými rychle a efektivně potřeba vyřešit aktuální pracovní úkol. Jak je to ale doma?

„Vyjet ze zajetých kolejí, aniž by došlo ke katastrofě, je často těžké,“ komentuje mužskou stručnost Martina Horáková, odbornice na vztahy ze seznamky Leyter.com. „Rozdíl mezi mužským a ženským stylem komunikace je známý už dlouho a stále se nedokážeme pořádně dohodnout,“ dodává. Aby se muži se ženami dorozuměli (a to bez hádek), nesmí na komunikaci s nimi rezignovat.

Pán tvorstva

Přílišné sebevědomí je kamenem úrazu nejen v partnerských vztazích, ale i v přátelství, práci nebo rodině. Pokud muž okázale dává najevo svou převahu, odrazuje všechny potenciální partnerky a znechucuje tím i svou současnou.

Doby, kdy ženy potřebovaly povolení muže k téměř každému svému kroku, jsou již naštěstí za námi. Stejně jako muž ocení zdravé sebevědomí u své partnerky, je tomu i naopak. Ženy muže potřebují, ale i muži potřebují svou ženu.

Buranství

Kdo vchází do dveří první? Zaplatí společnou večeři ten, kdo zve? A jaké sako se hodí na ples? „Elegantní gentleman s dokonale padnoucím oblekem je snem každé ženy,“ říká Horáková a pokračuje: „ale přestože ženy chápou, že doba již pokročila, stále od mužů očekávají alespoň minimální znalost etikety. Ta se hodí vždy a všude, protože správné chování nikdy z módy nevyjde.“

Může vás zajímat

Když jsme zamilovaní, je nám mnohem lépe
Láska s přidanou hodnotou
Inspirace při výběru partnera? Pohádky!

A pro začátek alespoň správné odpovědi na předchozí otázky: první vchází muž, aby ochránil ženu před případnou hospodskou rvačkou; útratu platí muž, ale neměl by se urazit, pokud se této iniciativy ujme žena; na ples je vhodné vždy pouze tmavé sako, světlé je určeno pro denní, spíše neformální, příležitosti.

Neupravenost

S hlasitým pořváváním, komentováním ceny jídla v restauraci a nabubřelým chováním se pojí i často ne příliš reprezentativní vzhled. Drahý oblek z hedvábí a luxusní kožené polobotky muže sice vyšvihnou, ale upravenost v pravém slova smyslu nezaručují.

Ženy více ocení celkový dojem - správně dlouhé kalhoty, dobře padnoucí košili a vyleštěné boty. Když se k tomu dodá slušivý sestřih vlasů, čisté krátce střižené nehty a upravené vousy, blížíte se k označení ideální muž. Ponožky v sandálech, ledvinka a tílko odhalující mužné ochlupení jsou stejně odpudivé jako mladá dívka v babičkovské zástěře s mastnými vlasy.

Zaručených návodů, jak být pravým gentlemanem, který ženu oslní nejen před začátkem vztahu, ale vyvolá v ní pocit zamilovanosti i po dvaceti letech, je stále velmi málo.

Recept neexistuje

„Jednoduchý recept, kterého by se mohli muži držet, prostě neexistuje. Přestože výše zmíněné rady bezpochyby zafungují, je nutné dodat, že nejvíce ženy potěší váš opravdu upřímný zájem o ně. Zajímejte se, jaký měly den, jak se cítí, plánujte společné volné chvíle a nezapomínejte jim opakovat, že je milujete,“ radí Horáková.

Přestože se může zdát, že jsou ženy vybíravé a muži téměř neschopní, ve skutečnosti tomu tak není. Je jen důležité zaměřit se na vzájemnou komunikaci, která ovšem nesmí být monologem jedné strany.

otz, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Jakými přešlapy muži trápí své partnerky?

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci