Pomáhá vám vaše jméno, nebo snad škodí?

30.9.2010 00:00   |   Ezoterika - 100 JMEN
Máte zrovna svátek? Jestliže ano, bude vás určitě zajímat, že vaše jméno vám může v mnohém pomoci, nebo také uškodit.

numerologie jmen

Každé jméno nese v sobě určitý druh energie, kterou působí na svého nositele. Představte si to jako mantru – vyřčené slovo, poskládané z řady zvuků. Tyto zvuky neomylně míří k vám a celý život vás pojmenovávají. Rozechvívají vás.

Jistě se vám stalo, že jste se pozastavili nad tím, jak vám najednou vaše jméno přišlo zvláštní a v dané situaci znělo nějak… zkrátka, jinak. Nebo ho někdo zkomolil a vás se to dotklo. Jsou i tací, co se nemohou se svým jménem smířit a změní si ho.

Jak vás oslovují?

Každý má nějakou variantu svého jména, kterou ho druzí oslovují. Necháme si říkat řadou zdrobnělin, někdo je znám pouze pod svou oblíbenou přezdívkou.

CO PROZRADÍ DATUM NAROZENÍ?

Zjistěte si z data narození povahu člověka,
jeho schopnosti a dovednosti. Odhalíte, jak
je vášnivý a jestli je citlivý. Čísla napoví, zda
je praktický či naopak „věčně létá v oblacích“,
jestli je vytrvalý a trpělivý nebo nedočkavý.

SLEDUJTE NAŠI ŠKOLU NUMEROLOGIE

Ale, na druhou stranu, někomu naopak třeba vůbec nedovolíme, aby nám říkal zdrobněle nebo oslovoval křestním jménem. V zaměstnání nás často oslovují jinak než doma a tak podobně.

Proč to všechno? Jestliže by bylo lhostejné, jak nám druzí říkají a jak se i my vnitřně oslovujeme, proč by nám na tom tak záleželo? Odpověď je nasnadě – každé naše pojmenování nese v sobě pro nás zásadní energii.

ČAKRATAJEMSTVÍ KAMENŮ

JAK PŮSOBÍ NA ČAKRY

Je rovněž velmi důležité, v jakém tvaru se necháme oslovovat. Čeština má navíc i jednu zvláštnost – 5. pád. Naše jméno, které slyšíme při oslovení, má trochu pozměněnou vibraci oproti psané podobě.

Energie písmen

Všechny tyto vibrace, nebo chcete-li energie či mantry, významně ovlivňují naši psychiku. Mají tedy vliv na to, jakým způsobem si utváříme život.

Jak se ale dozvědět, jakou energií vás posiluje právě to vaše jméno? Na tuto otázku nám odpoví numerologie. Ta umí popsat energii písmen a dešifrovat ji převedením do číselného kódu.

Podle numerologie můžeme vyjádřit energii každého písmene číselným kódem dle numerologické abecedy:

Numerologická abeceda

1

2

3

4

5

6

7

8

9

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

Ukažme si to například na v současnosti oblíbeném jménu Matěj:

M A T Ě J
4 1 2 5 1

Z tohoto základu lze zjistit řadu zajímavých energií, které v sobě jméno skrývá:

Celková energie (C) – zjistíme ji lineárním součtem čísel všech souhlásek a samohlásek jména (4+1+2+5+1=13, a protože se v numerologii vše sčítá na jednociferné číslo, je to ještě 1+3=4) – vypovídá o celkovém charakteru daného člověka, o jeho podstatě a vztahovosti.

Klíčová iniciála (KI) – je energie počátečního písmene 4, které jako první "útočí" na svého majitele a má tedy největší vibrační sílu a tím i vliv na energie po něm jdoucích písmen.

Duševní číslo (DČ) – je součet energií samohlásek jména (1+5=6), prozrazující duševní naladění svého nositele.

Realizační číslo (RČ) – tvoří součet energií souhlásek jména (4+2+1=7), vypovídající o postojích v pracovním životě, seberealizaci, ambicích.

JAK BÝT KRÁSNÁ
PODLE MĚSÍCE

Každé jméno je nádherné!

Energie jména se ještě kombinuje s energií příjmení a především se přidává k energii, kterou celkově vibrujeme. Tato základní energie je dána naším datem narození. Z toho důvodu jsou jména zvolená vhodně a nevhodně. Jestliže jméno přináší energii, kterou již díky datu narození jedinec má, je to velmi nekomfortní. Představte si to jako přesolené jídlo – vypadá pěkně, ale jíst se nedá... a když, tak s problémy.

Abychom si rozuměli, nejsou jména špatná a dobrá. Každé jméno je nádherné! Každé má svou skvělou energii, kterou přináší svému nositeli úspěch. Ale také má svůj rub – v něčem zase může život znepříjemnit.

100 KŘESTNÍCH JMEN

Vybíráte jméno pro miminko?
Nebo se jen chcete dozvědět,
jestli vám vaše jméno pomáhá
či naopak něčím škodí?

ČTĚTE NÁŠ SERIÁL

Jde tedy o to vědět, co můžete od svého jména očekávat. A pokud se jedná o problémy s nevhodně zvoleným jménem, ty se dají dobře řešit už třeba jen jeho drobnými úpravami. Určitě například znáte nějakou Slávku, která v křestním listu má uvedeno jméno Miloslava. Nebo třeba Alexandrovi se spíše říká Sašo...

Každopádně, mít dobře zvolené jméno je výhra a může vám to v životě hodně pomoci. Vždyť šíří vaši slávu. Je to přece vaše obchodní značka. Pojí se s ním vaše čest i úcta k vám!

V následujících článcích tohoto nového numerologického seriálu, který přináší výklad 100 nejčastějších křestních jmen, si vše probereme mnohem podrobněji. A hned v prvním dílu se budeme věnovat jménům Věra, Tereza a Lukáš.

Jana Tamchynová

Adam, Adéla, Alena, Alice, Alžběta, Andrea, Aneta, Anežka, Anna, Antonín, Barbora, Bohumil, Dana, Daniel, Daniela, David, Eliška, Eva, Filip, František, Františka, Gabriela, Hana, Helena, Ilona, Irena, Ivana, Iveta, Ivo, Jakub, Jan, Jana, Jarmila, Jaroslav, Jaroslava, Jindřiška, Jiřina, Jiří, Jitka, Josef, Kamila, Karel, Karolína, Kateřina, Klára, Kristýna, Ladislav, Lenka, Libuše, Lucie, Ludmila, Lukáš, Marcela, Marek, Marie, Markéta, Marta, Martin, Martina, Matěj, Michaela, Michal, Milan, Milena, Miloš, Miroslav, Miroslava, Monika, Natálie, Nela, Nikola, Olga, Ondřej, Patrik, Pavel, Pavla, Petr, Petra, Radka, Renáta, Roman, Romana, Růžena, Soňa, Stanislav, Šárka, Štěpán, Štěpánka, Tereza, Tomáš, Václav, Veronika, Věra, Viktorie, Vít, Vlasta, Vojtěch, Zdeněk, Zdeňka, Zuzana.

Přečtěte si také


Diskuse: Pomáhá vám vaše jméno, nebo snad škodí?

Stella

11.5.2019   |   20:12   |   od: Petra
Dobrý den, zajímal by mne výklad jména Stella/Stela. Lze jej nekde najít? Děkuji.

Co znamená slovo

8.3.2019   |   22:13   |   od: Pavel Ružanič
Co znamená Pavel nemůžu na to přijít nwm proč prosím o vysvětlení a co znamená děkuji.

Krásné výklady jmen

1.10.2012   |   00:00   |   od: Nikola
Dobrý den, máte to tady moc krásně vysvětleno a rozděleno. Moje jméno Nikola vaším výkladem na mě neskutečně pasuje, a to jak pozitiva, tak negativa i rady. Proto bych se přimlouvala za jméno Bohumil - nikde na netu není řádně vysvětleno. Že by nemělo negativ?... :o) Děkuji.

jméno Tereza

5.8.2011   |   09:34   |   od: Tereza
Dobrý den. U jména Tereza se chci zeptat, jestli se toto jméno hodí k datu narození 8.12.1969?

Dotaz

23.3.2011   |   09:42   |   od: Anna
Zajímalo by mě, co znamená jméno Anna, jak mi pomáhá a jak škodí.
Zobrazeno posledních 5 příspěvků, celkový počet 5 příspěvků.
poslední příspěvek: 11. 5. 2019 20:12
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci