Vegetariána jsem jen hrál

14.7.2009 00:00   |   Zvířata - PEJSKŮV BLOG – Ze života štěněte
Moji milí kamarádi! Přísahám, že se nikdy nevzdám objevných výprav za něčím moc dobrým do bříška. Proto jsem se utkal s velkou zelenou koulí. Nadřel jsem se, to jo, a ještě všechny pobavil. Ale toho vegetariána jsem jen hrál...

Vegetariána jsem jen hrál

Zelená není dobrá

Nudil jsem se. Nikdo nebyl doma a já zjistil, že v igelitové tašce v kuchyni je něco moc lákavého. Strčil jsem dovnitř hlavu a ejhle – je to kulaté, zelené a se spoustou zajímavých výčnělků. Popadl jsem tu věc a vytáhl ven. Byla to fuška, zelená koule byla skoro větší než moje hlava.

Pracoval jsem na tom ale pilně celé odpoledne, než přišla moje panička domů. Hrdě jsem si sedl vedle dokončeného díla a čekal pochvalu. Jenomže následoval pouze hrozný smích a pak zametání...

PEJSKŮV BLOG
další díly:

Jsem Skot a trpím
Byl jsem ztracený!
Jsem vegetarián!
Ňamka z nočníku

Prý jsem asi vegetarián, když jsem si z tašky vybral kedlubnu a dokonale ji očistil. Listy jsem rozcupoval na malinké kousky a kdyby slupka byla měkčí, jistě bych ji sundal. Přiznám se, nechutnalo mi to! Ale byla to hrozná legrace. Nebo znáte nějakou lepší hru?

Proč ukazuji bříško

Jakmile zjistím, že mě panička chce vzít ven, moc se těším. Ze všeho nejdřív se pořádně vyválím. Všichni si původně mysleli, že mám nějakou úchylku, když si místo venčení lehnu a plazím se po trávě, kutálím a ukazuji bříško. Ale veterinář je uklidnil. Přesně tohle pejsci dělají, když se těší. Tak mám teď od doktora potvrzeno, že jsem na světě rád.

Svoji potřebu dělám také rád, ale ne na rozkaz. Čůrám totiž jako holka a pouze jednou. Že bych měl zvedat nožku, jak panička říkala, na to jsem ještě nepřišel. Zato kakám jako velký pes a mám i u svých majitelů úspěch. Za to mně vždy moc chválí.

Pořád mi ale vrtá hlavou, proč bych měl čůrat i kakat jenom venku. Noviny v předsíni mi zatím nechali, tak asi chtějí, abych ty loužičky a hromádky dělal i tam, ne? Ale je to fuška, řeknu vám!

Jo, a děkuju za všechny pozdravy a dopisy. Taky zdravím Deníska, který se asi doma nudí, když shání nějakou psí holku. To já se s nikým dělit nechci. A co vy? Pište mi do mojí pošty.

mw

Přečtěte si také

 Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci