Hledáte bezpečnou sedačku pro nejmenší spolujezdce?

20.11.2020 00:00   |   Děti
Možná si právě mapujete dětské autosedačky a zvažujete, kterou koupit pro svého nejmenšího spolujezdce. Dětských autosedaček je na trhu nemálo – jak si vybrat ty kvalitní? Spolehnout se dá například na doporučení německého autoklubu ADAC.

autosedačka

Aktuálně jako nejbezpečnější byla v jeho testu vyhodnocena čistě protisměrná dětská autosedačka Joie i-Spin Safe pro děti od narození do výšky 105 cm a váhy maximální váhy 19 kg. Získala celkové hodnocení 1,6 (na rozhraní velmi dobrý -  dobrý) a zároveň byla vyhodnocena jako nejbezpečnější (1,2).

Britskou značku JOIE, jež je největším výrobcem dětských autosedaček na světě a která je i oficiálním partnerem fotbalového FC Liverpool, k nám dováží společnost Babypoint.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Máme dětem platit za to, že pomáhají?
Děti by k penězům neměly přijít snadno
Děti musejí znát cenu peněz!

Nejbezpečnější proti směru jízdy

Autosedačka vychází z úspěšné sedačky JOIE i-Spin, která v minulosti rovněž triumfovala v testu ADAC,  navíc s ohledem na maximální důraz na bezpečnost ji lze poutat pouze proti směru jízdy (zachována zůstala možnost otáčet autosedačku směrem ke dveřím pro usnadnění usazování dětí).

Bezpečnost autosedačky JOIE i-Spin Safe byla už dříve potvrzena švédským Plus testem, který je považován za nejpřísnější test autosedaček na světě a úspěšně ho absolvují právě jen sedačky s protisměrnou instalací.

Ochrana před nárazy

V aktuálním hodnocení ADAC dostala autosedačka Joie i-Spin Safe pět hvězdiček i za ochranu při bočním nárazu - autosedačka je totiž vybavena prvky Guard Surround Safety pohlcujícími energii při boční nárazu, které se automaticky vyklopí při upoutání dítěte.

Ochranu hlavy zase zvyšuje dodatečná ocelová výztuž Top shield™, stejnou funkci plní i hlavová opěrka ze tří vrstev různých materiálů Tri-Protect™ včetně patentované paměťové pěny Intelli-Fit™.

Na rozdíl od ostatních autosedaček poutaných proti směru jízdy je JOIE  i-Spin Safe navržena tak, že její tvar nepotřebuje přední vzpěru. Díky tomu zabere ve vozidle méně místa a je tedy vhodná i do méně prostorných vozidel.

Lehká a pohodlná

Za zmínku stojí, že z testovaných sedaček pro děti do čtyř let byla JOIE i-Spin Safe nejlehčí, i tak byla nejbezpečnější.

Autosedačka JOIE i-Spin Safe, která patří cenově lehce nad střed nabídky, nabízí šest pozic sklonu, který lze měnit i během jízdy. Opěrka hlavy je nastavitelná do 6 možných výškových pozic a s její výškou se automaticky (Grow Together™) nastavuje i výška ramenních pásů.

Dvoudílná opěrná noha má 19 pozic nastavení výšky a je konstruována tak, že absorbuje energii nárazu, správnost její instalace signalizují indikátory.

Luxusní materiály, polstrování a ventilace zvyšují pohodlí dítěte a zajišťují příjemné klima i v horkých dnech. Ostatně pět hvězdiček v testu ADAC dostala autosedačka Joie i-Spin Safe i v kategorii škodlivých látek.

ozt, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Hledáte bezpečnou sedačku pro nejmenší spolujezdce?

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci